"Neptūnas" ir "Naglis" patyrė pralaimėjimus

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybėse ketvirtadienio vakarą pralaimėjimus patyrė abi pajūrio ekipos - Klaipėdos "Neptūnas" išvykoje rezultatu 76:85 nusileido "Šiauliams", o Palangos "Naglis" Klaipėdoje vykusiose rungtynėse 51:71 pralaimėjo šalies vicečempionams - Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkams.

"Neptūną" kamuoja traumos

Neptūniečiai prieš "Šiaulius" pirmavo du kėlinius, vienu metu buvo įgiję ir 7 taškų pranašumą - 27:20.

Tačiau prieš pat didžiąją pertrauką visas kortas sumaišė traumos - iš rikiuotės iškrito ir daugiau aikštėje nebepasirodė Marius Runkauskas (pasitempė čiurną) ir Evaldas Dainys (kelio trauma).

Tuo pasinaudojo aikštės šeimininkai - iki didžiosios pertraukos išlygino rezultatą, o antroje rungtynių pusėje buvo įgiję ir dviženklę taškų persvarą.

"Šiauliai" - "Neptūnas" - 85:76 (15:19, 16:12, 33:20, 21:25).

Aikštės šeimininkus į pergalę vedė legionierius Denzelis Bowlesas, pelnęs 26 taškus ir atkovojęs 5 kamuolius. 20 taškų pridėjo Darius Gvezdauskas (pataikė 4 iš 8 tritaškių), 11 - Mindaugas Žukauskas, 10 - Arvydas Šikšnius.

"Neptūno" gretose daugiausiai - 14 taškų - pelnė Mantas Ruikis, po 12 - Martynas Mažeika ir po čiurnos traumos atsigavęs amerikietis Arinzė Onuaku (atkovojo 7 kamuolius), po 10 - Evaldas Dainys ir Artūras Valeika, 8 - Artūras Brininis.

"Šiaulių" krepšininkai taikliau metė dvitaškius: jie iš 38 bandymų realizavo 24 (63,2 proc,), "Neptūnas" - iš 50 pataikė 27 (54 proc.), tritaškius - 9/24 (37,5 proc.) ir 27/50 (20 proc.) ir baudas - 10/12 (83,3 proc.) ir 7/20 (35 proc.). Klaipėdiečiai varžovams nusileido dvikovoje ir dėl atšokusių kamuolių - 27 ir 23.

Kitose rungtynėse, vykusiose "Neptūno" sporto salėje jau buvo kur kas mažiau intrigos - Vilniaus "Lietuvos rytas" palangiškiams leido pasidžiaugti tik pirmąjį kėlinį (pirmąją 10 minučių atkarpą "Naglis" laimėjo 15:12), o vėliau įgijo dviženklę taškų persvarą ir jau akivaizdžiai dominavo aikštėje.

Priminsime, kad praėjusį antradienį "Naglis" atkakliai priešinosi Lietuvos čempionei – Kauno "Žalgirio" komandai, tačiau nusileido 68:75.

"Naglis" - "Lietuvos rytas" - 51:71 (15:12, 9:22, 10:23, 17:14).

"Naglio" komandoje po 12 taškų surinko legionieriai - Dane‘as Johnsonas ir Bilalas Bennas, Nikita Barinovas ir Paulius Kleiza pridėjo po 8 taškus.

"Lietuvos ryto" gretose išsiskyrė Lawrence‘as Robertsas - 15 taškų (10 atk. kam.), Renaldas Seibutis - 12, Vilmantas Dilys ir Bradas Newley (7 atk. kam.) - po 10 tšk.

Jau spalio 15 dieną (šeštadienį) 18 val. "Neptūnas" ir "Naglis" "Švyturio" arenoje rungtyniaus tarpusavyje. Tai bus Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės rungtynės.

Kitose ketvirtadienio rungtynėse nugalėtojo titulą ginantis Kauno "Žalgiris" svečiuose 84:69 (29:20, 23:15, 15:15, 17:19) nugalėjo Vilniaus "Sakalus" ir iškovojo antrąją pergalę iš tiek pat galimų.

Kauno komandoje rezultatyviausiai žaidė Sonis Vymsas (Sonny Weems). Jis pelnė 19 taškų. Mantas Kalnietis (7 rez. perd.), Robertas Javtokas (8 atk. kam.) ir Mindaugas Kuzminskas (8 atk. kam.) surinko po 11 taškų, Tadas Klimavičius - 10.

Vilniaus ekipoje 18 taškų pelnė Deividas Pukis, 13 - Aivaras Kiaušas, 11 - Paulius Joneliūnas.