Po dviejų pratęsimų  - pirmasis "Žalgirio" pralaimėjimas Eurolygoje

Po dviejų pratęsimų - pirmasis "Žalgirio" pralaimėjimas Eurolygoje

Lietuvos krepšinio čempionas Kauno "Žalgiris" patyrė pirmąją nesėkmę Eurolygos varžybose. Kauniečiai šeštojo turo rungtynėse C grupėje ketvirtadienį svečiuose po dviejų pratęsimų 106:108 (28:19, 12:20, 20:24, 25:22; 15:15, 6:8) turėjo pripažinti Zagrebo "Cedevita" (Kroatija) ekipos pranašumą.

Pirmąjį ketvirtį žalgiriečiai laimėjo 28:19, o 14-ąją min. buvo įgiję dviženklį pranašumą 33:23. Iki ilgosios pertraukos aikštės šeimininkai sumažino atsilikimą iki minimumo 39:40, o po trijų kėlinių pirmavo 63:60. Likus žaisti 3 min. 25 sek., "Cedevita" turėjo penkių taškų persvarą 80:75, tačiau "Žalgiris" pelnė septynis taškus be atsako ir, likus 46 sek., išsiveržė į priekį 82:80. Likus 3 sek., svečiai pirmavo 85:82, bet Breisis Raitas (Bracey Wright) pataikė tritaškį ir išplėšė pratęsimą.

Pratęsime likus žaisti 12 sek., žalgiriečiai turėjo minimalų pranašumą 99:98. Likus 6 sek., Zagrebo komanda išlygino rezultatą 100:100. Antrajame pratęsime likus žaisti 3 min. 12 sek., rezultatas buvo lygus 106:106. Pergalingais tapo Vlado Iljevskio (Vlado Ilievski) baudų metimai, likus 58 sek. Per likusį laiką komandoms taškų pelnyti nebepavyko.

"Žalgiriui" (5 pergalės/1 pralaimėjimas) 24 taškus pelnė Darjušas Lavrinovičius, 19 - Markas Popovičius (Marko Popovič), po 15 - Paulius Jankūnas ir Rimantas Kaukėnas, 10 - Tremelas Dardenas (Tremmell Darden).

Antrąją pergalę iškovojusioje "Cedevita" (2/4) ekipoje Mikaelis Želabalis (Mickael Gelabale, 10 atk. kam.) surinko 23 taškus, B. Raitas - 20, Predragas Šuputas - 18, V. Iljevskis - 16.

Pirmajame rate žalgiriečiai namuose nugalėjo "Cedevita" ekipą 90:62.

Kitas Eurolygos rungtynes "Žalgiris" žais lapkričio 23 dieną namuose su Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) krepšininkais.