Prienuose – ketvirtajame kėlinyje sugriuvusio „Neptūno“ nesėkmė

Klaipėdos „Neptūno“ (2-2) krepšininkai Prienuose per pirmuosius du kėlinius demonstravo fantastišką pataikymą iš toli, tačiau po ilgosios pertraukos, o ypatingai ketvirtajame ketvirtyje, puolimo ginklai užsikirto – 67:99 (24:27, 22:20, 17:25, 4:27) prieš Prienų „CBet“ (3-2) nusileidę Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai patyrė antrąjį pralaimėjimą iš eilės.

Dvikovos pradžioje prisnūdęs „Neptūnas“ staigiai įkrito į dviženklę duobę, bet tolimi šūviai leido švieslentėje greitai atstatyti lygybę.

Vyriausiasis komandos treneris T.Gaidamavičius turėjo verstis be pėdos traumą praėjusį savaitgalį Panevėžyje patyrusio įžaidėjo Žygimanto Janavičiaus, tačiau jį puikiai atstojo Tadas Pažėra, jau per pirmuosius du kėlinius nusikalęs karjeros pasirodymą.

22-ejų T.Pažėra iki ilgosios pertraukos surinko 16 taškų (4/4 trit.), o susitikimą baigė savo sąskaitoje turėdamas 18 taškų (2/3 dvit., 4/8 trit., 2/5 baud.), 2 atkovotus kamuolius, 3 rezultatyvius rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas ir 16 naudingumo balų.

Nors „Neptūnas“ iki ilgosios pertraukos pataikė 9 tritaškius iš 14 (64 proc.), tačiau vis tiek buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje – 46:47. Priežastis – didelis klaidų kiekis (9 prieš 3) bei problemos savoje aikštelės pusėje ginantis nuo „CBet“ atakų.

Prasidėjus trečiajam kėliniui Martynas Mažeika buvo nubaustas nesportine pražanga, Prienų komandos lyderis Regimantas Miniotas kitoje atakoje smeigė tritaškį, o „Neptūno“ varžovai atitolo per 8 taškų atstumą.

T.Gaidamavičius susilaukė techninės pražangos, uostamiesčio žaidėjai kelių link varžovų krepšio nerado beveik šešias pirmąsias ketvirtojo ketvirčio minutes, tuo pasinaudoję šeimininkai pelnė 14 taškų be atsako ir pabėgo nepavejamai. Lemiamą kėlinį „Neptūnas“ pralaimėjo net 4:27.

„Neptūno“ gretose šį sezoną debiutavo nugaros traumą išsigydęs snaiperis Aidas Einikis, tačiau per 7 minutes taškais nepasižymėjo.

Artėjantį trečiadieniai klaipėdiečiai „Švyturio“ arenoje priims Utenos „Juventus“ krepšininkus. Mačo pradžia – 19 val.

„Neptūnas“: Tada Pažėra 18, Evaldas Šaulys ir Giedrius Stankevičius – po 9, Klaidas Metrikis 7.

„CBet“: Dominykas Domarkas 19, Regimantas Miniotas 16, Marquisas Wrightas ir Mindaugas Sušinskas – po 15, Egidijus Dimša – 10.