"Neptūnas" pralaimėjo iššvaistęs 21 taško persvarą

Vienu metu net 21 taško skirtumu Stambule pirmavusiems Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams pergalė iš rankų išsprūdo itin apmaudžiai paskutinėmis sekundėmis. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Europos taurės "Last 32" turnyro atsakomosiose rungtynėse nusileido „Bešiktaš“ ekipai rezultatu 78:80 (30:15, 20:22, 13:22, 15:21).

Pergalingą tritaškį, likus 7 sekundėms, smeigė „Bešiktaš“ ekipos legionierius Crisas Loftonas.

Neptūniečiai dvikovą pradėjo itin galingai: po dviejų Simo Galdiko atakų ir Martyno Mažeikos metimo išsiveržė į priekį – 6:0.

Ketvirtąją rungtynių minutę po klaipėdiečiai jau pirmavo dviženkle persvara – 15:4, o pirmąjį kėlinį baigė už aikštės šeimininkus įmetę dvigubai daugiau taškų - 30:15.

Antrojo kėlinio viduryje po Mindaugo Girdžiūno atakos ir Donato Zavacko tritaškio „Neptūno“ pranašumas išaugo iki 21 taško – 41:20.

Jau rodės, kad šįvakar neptūniečiai švęs pergalę triuškinamą persvara, tačiau dar iki didžiosios pertraukos pranašumas ištirpo iki 13 taškų – 50:37.

Antroje rungtynių pusėje „Neptūnas“ ėmė vis dažniau strigti varžovų gynybos gniaužtuose ir dar iki ketvirtojo kėlinio turki priartėjo iki 4 taškų – 63:59.

Tuo klaipėdiečių bėdos nesibaigė: turkų legionierius Johnas Hollandas, likus žaisti 36 sekundes, pataikė du baudų metimus ir pirmą kartą aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį – 77:76.

Viskas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Iki rungtynių pabaigos likus 24 sekundėms „Neptūno“ įžaidėjas Mustafa Shakuras baudų metimais vėl klaipėdiečius išvedė į priekį.

Visgi, turkai paskutinę savo ataką išnaudojo: likus žaisti 7 sekundes taiklų tritaškį per Arno Butkevičiaus rankas metė Crisas Loftonas.

„Neptūnas“ dar turėjo šansų išplėšti pergalę, tačiau, deja, Donato Zavecko mestas tolimas metimas tikslo nepasiekė. Iki tol jis buvo pataikęs 4 tritaškius iš 5.

„Bešiktaš“: JaJuanas Johnsonas - 18, Ryanas Broekhoffas - 17, Chrisas Loftonas - 15, Scottas Reynoldsas - 11 (5 rez. perd.).

„Neptūnas“: Donatas Zavackas - 14, Mustafa Shakuras - 13, Keithas Bensonas - 11, Simas Galdikas - 10.

Priminsime, kad pirmąją tarpusavio akistatą, vykusią praėjusį prieš savaitę Klaipėdoje, taip pat pačioje rungtynių pabaigoje rezultatu 69:62 laimėjo turkai.

Per visą istoriją „Neptūno“ ir šios Stambulo ekipos keliai susikirto jau ketvirtą kartą.

2013 metų spalio 23 dieną Klaipėdoje neptūniečiai varžovams taip pat nusileido paskutinę sekundę - rezultatu 70:72. Klaipėdos krepšininkai tąkart rungtynių pabaigoje minimalia persvara buvo priekyje (70:69), tačiau visų Lietuvos krepšinio sirgalių apmaudui tas pats Turkijos ekipos legionierius Chrisas Loftonas likus 1,2 sekundėms pataikė tritaškį ir išplėšė iš neptūniečių rankų pergalę - 72:70.

"Neptūno" žaidėjai šiai Turkijos ekipai dar tų pačių metų lapkričio 27 dieną atsirevanšavo su kaupu, kai varžovus nugalėjo jų pačių arenoje rezultatu 83:74.

„Bešiktaš“ krepšinio klubas savo istoriją skaičiuoja nuo 1933 metų. 1975 m. turkai tapo savo šalies čempionais. 2012 m. Stambulo krepšininkai laimėjo viską ką tik buvo įmanoma: tapo Turkijos čempionais, laimėjo Europos Iššūkio taurę, iškovojo Turkijos taurę ir Turkijos Prezidento taurę.

Europos Taurės „Last 32“ etapo kovos baigsis vasario 11-ąją. Į aštuntfinalį žengs pirmąsias dvi vietas kiekvienoje grupėje užėmusios ekipos. Po šios nesėkmės klaipėdiečiai labai susikomplikavo savo padėtį.

Priminsime, kad Lietuvos vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ Europos taurės turnyro „Last 32“ etapą sausio 7 dieną pradėjo gražia pergale – Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje rezultatu 82:73 nukovė atletiškąją Paryžiaus „Levallois“ (Prancūzija) ekipą.

Atsakomosios rungtynės Prancūzijoje vyks vasario 4 dieną 21.30 val.

Dar prieš šias rungtynes, vasario 1 dieną (sekmadienį), 17.45 val. neptūniečiai „Švyturio“ arenoje susitiks su Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa.