"Neptūnui" – dar vienas skaudus smūgis

Klaipėdos „Neptūnas“ Europos taurės varžybose galingai priešinosi Stambulo "Besiktas integral forex" ekipai (Turkija), tačiau itin apmaudžiai po paskutinę sekundę varžovų legionieriaus Kriso Loftono (Chris Lofton) taiklaus tritaškio pralaimėjo rezultatu – 70:72 (16:22, 21:23, 18:14, 15:13).

Rungtynes geriau pradėjo turkai, kurie iškart išsiveržė į priekį – 5:0, tačiau netrukus dvi paeiliui rezultatyvias atakas surezgė neptūniečiai ir komandas jau skyrė vos vienas taškas – 4:5.

Kėlinio viduryje po Mariaus Runkausko taiklios atakos "Besiktas integral forex" krepšininkai priekyje buvo tik 3 taškais – 11:8, tačiau netrukus turkai sužaidė atkarpą 11:2 ir šoktelėjo į priekį dviženkle persvara – 22:10.

Tuomet neptūniečių žaidimą pagyvino Martynas Mažeika ir Mindaugas Girdžiūnas, kurių pastangomis sužaista sėkminga atkarpa – 8:0 ir komandas jau skyrė tik 4 taškai – 18:22.

Antrojo kėlinio pabaigoje po Edgaro Ulanovo tritaškio ir rezultatyvios M. Mažeikos atakos „Neptūnas“ priartėjo iki 2 taškų – 35:37, tačiau per likusias iki didžiosios pertraukos 2 minutes turkai surengė kelias sėkmingas atakas ir vėl atitrūko 45:37.

Po atokvėpio minutėlių neptūniečiai gerokai suaktyvino gynybą ir tai davė vaisių - turkai beveik penkias minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir klaipėdiečiai vėl priartėjo – 42:45.

Netrukus už grubius veiksmus gynyboje nesportine pražanga buvo nubaustas „Besiktas integral forex“ žaidėjas Koltonas Aiversonas (Colton Iverson).

Tai „Neptūnas“ išnaudojo maksimaliai: Vytautas Šarakauskas sumetė abi baudas, o kitoje atakoje taškus prasiveržimu iš po krepšio pelnė Arvydas Eitutavičius ir komandas jau skyrė minimali pervstara – 46:47.

Su lyg trečiojo kėlinio pabaigą skelbiančia sirena svečiai pelnė 2 taškus ir vėl šiek tiek atitrūko – 59:55.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Valdas Vasylius pataikė tolimą metimą, o dar kitoje atakoje ir dvitaškį, taip mažindamas svečių pranašumą iki 1 taško - 60:61.

Netrukus Edgaras Ulanovas galėjo persverti rezultatą „Neptūno“ naudai, tačiau jo metimas iš po krepšio buvo nugesintas. Kitoje atakoje šis neptūnietis sužingsniavo ir vėl Klaipėdos krepšininkams teko bėgti į gynybą.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 4 minutėms komandas vis dar skyrė 1 taškas – 62:63, tačiau netrukus tolimą metimą pataikė Bradley Buckman ir vėl privertė sunerimti Klaipėdos krepšinio sirgalius - 66:62.

Kitoje atakoje penktąją pražangą užsidirbo ir aikštę palikti turėjo Doronas Perkinsas, o žiūrovus iš tribūnų privertė džiaugsmingai pakilti neptūniečio Mindaugo Girdžiūno taiklus tolimas šūvis – 65:66.

Likus 1 min. 3 sek. Martynas Mažeika privertė prasižengti varžovus ir pataikė iš po krepšio, tačiau teisėjai visų nuostabai 2 taškų neužskaitė. Neptūniečiai buvo kantrūs ir vėl atakavo turkų krepšį, vėl atakos smaigalyje atsidūrė M. Mažeika. Šįkart jau akivaizdi varžovų pražanga buvo užfiksuota ir M. Mažeika pataikė du baudos metimus – 67:67.

Už ginčus su teisėjais antra nesportinė pražanga buvo nubaustas „Besiktas integral forex“ krepšininkas Koltonas Aiversonas.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 31 sek. rezultatas buvo lygus – 67:67 ir neptūniečiai turėjo kamuolį savo rankose.

Deja, puolime pražangą užsidirbo Vytautas Šarakauskas. Prie baudų metimo linijos stojęs Bradley Buckman sumetė baudas ir išvedė savo ekipą į priekį – 69:67.

Neptūniečiai atakai dar turėjo 19,6 sek. Mindaugas Girdžiūnas fantastišku prasiveržimu iš po krepšio pelnė du taškus ir dar varžovus privertė prasižengti. Po baudos metimo „Neptūnas“ priekyje – 70:69.

