Pasaulio kalnų slidinėjimo taurę iškovojo Vokietijos atstovė

Pasaulio kalnų slidinėjimo taurės varžybų nugalėtoja tapo 26-erių metų vokietė Marija Ryš (Maria Riesch). Ji po 33 rungčių surinko 1728 taškus.

Antra liko nugalėtojos titulą gynusi amerikietė Lindsė Von (Lindsey Vonn). Ji nuo nugalėtojos atsiliko tik trimis taškais. Trečiąją vietą užėmė slovėnė Tina Mazė, pelniusi 1139 taškus.

Šeštadienį Šveicarijoje turėjusi vykti paskutinioji šio sezono rungtis - didysis slalomas - dėl prastų oro sąlygų buvo atšaukta.

M. Ryš pasaulio taurės varžybų lydere tapo po penktadienį vykusių slalomo varžybų. Jose vokietė buvo ketvirta, o L. Von - tik trylikta.

Vokietijos atstovė pasaulio taurę iškovojo ketvirtą kartą. 1976 metais šį trofėjų iškovojo Rosi Mitermajer (Rosi Mittermaier), o 1996 ir 1998 metais - Katja Zaicinger (Katja Seizinger).

Vyrų varžybų nugalėtoju tapo 31-erių metų kroatas Ivica Kosteličius. Jis po 36 rungčių surinko 1356 taškus.

I. Kosteličius. EPA-ELTA nuotr.

Antrąją vietą užėmusį šveicarą Didjė Kiušą (Didier Cuche) kroatas aplenkė net 400 taškų. Trečias liko kitas Šveicarijos atstovas - Karlas Janka (Carlo Janka), surinkęs 793 taškus.

Šveicarijoje vykusią paskutiniąją šio sezono rungtį - slalomo varžybas - laimėjo Vankuverio olimpinių žaidynių čempionas italas Džulianas Radzolis (Giuliano Razzoli), o I. Kosteličius buvo 18-as.

Triskart olimpinis vicečempionas I. Kosteličius pasaulio taurę iškovojo pirmą kartą.