„Neptūnas“ patiesė Stambulo „Galatasaray“

Lietuvos vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ „Švyturio“ arenoje, stebint daugiau nei 5500 sirgalių, iškovojo itin svarbią pergalę, galinčią lemti patekimą į Eurolygos „Top 16“ etapą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai rezultatu 82:72 patiesė 11 kartų Turkijos čempionus Stambulo „Galatasaray“ krepšininkus, kurių gretose rungtyniauja Lietuvos rinktinės žaidėjas Martynas Pocius.

Rungtynių taškų sąskaitą pirmieji atidarė turkai – du taškus pelnė Sinanas Guleras – 2:0. Netrukus prasidėjo „Neptūno“ atakų šou: iš viršaus į krepšį įkrovė Mustafa Šakuras, tolimą šūvį smeigė Deividas Gailius ir taškus iš po krepšio pelnė Martynas Mažeika. Po šių akimirkų neptūniečiai trūktelėjo į priekį – 7:2, o dar po kelių akimirkų Donatas Zavackas padidino atotrūkį iki 8 taškų – 22:14.

Turkai antrojo kėlinio viduryje po Zorano Ercego baudų metimų ir Keremo Goslumo realizuotos atakos persvėrė rezultatą savo naudai – 32:28, tačiau klaipėdiečiai nepasimetė, atstatė pusiausvyrą – 37:37, o prieš pat didžiąją pertrauką po Deivido Gailiaus pelnyto tritaškio iškeliavo ilsėtis pirmaudami 3 taškais – 40:37.

Trečiojo kėlinio pabaigoje neptūniečiai turkus pribloškė taikliais tolimais metimais: du tritaškius smeigė D. Gailius, vieną – Valdas Vasylius ir Klaipėdos ekipos pranašumas buvo – 9 taškai (63:54). Visgi, per likusią trečiojo kėlinio minutę svečiai sugebėjo pelnyti šešis taškus be atsako ir sušvelnino skirtumą iki 3 taškų – 60:63.

Ketvirtojo kėlinio viduryje už ginčus su teisėjais techninę pražangą užsidirbo „Galatasaray“ ekipos vyr. treneris Erginas Atamanas. Mindaugas Girdžiūnas pataikė baudos metimą, o kitoje atakoje gausiai „Švyturio“ arenoje susirinkusius krepšinio sirgalius iš vietos pakilti privertė įspūdingas D. Gailiaus dėjimas, padidinęs neptūniečių persvarą iki 7 taškų - 72:65.

Vėliau atotrūkis perkopė ir dviženklę persvarą – 82:69.

„Neptūnas“ – „Galatasaray“ - 82:72 (22:18, 18:19, 23:23, 19:12).

„Neptūnas“: Deividas Gailius - 23 (8 atk. kam.), Mustafa Shakuras - 16, Arnas Butkevičius - 11, Valdas Vasylius ir Donatas Zavackas – po 7, Keithas Bensonas - 6, Simas Galdikas - 4, Martynas Mažeika ir Mindaugas Girdžiūnas – po 3, Egidijus Dimša - 2, Justas Sinica taškų nepelnė.

„Galatasaray“: Zoranas Ercegas - 24, Vladimiras Micovas - 12, Sinanas Galeras - 9, Patricas Youngas - 9 (8 atk. kam.), Enderas Arslanas - 8. „Galatasaray“ - vienas seniausių Turkijos klubų, įkurtas 1904 m. Jie 11 kartų tapo Turkijos čempionato nugalėtojais. Nuo 1966 m. vykstančios Turkijos krepšinio lygos varžybas laimėjo penkis kartus – 1969, 1985, 1986, 1990 ir 2013 metais. Tris kartus laimėjo Turkijos taurę – 1970, 1972 ir 1995 metais. Per paskutinius ketverius metus komanda trečią kartą dalyvauja Eurolygos varžybose. 2011-2012 m. sezoną ši Stambulo ekipa pateko į „TOP 16“ etapą. Paskutinį sezoną (2013-2014 m.) „Galatasaray“ sugebėjo patekti į „TOP“ 8 gretas.

Paskutines pirmojo etapo Eurolygos rungtynes neptūniečiai žais gruodžio 18 dieną (ketvirtadienį) 20 val. Ispanijoje su vietos „Valencia Basket Club“ ekipa.

Dar prieš šias rungtynes, gruodžio 15 dieną 18 val. Kėdainiuose, „Neptūnas“ kovos vietiniame fronte (LKL čempionate) su vietos „Nevėžio“ ekipa.

Priminsime, kad „Neptūnas“ prestižiškiausiame Senojo žemyno krepšinio turnyre – Eurolygoje iškovojo jau ketvirtąją pergalę. Visos jos buvo iškovotos Klaipėdoje: spalio 23 dieną rezultatu 83:81 palaužti dvejų pastarųjų metų Serbijos taurės laimėtojai Belgrado „Crvena Zvezda Telekom“ krepšininkai, lapkričio 13 dieną rezultatu 94:87 parklupdyti praėjusio sezono Europos taurės nugalėtojai Valensijos „Valencia Basket“ (Ispanija) atstovai ir lapkričio 20 dieną rezultatu 80:79 nugalėti Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) žaidėjai.