Pasaulio kalnų slidinėjimo čempionatas prasidėjo slovėnės T. Mazės pergale

Antradienį Austrijoje prasidėjusio 42-ojo pasaulio kalnų slidinėjimo čempionato moterų didžiausiojo slalomo rungtį laimėjo slovėnė Tina Mazė - 1 min. 35,39 sek.

29-erių metų kalnų slidininkė pasaulio čempione tapo antrą kartą. 2011 metų pasaulio pirmanybėse ji triumfavo didžiojo slalomo rungtyje. T. Mazė Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių didžiausiojo ir didžiojo slalomo rungtyse iškovojo sidabro medalius.

Pasaulio pirmenybių sidabras atiteko 21-erių metų šveicarei Larai Gut (+0,38 sek.), o bronza - 28-erių metų amerikietei Džulijai Mankuzo (Julia Mancuso, +0,52 sek.).

Nugalėtojos titulą gynusi 31-erių metų austrė Elizabeta Gergl (Elisabeth Goergl, +1,25 sek.) liko 11-a.

2009 metų šios rungties pasaulio čempionė amerikietė Lindsė Von (Lindsey Vonn) finišo nepasiekė. 28-erių metų sportininkė po šuolio neišlaikė pusiausvyros ir išlėkė iš trasos. Ji dėl patirtos kelio traumos sraigtasparniu buvo nugabenta į ligoninę.