"Panathinaikos" krepšininkai šeštąjį kartą tapo Eurolygos čempionais

Barselonoje (Ispanija) vykusio vyrų krepšinio klubų Eurolygos finalo ketverto turnyro nugalėtoja tapo Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) komanda. Ji finale sekmadienį 78:70 (22:15, 11:15, 21:13, 24:27) įveikė Tel Avivo "Maccabi Electra" (Izraelis) krepšininkus.

"Panathinaikos" klubas Eurolygos čempionu tapo šeštąjį kartą. Prieš tai Graikijos atstovai šiose varžybose triumfavo 1996, 2000, 2002, 2007 ir 2009 metais.

Naudingiausiu finalo ketverto turnyro žaidėju išrinktas "Panathinaikos" gynėjas Dimitris Diamantidis. Jis finale pelnė 16 taškų.

Atėnų komandoje rezultatyviausiai žaidė Maikas Batistas (Mike Batiste). Jo sąskaitoje - 18 taškų. Driu Nikolas (Drew Nicholas) surinko 14 taškų, o Romeinas Satas (Romain Sato) pridėjo 13 taškų.

Tel Avivo ekipoje Čakas Eidsonas (Chuck Eidson) surinko 17 taškų, Deividas Blu (David Blu) pelnė 14 taškų, Džeremis Pargas (Jeremy Pargo) ir Lioras Elijahu (Lior Eliyahu) - po 12.

Pirmojo kėlinio viduryje "Maccabi Electra" išsiveržė į priekį 13:11, tačiau "Panathinaikos" krepšininkai laimėjo atkarpą 11:2 ir po 10 žaidimo minučių turėjo septynių taškų pranašumą 22:15.

Per antrąjį ketvirtį Tel Avivo komanda priartėjo prie varžovų ir prieš ilgąją pertrauką ekipas skyrė tik trys taškai 30:33. Trečiajame kėlinyje "Panathinaikos" vėl atitrūko ir prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 54:43.

33-iąją min. Atėnų klubo pranašumas padidėjo iki 14 taškų 61:47. Likus žaisti 1 min. 20 sek., "Maccabi Electra" sumažino skirtumą iki penkių taškų 64:69, bet "Panathinaikos" pelnė keturis taškus iš eilės ir, prasidėjus paskutinei susitikimo minutei, nutolo 73:64 bei išsaugojo pergalingą pranašumą iki finalo sirenos.

Tel Avivo klubas stipriausių Europos klubų turnyro finale žaidė 14-ąjį kartą ir pakartojo Madrido "Real" (Ispanija) priklausiusį rekordą. Izraelio komanda Eurolygos čempione yra tapusi penkis kartus - 1977, 1981, 2001, 2004 ir 2005 metais.

Statistika.

Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) - Tel Avivo "Maccabi Electra" (Izraelis) 78:70 (22:15, 11:15, 21:13, 24:27).

Teisėjai - Juan Carlos Mitjana (Ispanija), Luigi Lamonica (Italija), Robert Lottermoser (Vokietija).

"Panathinaikos" komandai taškus pelnė: Mike Batiste 18, Dimitris Diamantidis 16, Drew Nicholas 14, Romain Sato 13, Antonis Fotsis 5, Ian Vougioukas 4, Nick Calathes 4, Aleksandar Marič 2, Stratos Perperoglou 2 (Milenko Tepič, Kostas Tsartsaris, Kostas Kaimakoglou).

"Maccabi Electra" ekipai: Chuck Eidson 17, David Blu 14, Jeremy Pargo 12, Lior Eliyahu 12, Guy Pnini 8, Sofoklis Schortsanitis 4, Milan Mačvan 3 (Richard Hendrix, Derrick Sharp, Tal Burstein).

Taiklumas: dvitaškiai - 23/37 (62 proc.) ir 17/43 (39), tritaškiai - 6/19 (31) ir 7/22 (31), baudos - 14/24 (58) ir 15/20 (75).

Atkovoti kamuoliai - 37 ir 31, rezultatyvūs perdavimai - 19 ir 16, perimti kamuoliai - 6 ir 8, klaidos - 15 ir 11.