Skrydis, sukrėtęs sporto pasaulį

Skrydis, sukrėtęs sporto pasaulį

Kobės Brajanto (Kobe Bryant) skrydžiai aikštelėje žavėjo milijonus krepšinio gerbėjų, bet jo paskutinis skrydis milijonus privertė gedėti. Vienas geriausių XXI amžiaus krepšininkų sekmadienį žuvo sraigtasparnio avarijoje, kartu žuvo jo 13-metė dukra Džiana (Gianna). K.Brajanto mirtis šokiravo ne tik krepšinio, bet ir futbolo, teniso žvaigždes.

Kai 18-metis Kobė 1996-aisiais debiutavo NBA lygoje, jo žaidimas dar nebuvo aukščiausio lygio. Visgi naujokas jau tada rodė, kad gali kilti aukštai tiesiogine to žodžio prasme, 1997 m. jis laimėjo „Visų žvaigždžių“ šventės dėjimų konkursą. Per du dešimtmečius, praleistus NBA, buvo daugybė skrydžių. Simboliška, kad K.Brajanto gyvenimas skrydžiu ir baigėsi.

Avarija įvyko sekmadienį ryte Kalifornijos laiku (vakare - Lietuvos laiku). Pranešama, kad sraigtasparnis iš Orandžo apygardos Veino oro uosto pakilo 9.06 val. Pirmieji pranešimai apie nelaimę gauti 9.47 val. Sraigtasparnis sudužo Kalabaso miestelyje, esančiame maždaug už pusšimčio kilometrų nuo Los Andželo centro. Pilotas ir aštuoni keleiviai skrido į „Mamba Sports“ krepšinio akademiją, kurioje turėjo vykti Džianos komandos treniruotė. Džiana pasuko tėvo pėdomis ir buvo gabi krepšininkė.

Pareigūnai neskubėjo oficialiai pranešti aukų pavardžių, tačiau greitai paaiškėjo, kad kartu su K.Brajantu bei jo dukra sraigtasparnyje buvo beisbolo treneris Džonas Altobelis (John Altobelli), jo žmona Keri (Keri) ir dukra Alisa (Alyssa). Pastaroji buvo Džianos komandos draugė. Sraigtasparniu skrido ir krepšinio trenerė Kristina Mauzer (Christina Mauser), paauglė Paiton Čester (Payton Chester) bei jos mama Sara (Sarah).

Neabejojama, kad tragedija įvyko dėl prastų oro sąlygų. Los Andželo apylinkėse tvyrojo rūkas. „Oro sąlygos neatitiko net minimalių standartų skrydžiams“, - pareiškė Los Andželo oro policijos departamento atstovas Džošas Rubensteinas (Josh Rubenstein). Kurį laiką manevravęs ir keitęs kryptį, sraigtasparnis įsirėžė į kalno šlaitą. Jame buvo daug degalų, todėl iškart kilo gaisras ir šansų išgyventi nebuvo. Sraigtasparnio modelis - „Sikorsky S-76B“ - šiaip jau garsėja patikimumu.

K.Brajantas NBA žaidė 20 sezonų - iki 2016-ųjų. Gynėjas visą karjerą liko ištikimas „Los Angeles Lakers“ klubui, kuriame tapo viena didžiausių lygos žvaigždžių. Jis dažnai vadintas savo kartos Maiklu Džordanu (Michael Jordan). Pats M.Džordanas po K.Brajanto žūties jį pavadino jaunesniuoju broliu. Be 5 NBA čempiono titulų ir daugybės kitų pasiekimų, Kobė pagarsėjo tuo, kad 2010 m. per vieną mačą surinko 81 tašką.

Per visą karjerą velionis surinko 33643 taškus. Tarp visų NBA krepšininkų jo rezultatas yra ketvirtas. Į ketvirtąją poziciją Kobę tik praėjusį savaitgalį nustūmė Lebronas Džeimsas (LeBron James), šia proga pasakęs, kad K.Brajantas jam padarė milžinišką įtaką. Beje, paskutinis K.Brajanto įrašas socialiniuose tinkluose buvo sveikinimas Lebronui.

