"Prieš varžybas ėjau viešbučio koridoriumi ir žiūriu, jog ant žemės mėtosi 100 eurų kupiūra, o aplink - nė vieno žmogaus. Galbūt šios radybos man dar labiau sustiprino jausmą, kad mano sėkmė - čia pat. Viską matėte per varžybas - mano džiaugsmas tiesiog liejosi per kraštus. Buvau itin "užsivedęs" ir siekiau kuo geriau reprezentuoti Lietuvos vardą. Tapau Europos vicečempionu. Argi tai ne puikus laimikis"? - laikydamas rankose tris iškovotus medalius klausė klaipėdietis Žygimantas Stanulis.
Į viršų kėlė Lietuvos trispalvę
Rumunijoje Ž. Stanulis išties buvo dėmesio centre - aplink šį Bronislavo Vyšniausko auklėtinį nuolat sukiojosi "Eurosport" kameros, sunkiosios atletikos sirgaliai jį kalbino ir prašė kartu nusifotografuoti.
"Dėmesys visada yra malonus, tačiau aš koncentravausi tik į varžybas ir pagrindinį tikslą - kuo geriau pasirodyti šiose varžybose. Kiekvieno sportininko svajonė yra kilti ant aukščiausiojo prizininkų pakylos laiptelio, tačiau šįkart už mane stipresnis buvo čempionu tapęs rumunas Nicola Onicas, dvikovėje surinkęs 381 kg. Bus stimulas dar sunkiau treniruotis ir ateityje atsirevanšuoti šiam rumunui", - sakė Ž. Stanulis.
TRYKŠTANTIS DŽIAUGSMAS. Klaipėdietis Žygimantas Stanulis po varžybų liejo džiaugsmo emocijas. Pauliaus Matulevičiaus nuotr.
Tiesa, klaipėdietis rovimo rungtyje pranoko rumuną ir pasipuošė aukso medaliu. Žygimantas išrovė 172 kg, o rumunas - 171 kg. Stūmimo rungtyje jau pajėgesnis buvo N. Onicas, iškėlęs 210 kg sveriančią štangą. Ž. Stanuliui pakluso 202 kg.
Įdomu pastebėti tai, kad Ž. Stanulis tiek rovimo, tiek stūmimo rungtyse visus bandymus atliko sėkmingai, jautėsi užtikrintai ir drąsiai.
Per apdovanojimų ceremoniją į viršų kilo Lietuvos trispalvė, o į varžybas susirinkę sirgaliai gausiais plojimais palaikė nuoširdžiai džiaugsmo emocijas reiškusį lietuvį. Ž. Stanulis tradiciškai pabučiavo sėkmę atnešusią štangą. Po varžybų lietuvį gyrė sirgaliai ir prašėsi kartu nusifotografuoti.
ŠAUNUSIS DUETAS. Žygimantas Stanulis su treneriu Bronislavu Vyšniausku per apdovanojimų ceremoniją kėlė į viršų Lietuvos trispalvę. Pauliaus Matulevičiaus nuotr.
Be to, per varžybas prie Lietuvos rinktinės vyr. trenerio B. Vyšniausko priėję "Eurosport" televizijos atstovai gyrė Lietuvos komandą už gražią bei pastebimą varžybų aprangą, ant kurios puikuojasi užrašas "Lietuva".
"Jūs spindėjote ne tik rezultatais, bet ir pastebima apranga", - pabrėžė televizijos atstovai.
Reikia pabrėžti ir tai, kad prie bendro komandinio rezultato labai daug prisidėjo ir kiti mūsų sunkiaatlečiai - į šešetuką prasibrovęs Arnas Šidiškis (iki 105 kg, išrovė 166 kg, išstūmė 190 kg), septintąją vietą iškovojęs Sergejus Lichavojus (iki 105 kg, rovimas - 166 kg, stūmimas - 188 kg), per plauką nuo rovimo rungties bronzos medalio likęs Irmantas Kačinskas (iki 85 kg grupės varžybose išrovė tiek pat, kiek ir bronzos laimėtojas - 150 kg, išstūmė 176 kg, dvikovės rezultatas - 326 kg buvo devintas), į devintuką patekęs Tomas Li-čin-chai (iki 94 kg, išrovė 148 kg, išstūmė 175 kg) ir tryliktas likęs jaunasis sunkiasvoris Deivydas Jucius (per 105 kg, išrovė 150 kg, išstūmė 190 kg).
Lietuva pranoko 22 valstybes
"Mes esame mažos valstybės piliečiai, tačiau jau ne pirmą kartą sugebame įrodyti, kad esame tikri kovotojai, dirbantys iš širdies ir kantriai siekiantys bei pasiekiantys rezultatų. Vėl sugebėjome sudrebinti Europą. Žygimantas Stanulis jau trečią kartą tapo Europos vicečempionu, savo trofėjų kolekcijoje jis turi ir Europos jaunimo iki 23 metų čempiono titulą, yra tapęs ir universiados prizininku. Argi tai ne nuostabūs pasiekimai? Super. Tai nuostabi pergalė Klaipėdai ir visai Lietuvai. Panašūs pasiekimai labai malonūs", - pabrėžė Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės treneris Bronislavas Vyšniauskas.
PER PLAUKĄ NUO MEDALIO. Irmantui Kačinskui (viduryje) iki rovimo rungties bronzos medalio pritrūko vos 1 kg. Jis išrovė 150 kg, tai yra tiek pat, kiek ir šios rungties bronzos medalininkas ispanas Alberto Fernandezas. Bronza atiteko ispanui, nes jis šį svorį iškėlė pirmas. Pauliaus Matulevičiaus nuotr.
Lietuvos rinktinė Europos čempionato komandinėje įskaitoje už nugaros paliko net 22 valstybių komandas, tarp kurių - čekai, vokiečiai, suomiai, albanai, slovakai, kroatai, italai, austrai, serbai, norvegai, anglai, Izraelio atstovai ir daugelis kitų pajėgių valstybių sportininkų.
"Pranokome būrį galingų valstybių. Galime tuo didžiuotis. Peržvelgus visą istoriją, tai Lietuvos sunkiaatlečiams - vienas sėkmingiausių Europos čempionatų. Irmantas Kačinskas galėjo iškovoti rovimo rungties medalį. Jis išrovė 150 kg - lygiai tiek pat, kiek ir bronzinis prizininkas ispanas Alberto Fernandezas. Pagal naujas varžybų taisykles, medalis atitenka tam, kuris pirmas iškėlė šį svorį. Ispanas šį svorį kėlė ryte B grupės varžybose, o Irmantas dalyvavo vakare A grupės varžybose. Anksčiau būdavo taip, kad medalis atitekdavo mažiau sveriančiam atletui, tačiau taisyklės pasikeitė. Įdomu tai, kad tiek Irmantas, tiek minėtas ispanas rovimo veiksmą pradėjo vienodai - nuo 145 kg. Jei Irmantas Kačinskas būtų iškovojęs rovimo rungties medalį - būtų tiesiog nuostabu, tačiau ir taip esame patenkinti jo rezultatu. Europos suaugusiųjų čempionate nuo medalininko atsilikti vos 1 kg - išties geras rezultatas. Jis džiaugėsi Arno Šidškio iškovota šešta vieta bei Sergejaus Lichavojaus septinta vieta. Europoje tarp vyrų būtų šešetuke ar septintuke - išties puiku", - pabrėžė B. Vyšniauskas.
Rašyti komentarą