Pirmose rungtynėse - lygiosios

"Klaipėdos granito" futbolininkai trečiadienį pirmose 2013-2014 m. LFF "Druskininkų Hermio" taurės turnyro ketvirtfinalio rungtynėse išvykoje sužaidė lygiosiomis - 1:1 - su "Šiauliais".

ŠIAULIAI - KLAIPĖDOS GRANITAS 1:1 (0:1)

Įvarčiai: 35 min. E. Mastianica - 0:1, 70 min. D. Medžiaušis - 1:1.

Šiauliuose rungtyniavo šie granitiečiai: M. Gintalas, D. Gordej, E. Mastianica (nuo 71 min. - S. Babilius), D. Šiškinas, A. Gedgaudas (kapitonas), R. Poškus, V. Alunderis, E. Vainoras (nuo 84 min. - O. Abramavičius), A. Kurbangalijevas, A. Lukošius, A. Tolis (nuo 72 min. - T. Vyšniauskas).

Granitiečiams šis susitikimas su "Šiauliais" buvo istorinis. Jie žaidė pirmąsias klubo istorijoje oficialias rungtynes su A lygos ekipa. Klaipėdiečiai nepabūgo aukštesniu lygiu rungtyniaujančio varžovo ir baigė rungtynes taikiai.

Šiauliečiai šiemet A lygoje rungtyniauja nelabai sėkmingai ir yra septintoje turnyrinės lentelės vietoje. Matyt, septinti jie liks ir pasibaigus čempionatui. Todėl "Šiauliams", norint žaisti UEFA varžybose, belieka siekti LFF taurės. Tačiau šiame jų kelyje atsirado kliuvinys - "Klaipėdos granitas".

Uostamiesčio futbolininkai per trečiadienio rungtynes niekuo nenusileido aikštės šeimininkams. Trisdešimt penktą susitikimo minutę granitiečiai surengė greitą kontrataką, pasibaigusią įvarčiu į "Šiaulių" vartus. Ties aikštės viduriu kamuolį iš varžovų "pavogė" žaidžiantysis vyriausiasis treneris Robertas Poškus. Jis spurtavo, po to meistriškai kamuolį perdavė laisvam Edgarui Mastianicai, ir pastarasis nepaliko jokių šansų išgelbėti savo vartus "Šiaulių" vartininkui Edgarui Jonaičiui - 1:0.

Po pertraukos šiauliečiai ėmė žaisti aktyviau. Tik prasidėjus antrajam kėliniui aikštės šeimininkai galėjo išlyginti rezultatą - kamuolys pataikė į granitiečių vartų skersinį. Na, o po to dvi galimybes padvigubinti rezultatą turėjo klaipėdiečiai: 58 min. R. Poškaus pavojingai smūgiuotą kamuolį už galinės linijos numušė E. Jonaitis, o dar po šešių minučių jis vėl puikiai sužaidė, kai vienas prieš vartus iššoko "Klaipėdos granito" kapitonas Andrius Gedgaudas.

Aštrių situacijų ir toliau prie abiejų vartų netrūko. Viena iš jų 70 minutę pasinaudojo kątik aikštėje pasirodęs Dovydas Medžiaušis, ir rezultatas tapo lygus - 1:1.

Po rungtynių "Klaipėdos granito" strategas R. Poškus sakė: "Aišku, sužaisti rungtynes lygiosiomis išvykoje yra gerai. Esu patenkintas vyrų žaidimu, nors rezultatas galėjo būti ir kitoks. Padarėme tik pusę darbo, nes laukia dar atsakomosios rungtynės Klaipėdoje lapkričio šeštąją. Per šį susitikimą šiauliečiams reikės įmušti, o mus tenkins ir nulinės lygiosios. Laukia nelengva kova."

Kitų pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių rezultatai: Alytaus "Dainava" - Gargždų "Banga" 2:1 (0:1), Vilniaus "Žalgiris" - Pakruojo "Kruoja" 2:1 (1:0), "Trakai" - Vilniaus MRU 3:0 (1:0).

Ateinantį sekmadienį - spalio 27 d. - granitiečiai žais paskutines LFF I lygos čempionato rungtynes. Jie Klaipėdos m. centriniame stadione 13 val. susitiks su Jonavos "Lietava".