Naujovė 1006 km lenktynėse: teisėjai pirmą kartą gali remtis vaizdo kamerų įrašais

Naujovė 1006 km lenktynėse: teisėjai pirmą kartą gali remtis vaizdo kamerų įrašais

Šį savaitgalį Palangoje vykstančiose „Aurum 1006 km lenktynėse“ pirmą kartą per 20 metų įdiegta trasos stebėjimo kameromis sistema. Ji leidžia teisėjams priimti tikslesnius sprendimus ir užtikrinti sąžiningesnę sportinę kovą.

Renginio organizatorių vadovas Darius Jonušis pripažįsta, kad tai, jog iki šiol šiose lenktynėse teisėjams nebuvo galimybės peržiūrėti vaizdo kamerų įrašų, gerokai apsunkino jų darbą.

„Pasaulyje jau daugelį metų lenktynių trasose ties kiekvienu posūkiu yra įrengtos kameros, kurios leidžia peržiūrėti ir kuo tiksliau įvertinti kiekvieną incidentą. Mes daug metų tokios galimybės neturėjom, šiek tiek pagelbėdavo tik renginį transliuojančios televizijos kameros.

Todėl labai džiaugiamės, kad šiemet pagaliau jau turime visą reikalingą, naujausiomis technologijomis aprūpintą vaizdo kamerų stebėjimo sistemą“, - sakė D. Jonušis.

Pasak jo, įvairių ginčytinų situacijų kiekvienose lenktynėse yra šimtai. Todėl ši video pagalba teisėjams yra labai reikšminga, o priimami sprendimai tikslesni. Dėl to sportinė kova bus sąžiningesnė ir dar kokybiškesnė.

Kamerų sistemą įdiegusio prekės ženklo „Hikvision“ atstovai sako, kad šiam sprendimui panaudojo pažangiausias savo kameras, galinčias fiksuoti stabilų ir geros raiškos vaizdą.

„Iš viso trasoje veikia 9 kameros, kurios perduos vaizdą į specialiai įrengtą teisėjų kambarį. Dalis kamerų yra valdomos, visos jos turi didelį optinį priartinimą ir 8 megapikselių raišką. Valdomose kamerose yra įdiegta optinė vaizdo stabilizavimo kontrolė, kuri leidžia transliuoti stabilų ir nejudantį geros raiškos vaizdą. Kai kurių stebėjimo kamerų vaizdas pateks ir į televizijos transliaciją“, - pasakojo Andrius Dapkevičius, „Hikvision“ produktų vadovas.

Kameros filmuoja visas svarbiausias trasos vietas – apsisukimus, posūkius, tiltą, užvažiavimus, nuvažiavimus, pitzoną, tačiau iš esmės jų stebėjimo laukas padengia beveik visą trasą.

Šio sprendimo naudą mato ir patys sportininkai. Triskart 1006 km lenktynes laimėjęs ir šiemet su „Circle K miles PLUS Racing Team“ komanda jose dalyvaujantis Ignas Gelžinis sako, kad užsienyje kamerų naudojimas lenktynėse yra įprastas dalykas.

Be to, ten kameros dažniausiai ne tik filmuoja trasą, bet ir yra montuojamos prie kiekvieno lenktynių automobilio.

„Jos ne tik padeda teisėjams priimti sprendimus, bet yra naudingos ir lenktynininkams. Peržiūrėdamas įrašą iš tokios kameros gali analizuoti kitų lenktynių dalyvių vairavimo techniką, ar susipažinti su dar nežinomos trasos ypatumais“, - sakė pašnekovas.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder