Po "Žalgirio" kojomis krito ir Eurolygos čempionai

Lietuvos vyrų krepšinio čempionas Kauno "Žalgiris" Eurolygos varžybų trečiajame ture ketvirtadienį svečiuose 79:61 (14:17, 19:22, 26:10, 20:12) įveikė nugalėtojos titulą ginančią Pirėjo "Olympiacos" (Graikija) komandą, kuriai atstovauja Martynas Gecevičius.

Trečiąją pergalę iš eilės iškovoję kauniečiai tapo C grupės lyderiais.

4-ąją min. žalgiriečiai atsiliko 0:8, o 7-ąją min. - 5:12. Po to svečiai laimėjo atkarpą 9:1 ir persvėrė rezultatą 14:13. Pirmąjį kėlinį 17:14 laimėjo "Olympiacos". 15-ąją min. rezultatas buvo lygus 24:24, o po dviejų kėlinių 39:33 pirmavo aikštelės šeimininkai.

27-ąją min. "Žalgiris" įgijo šešių taškų persvarą (49:43), o po trijų kėlinių pirmavo 59:49. Ketvirtajame kėlinyje Kauno komanda laimėjo atkarpą 12:0 ir atitrūko 71:49 (34-ąją min.). Per likusį laiką svečiai sugebėjo išlaikyti solidžią persvarą.

Pirmąją pergalę per visą klubo istoriją Pirėjuje iškovojusiam "Žalgiriui" 16 taškų pelnė Markas Popovičius (Marko Popovič), 10 - Oliveris Lafajetas (Oliver Lafayette), po 9 - Darjušas Lavrinovičius ir Ibrahimas Džaberas (Ibrahim Jaaber).

Antrąją nesėkmę patyrusiai "Olympiacos" ekipai Kailas Hainsas (Kyle Hines, 8 atk. kam.) pelnė 15, Georgijas Printezis (Georgios Printezis) - 12, Evangelas Mancaris (Evangelos Mantzaris) - 11, o Vasilis Spanulis (Vassilis Spanoulis, 6 rez. perd., 6 kl.) - 10 taškų.

Tik 3 min. žaidęs M. Gecevičius prametė 1 dvitaškį bei po kartą prasižengė ir sklydo.

Pirėjo komanda iki ketvirtadienio namuose buvo laimėjusi 16 Eurolygos reguliariojo sezono rungtynių iš eilės.

Kitas Eurolygos rungtynes "Žalgiris" žais lapkričio 1 dieną namuose su Milano "EA7 Emporio Armani" (Italija) krepšininkais.

Statistika.

Pirėjo "Olympiacos" (Graikija) - Kauno "Žalgiris" 61:79 (17:14, 22:19, 10:26, 12:20).

Teisėjai - Jose Martin (Ispanija), Carmelo Paternico (Italija), Milija Vojinovič (Serbija).

"Olympiacos" komandai taškus pelnė: K. Hines 15, G. Printezis 12, E. Mantzaris 11, V. Spanoulis 10, P. Antič 5, K. Papanikolaou 3, S. Perperoglou 2, K. Sloukas 2, A. Law 1 (J. Dorsey, M. Gecevičius);

"Žalgiriui": M. Popovič 16, O. Lafayette 10, I. Jaaber 9, D. Lavrinovič 9, T. Darden 8, R. Kaukėnas 8, J. Foote 7, M. Kuzminskas 4, K. Lavrinovičius 3, P. Jankūnas 3, M. Delaš 2 (V. Lipkevičius).

Taiklumas: dvitaškiai - 15/31 (48,4 proc.) ir 24/44 (54,5), tritaškiai - 5/18 (27,8) ir 7/18 (38,9), baudos - 16/22 (72,7) ir 10/13 (76,9).

Atkovoti kamuoliai - 31 ir 35, rezultatyvūs perdavimai - 12 ir 10, perimti kamuoliai - 7 ir 11, klaidos 22 ir 13.