Orientacininkai iš Trakų grįžo su laurais

Klaipėdos orientavimosi sporto klubų nariai istorinėje Lietuvos sostinėje - Trakuose varžėsi Lietuvos orientavimosi sprinto čempionate ir mišrioje sprinto estafetėje.

Kautis dėl čempionų titulų atvyko 648 dalyviai iš įvairių Lietuvos miestų. Puikiai šiose varžybose pasirodė ir klaipėdiečiai, treniruojami šios sporto šakos specialisto Ričardo Tėvelio.

Pirmąją varžybų dieną sportininkai aiškinosi, kas geriausias individualioje sprinto trasoje.

Smagu pažymėti, kad "O! Klaipėda" klubo jauniausieji berniukai neturėjo lygių tarp dalyvių iki 12 metų.

15 kontrolinių punktų, išdėstytų 1,4 km (oro linija) trasoje, greičiausiai surado Arnas Sausaitis, savo priešininką iš Šiaulių aplenkęs net 1 min. ir 1 sek.

Trečias finišavo Teodoras Gedminas, nuo šiauliečio atsilikęs tik 6 sek. Penktą vietą užėmė Oskaras Kalvaitis.

Čempionu tapo ir 75 metų grupėje dalyvavęs klaipėdietis Mykolas Barauskas. Tarp dalyvių iki 55 metų Audronė Andrulionienė (Klaipėdos "Kopa") tapo vicečempione.

Arti prizinių vietų buvo būrys klaipėdiečių: Beatričė Šimkutė tarp dvylikamečių užėmė šeštąją vietą, Patricija Kalvaitytė - devintąją, Rusnė Baltrušaitytė tarp keturiolikmečių liko septinta.

Dalia Jakulytė M45 grupėje užėmė ketvirtąją vietą, Živilė Grublienė - penktąją, Simonas Riauka tarp aštuoniolikmečių liko šeštas, Ričardas Tėvelis tarp dalyvių iki 50 metų taip pat liko šeštas, Romualdas Pašakinskas - septintas.

Antrąją varžybų dieną dėl čempionų titulų mišrioje sprinto estafetėje varžėsi 144 komandos.

Jauniausių sportininkų grupėje iki 12 metų niekam vilčių nepaliko "O! Klaipėda" pirma komanda: Beatričė Šimkutė, Teodoras Gedminas, Arnas Sausaitis ir Skaistė Skripkauskaitė. Ši komanda tapo Lietuvos čempione.

Antroji klaipėdiečių komanda - Patricija Kalvaitytė, Oskaras Kalvaitis, Eimantas Denisovas ir Karina Širkevičiūtė - užėmė 7 vietą.

Didelį siurprizą pateikė vaikai, startavę jaunių grupėje iki 18 metų grupėje. Komanda, kuriai atstovavo Simonas Baltūsis, Simonas Riauka ir trylikametės mergaitės Rusnė Baltrušaitytė ir Eidvilė Tėvelytė, sėkmingai kovėsi dėl medalių jau nuo antrojo etapo. Čempionų titulo niekam neatidavė Kauno SM "Gaja" pirma komanda, pirmavusi nuo pat pirmojo etapo. O štai dėl antros ir trečios vietų iki pat ketvirto etapo finišo kovėsi klaipėdiečiai. Paskutinėmis sekundėmis puikiai finišavo E. Tėvelytė, nulėmusi Klaipėdai antrąją vietą. Ji prieš patį finišą aplenkė kaunietę.

36-45 metų grupėje "O! Klaipėda" komanda - Ričardas Tėvelis, Dalia Jakulytė ir Mindaugas Paukštė - finišavo 4 vietoje.