"Neptūnas" pateko į Šakių turnyro finalą

Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai Šakių rajono mero taurės turnyre be didesnio vargo 87:71 (28:19. 16:19, 28:15, 15:18) nugalėjo "Kauno" komandą bei pateko į finalą. Sekmadienį 18.30 val. klaipėdiečiai dėl nugalėtojo vardo kausis su "Alytaus" krepšininkais.

Ryčio Vaišvilos ir Pauliaus Juodžio treniruojami neptūniečiai dvikovoje su "Kaunu" nuo pat pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas - jau per 5 pirmąsias mačo minutes pabėgo į priekį (15:7).

Po pirmojo kėlinio komandas jau skyrė 9 taškai (28:19).
Visgi Dariaus Maskoliūno treniruojamiems kauniečiams prieš ilgąją pertrauką pavyko kiek priartėti (44:38).

Bet po pertraukos Luke'o Bonnerio vedama "Neptūno" komanda  dar kartą spurtavo ir susikrovusi solidų 19 taškų pranašumą, kurio nebeiššvaistė, iškovojo įtikinamą pergalę.

Turnyro pusfinalyje uostamiesčio komandai padėti negalėjo sergantys Julius Žurna ir Simas Galdikas.

„Kalbant apie puolimą, džiugina tai, kad turėjome progų pelnyti lengvus taškus. Gynyboje dar tikrai yra kur padirbėti. Pirmoje pusėje pralaiminėjome kovą dėl kamuolių, bet po pertraukos šį elementą pagerinome, todėl pavyko atitrūkti. Reikia paminėti, kad puikias rungtynes šiandien sužaidė Bonneris“, – po rungtynių kalbėjo "Neptūno" trenerio asistentas Paulius Juodis.

Beja, Klaipėdos "Neptūno" komandos gretas papildė 22 metų puolėjas Valdas Sirutis. Su krepšininku uostamiesčio ekipa sudarė dvejų metų sutartį.

201 cm ūgio puolėjas pernai baigė Bostono "Terriers" universitetą JAV.
NCAA pirmenybėse praėjusiame sezone krepšininkas vidutiniškai pelnydavo po 2 taškus, atkovodavo 2,5 kamuolio ir atlikdavo po 1 rezultatyvų perdavimą.

Alytiškiai 88:85 (19:17, 16:24, 26:27, 27:17) nugalėjo Vilniaus "Sakalus".
Pastarojo ekipa sekmadienį 16 val. mažajame finale susitiks su Kauno "Kaunu".

Statistika:

„Neptūnas“: Luke'as Bonneris 29 (12 atk. kam., 4 blk., 5/6 tritaškių), Martynas Mažeika 20, Mindaugas Stašys 16 (9 rez. perd.), Tomas Vilkius 8 (8 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 7, Davidas McClure'as 4, Robertas Bitinas 3.

„Kaunas“: Paulius Morkeliūnas 12, Šarūnas Vasiliauskas 10, Povilas Čukinas 9 (8 atk. kam.), Rokas Narkevičius 8, Rokas Ūzas 8, Adomas Drungilas 7, Vytenis Jasikevičius 6, Tautvydas Barštys 5, Rolandas Jakštas 5, Renaldas Simanavičius 1.