Miglių Astrauską įkvėpė danų pavyzdys

Miglių Astrauską įkvėpė danų pavyzdys

Daugkartinių Lietuvos čempionų Klaipėdos "Dragūno" rankininkų treneris Miglius Astrauskas, dėl traumų ir kitų priežasčių netekęs kelių pagrindinės sudėties žaidėjų, žada keisti komandos žaidimo stilių ir gynybos sistemas. Rankinio specialistas kelias dienas lankėsi Danijoje, tobulinosi seminaruose ir analizavo šios rankinio šalies žaidimo metodiką.

Danijoje, be M. Astrausko, rankinio sporto naujausias tendencijas išklausė treneriai iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Škotijos, Anglijos, Airijos, Baltarusijos, Vengrijos ir Farerų salų.

Pats rankinio treneriu esate dirbęs Islandijoje, Ispanijoje, Baltarusijoje, Lietuvoje. Kuo skiriasi danų rankinio metodika, juk jie šiame sporte - tarp pasaulio lyderių? - pasiteiravome M. Astrausko.

Danijoje yra puikiai išvystyta rankinio sistema. Nenuostabu, kad net 48 tūkstančiai vaikų iki 12 metų lanko rankinį, o kur dar paaugliai ir suaugusieji. Danijoje yra 17 rankinio sporto mokyklų. Yra parengtos konkrečios metodikos, surašyta, kiek laiko skirti fiziniam pasiruošimui, kiek taktikai ir kitiems dalykams.

[CITATA]

Danijoje rankinis - itin mėgstama ir vertinama sporto šaka. Visur daugybė rankinio klubų: tiesiog kaip pas mus fitneso (kūno rengybos) sporto salės. Ateini, yra pastatyti vartai, gali pamėtyti į vartus, pažaisti trys prieš tris ir panašiai.

Man Danijoje patiko tai, kad yra sudaryta bendra rankinio sporto mokyklų programa. Pirmaisiais metais akcentuojama, kad svarbu ne laimėti, o viską atlikti kuo teisingiau.

Per treniruotes tvyro gera nuotaika, nėra jokių pykčių ar prievartos. Vaikai dirba pagal vienodą metodiką ir, atėję ginti įvairaus amžiaus šalies rinktines, puikiai žino, kas ką daro. Nereikia papildomų mokymų, aiškinimų. Būtent per masiškumą atsisijoja rankinio perliukai. Kaip sakoma: atskiriami pelai nuo grūdų.

Įdomu ir tai, kad 80-90 procentų Danijos rankinio trenerių - mėgėjai, vaikus treniruojantys laisvu nuo savo pagrindinių darbų laiku. Jaunųjų rankininkų ugdymas - jų antrasis darbas.

Mes Lietuvoje krepšinį vadiname antrąja religija, tačiau dėl to, ką išvydau Danijoje, mums dar gerokai reikėtų pasitempti. Ten jaučiama, kad rankinis - tikrai vertinamas. Buvo keista, kad maždaug Klaipėdos dydžio mieste ir aplink jį regionuose yra maždaug pusšimtis rankinio klubų.

Ar Danijoje sužinojote kažką tokio, ką galėtumėte perteikti "Dragūno" žaidėjams?

Sužinojau naujų pratimų, įvairių taktinių gudrybių, pasisėmiau ir teorinių žinių. Seminaras tikrai davė naudos. Jei nori tobulėti, reikia semtis naujų žinių. Toks gyvenimas.

Prieš kelias dienas rungtynių metu traumą patyrė vienas pagrindinių "Dragūno" atakų organizatorių Benas Petreikis, su komanda atsisveikino legionieriaus duonos ragauti nusprendęs linijos žaidėjas Tadas Stankevičius. Taip pat esate patyrę ir daugiau netekčių: prieš kelis mėnesius dėl kryžminių kelio raiščių plyšio visam sezonui iš rikiuotės iškrito legionierius Antonas Marokas (Anton Maroko), pakartotina peties operacija atlikta Jonui Truchanovičiui, po menisko operacijos reabilitaciją atlieka vartininkas Lukas Simanavičius. Turbūt tai privertė keisti komandos žaidimą?

Tadas Stankevičius buvo rimta mūsų komandos jėga tiek puolime, tiek gynyboje. Jo netekus, tenka keisti gynybos sistemas ir žaidimo stilių. Tado vietą bandys užimti antrosios "Dragūno" komandos žaidėjas Lukas Simėnas. Taip pat daugiau progų turės pasireikšti Arvydas Bučius ir Šarūnas Ugianskis.

Mūsų klubo tikslas - suteikti jauniems žaidėjams geras treniruočių sąlygas, kelti meistriškumą. Kai žaidėjai įgis patirties ir išaugs iš "Dragūno" marškinėlių, tada jiems sudarysime sąlygas iškeliauti į profesionalius užsienio klubus. Vienas iš tokių pavyzdžių - Tadas Stankevičius. Tegul garsina Klaipėdos ir Lietuvos vardą kitose šalyse. Tokia mūsų vizija.

Žinoma, būtų gerai, kad Tadas būtų dar padėjęs "Dragūno" komandai, tačiau reikia suprasti, kad mes negalime mokėti profesionaliems sportininkams prilygstančių atlyginimų, kokius moka užsienio šalių klubai.

"Dragūno" komandos biudžetas toli gražu neprilygsta profesionaliems užsienio šalių klubams, nors vyrai mero taurės turnyre įrodė, kad gali kaip lygūs su lygiais kautis ir su gerokai turtingesniais varžovais. Kai kurie "Dragūno" vyrai anksčiau ar vėliau kels sparnus iš Klaipėdos, jie jau užaugo, pasiekė profesionalumo lygį, jiems reikia kurti savo gyvenimus, o ne rungtyniauti tik už stipendijas. Tokia realybė ir žaidėjus puikiai suprantu.

Kad ir kokia šiemet būtų situacija, mūsų tikslai nesikeičia - sieksime apginti Lietuvos rankinio lygos čempionų titulus, prasibrauti į Baltijos rankinio lygos finalinio ketverto varžybas ir iškovoti LRT Didžiąją taurę.

Artimiausias rungtynes "Dragūnas" žais vasario 8 d. (šeštadienį) 14 val. Klaipėdoje, "Neptūno" sporto salėje (Taikos pr. 61A), su Kauno "Granito-Gajos-Kario" ekipa. Tai bus Lietuvos rankinio lygos (LRL) dvikova. 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder