Serbas Novakas Džokovičius "US Open" turnyre eliminavo šveicarą Rože Federerį

Niujorke vykstančio atvirojo JAV teniso čempionato ("US Open"), kurio prizų fondą sudaro 22,063 mln. JAV dolerių, vyrų vienetų varžybų pusfinalyje šeštadienį pirmojo pasaulio raketė 24-erių metų serbas Novakas Džokovičius (Novak Djokovič) 6:7 (7-9), 4:6, 6:3, 6:2, 7:5 įveikė penkiskart šių varžybų nugalėtoją trečiąją pasaulio raketę 30-metį šveicarą Rodžerį Federerį (Roger Federer).

Mačas truko 3 val. 51 min.

R. Federeris "US Open" čempionu tapo 2004-2008 metais.

N. Džokovičius finale kovos su nugalėtojo titulą ginančiu 25-erių metų ispanu Rafaeliu Nadaliu.

Antrąją vietą pasaulio reitinge užimantis Ispanijos tenisininkas pusfinalyje po 3 val. 24 min. trukusios kovos 6:4, 6:2, 3:6, 6:2 nugalėjo ketvirtąją pasaulio raketę 24-erių metų britą Endį Miurėjų (Andy Murray).

N. Džokovičius ir R. Nadalis "US Open" finale kovos antrus metus iš eilės.

Moterų vienetų varžybų finale susitiks 29-erių metų amerikietė Serena Viljams (Serena Williams, 27-oji pasaulio raketė) ir 27-erių metų australė Samanta Stoser (Samantha Stosur, 10).

Triskart "US Open" čempionė (1999, 2002 ir 2008 metais) S. Viljams pusfinalyje 6:2, 6:4 nugalėjo pirmąją pasaulio raketę 21-erių metų danę Karoliną Vozniaki (Caroline Wozniacki), o S. Stoser 6:3, 2:6, 6:2 įveikė 23-ejų metų vokietę Angeliką Kerber (Angelique Kerber, 92) ir pirmą kartą iškopė į atvirojo JAV čempionato finalą.

Vyrų dvejetų varžybų nugalėtojais tapo austrai Jurgenas Melceris (Juergen Melzer) ir Filipas Pečneris (Philipp Petzschner). Jie finale 6:2, 6:2 nugalėjo lenkus Mariušą Firstenbergą (Mariusz Fyrstenberg) ir Marciną Matkovskį (Marcin Matkowski).