Visų Lietuvos krepšinio sirgalių apmaudui Turkijos ekipos legionierius Krisas Loftonas (Chris Lofton) likus 1,2 sekundėms pataikė tritaškį ir palaidojo neptūniečių viltis – 72:70.

Šiose rungtynėse "Neptūnas" vertėsi be Simo Galdiko (plyšo menisko), Arno Butkevičiaus (skilo pėda), o Marius Runkauskas rungtyniavo karščiuodamas tik rungtynių pradžioje, vėliau pasijuto blogai ir nebegalėjo padėti savo ekipai.

Klaipėdos komandoje debiutavo Simas Sinica. Su juo "Neptūnas" sudarė laikiną - 2 mėnesių sutartį. Jis per šią dvikovą jis taškų nepelnė.

Kazys Maksvytis („Neptūno“ vyr. treneris): „Pirmiausia norėčiau paklausti, kur artimiausia bažnyčia? Po tokių rungtynių belieka tik eiti į bažnyčią ir pasimelsti, jei galima taip pajuokauti. Kalbant rimtai, komandos žaidimu esu patenkintas. Gal pradėjome kiek vangiai, tačiau antroje rungtynių dalyje kontroliavome žaidimą, turėjome persvarą savo rankose, bet vėl viską lėmė viena ataka. Mūsų komandai neparanku, kai viską lemia viena ataka, vadinasi, reikia didesnį skirtumą susikrauti anksčiau. Neturėjome minutės pertraukėlės, išleidome savo geriausius gynėjus, kad apsigintume, bet, kaip matėte, nepvyko. Komandos žaidimu esu patenkintas, tačiau galutiniu rezultatu - ne. Paskutinę mūsų ataką turėjo surengti Mindaugas Girdžiūnas. Jis neblogai jautėsi, prieš tai pataikė tritaškį, gerai žaidžia vienas prieš vieną. Ta ataka buvo išpildyta taip, kaip ir planavome. Net per daug – jis išprovokavo dar pražangą.“

"Neptūnas" - "Besiktas integral forex" - 70:72 (16:22, 21:23, 18:14, 15:13).

„Neptūnas“: Martynas Mažeika - 17, Valdas Vasylius - 16, Mindaugas Girdžiūnas - 10, Andrew Smithas - 6, Vytautas Šarakauskas - 5, Edgaras Ulanovas - 5, Marius Runkauskas - 4, Arvydas Eitutavičius - 4, Davidas McClure'as - 3.

„Besiktas integral forex“: Bradley Buckmanas - 23, Chrisas Loftonas - 14, Doronas Perkinsas - 11, Coltonas Iversonas - 11, Ryanas Broekhoffas - 9.

Tai buvo antrosios „Neptūno“ rungtynės Europos taurės H grupėje. Pirmose praėjusį trečiadienį Suomijoje neptūniečiai apmaudžiai 1 taško skirtumu – 62:63 nusileido Loimos "Bisons" klubui.

Turnyro sistema

Iš viso Europos taurės turnyre varžosi 48 komandos.

„Neptūnas“ rungtyniauja antrojoje konferencijoje ir H grupėje kartu su Sankt Peterburgo „Spartak“ (Rusija), Stambulo „Besiktas integral forex“ (Turkija), Atėnų Panionios“ (Graikija), Kragujevaco „Radnički“ (Serbija) ir Loimos „Bisons“ (Suomija) ekipomis.

Į kitą etapą pateks po tris geriausias grupių komandas. Reguliarusis sezonas baigsis gruodžio 18 dieną. 24 pirmąjį etapą įveikusios ekipos patekt į „Last 32“. Jame jau bus aštuoni Eurolygos klubai, nepatekę į „Top 16“.

32 komandos bus išskaidytos į aštuonias grupes po keturias komandas. Kovos prasidės sausio 8 d., o dvi geriausios ekipos iš kiekvienos grupės pateks į „Last 16“.

Nuo tada bus rungtyniaujama atkrintamųjų varžybų principu, su atsakomaisiais mačais – aštuntfinalis, ketvirtfinalis ir pusfinalis.

Finale taip pat numatytos atsakomosios rungtynės. Finalo data – gegužės 1 ir 7 dienos.

Artimiausias rungtynes "Neptūnas" žais spalio 27 dieną (sekmadienį) 15 val. su Maskvos srities "Chimki" ekipa. Tai bus VTB Vieningosios lygos rungtynės. O spalio 30 dieną (trečiadienį) neptūniečių išvykoje laukia Europos taurės akistata su Atėnų „Panionios“ (Graikija) komanda.