"Tour de France" nugalėtojas - Albertas Kontadoras

Sekmadienį pasibaigusias 97-ąsias prestižiškiausias daugiadienes dviračių lenktynes "Tour de France" laimėjo 27-erių metų ispanas Albertas Kontadoras (Alberto Contador, "Astana"). Jis šiose lenktynėse triumfavo ir pernai bei 2007 metais.

Antrąją vietą užėmė 25-erių metų Liuksemburgo atstovas Andis Šlekas (Andy Schleck, "Saxo Bank"). Jis nuo lyderio atsiliko 39 sek. Trečiojoje vietoje - 32-ejų metų rusas Denisas Menšovas ("Rabobank"). Jis nugalėtojui pralaimėjo 2 min. 1 sek.

Šveicarijos komandos "Cervelo" lyderių pagalbininkas 24-erių metų lietuvis Ignatas Konovalovas užėmė 127-ąją vietą (+3:23.36).

Vienas "Cervelo" lyderių 35-erių metų ispanas Karlosas Sastrė (Carlos Sastre) užėmė 20-ąją vietą (+26.37), o septynis kartus "Tour de France" lenktynių nugalėtojas 38-erių metų amerikietis Lensas Armstrongas (Lance Armstrong, "Radioshack") liko 23-ias. Legendinis JAV atletas šiose lenktynėse dalyvavo paskutinį kartą.

Iš 197 startavusių dviratininkų lenktynių nebaigė 27.

Dviratininkai iš viso įveikė 3641,9 km.

Komandų įskaitoje nugalėjo JAV ekipa "RadioShack".

Paskutinįjį, 20-ąjį, etapą sekmadienį laimėjo 25-erių metų britas Markas Kavendišas (Mark Cavendish, "Columbia-HTC"). Jis 102,5 km nuvažiavo per 2 val. 42 min. 21 sek. Tai buvo penktoji šiais metais M. Kavendišo pergalė šiose lenktynėse ir 15-oji per visą karjerą.

Vienas "Cervelo" lyderių norvegas Toras Hushovdas (Thor Hushovd) finišavo septintas.

A. Kontadoras finišavo pagrindinėje grupėje ir užėmė 81-ąją vietą.