„Atsiminsime jį dėl to, kad jis daugybę žmonių visame pasaulyje paskatino rinktis krepšinį. Jis dosniai dalijosi įgyta išmintimi su būsimais krepšininkais ir manė, kad tokia yra jo misija. Ypatingą malonumą jis jautė perduodamas meilę žaidimui dukrai Džianai“, - sakė NBA komisaras Adamas Silveris. Be Džianos, K.Brajantas su žmona Vanesa (Vanessa), susilaukė dar trijų dukterų. Natalijai (Natalia) yra 17 metų, Bjankai (Bianca) - treji, o Kapri (Capri) - vos septyni mėnesiai.

Baigęs krepšininko karjerą, K.Brajantas neatitrūko nuo mylimos sporto šakos. 2018 m. filmas „Brangus krepšini“ laimėjo „Oskarą“ geriausio trumpametražio animacinio filmo kategorijoje. Šis kūrinys paremtas Kobės eilėraščiu, parašytu 2015 m., kai krepšininkas paskelbė apie artėjančią karjeros pabaigą. Eilėraščio tekstą filmo garso takelyje skaito pats K.Brajantas. Krepšinį jis populiarino ir pernai, kai buvo Kinijoje vykusio pasaulio čempionato ambasadoriumi.

K.Brajantas neretai buvo vadinamas Juodąja Mamba, šią pravardę jis sugalvojo pats. Po paskutinio Juodosios Mambos skrydžio užuojauta buvo reiškiama visame pasaulyje. Lietuvoje tai padarė tokie garsūs krepšininkai kaip Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas, broliai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.

Gedėjo ne tik krepšinio garsenybės. Pagarbą K.Brajantui išreiškė futbolininkai Krištianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo) ir Neimaras (Neymar), teniso žvaigždės Novakas Džokovičius ir Marija Šarapova, aktorius Leonardas Dikaprijus (Leonardo Di Caprio), JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump).

NBA aikštelėse visos rungtynės prasidėjo tuo, kad komandos tyčia pažeidinėjo 8 arba 24 sek. taisykles, nes K.Brajantas vilkėjo šiais numeriais pažymėtus marškinėlius. Klubas „Dallas Mavericks“ jau paskelbė, kad 24-ojo numerio daugiau nenaudos nė vienas jo žaidėjas. Girdisi pasiūlymai eliminuoti šį numerį visos lygos mastu bei pavaizduoti velionį NBA logotipe, taigi K.Brajantas net ir anapilyje, visai to nenorėdamas, perrašinėja NBA istoriją.

FAKTAI

Kobė Brajantas gimė 1978 m. rugpjūčio 23 d. Filadelfijoje.

Didelę vaikystės dalį K.Brajantas praleido Italijoje, kur jo tėvas Džo žaidė krepšinį.

1996 m. NBA naujokų biržoje K.Brajantą 13-uoju šaukimu pakvietė „Charlotte Hornets“ klubas, iškart jį iškeitęs į „Los Angeles Lakers“. Tuo metu Kobei buvo 17 metų.

NBA lygoje K.Brajantas žaidė 20 sezonų, visus juos praleido „Lakers“ gretose.

K.Brajantas 5 kartus (2000-2002, 2009 ir 2010 m.) tapo NBA čempionu, 11 kartų buvo išrinktas į pirmąjį simbolinį penketą ir 18 kartų dalyvavo „Visų žvaigždžių“ rungtynėse. 2008 m. jis pripažintas naudingiausiu lygos žaidėju.

Tarptautinėje arenoje, atstovaudamas JAV rinktinei, K.Brajantas tapo 2008 ir 2012 m. olimpinių žaidynių čempionu.

Krepšininko karjerą K.Brajantas baigė 2016 m. balandžio 13 d.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder