Marinos Solopovos indėlio iškovoti pergalę Eurolygoje neužteko

Moterų krepšinio klubų Eurolygos varžybų penktojo turo rungtynėse C grupėje trečiadienį Kauno "Viči-Aisčių" komanda svečiuose 59:63 (12:18, 13:16, 19:19, 15:10) pralaimėjo Tarbo "Gespe Bigorre" (Prancūzija) ekipai, kurioje žaidžia Vaida Sipavičiūtė.

Ketvirtąją nesėkmę patyrusiai Kauno komandai klaipėdietė Marina Solopova pelnė 15 taškų, Giedrė Paugaitė - 12, Aušra Bimbaitė - 10.

Antrąją pergalę iškovojusioje Tarbo ekipoje rezultatyviausiai žaidė Jelena Dubljevič. Jos sąskaitoje - 22 taškai. Erina Torn (Erin Thorn) pridėjo 15 taškų.

V. Sipavičiūtė per 26 min. surinko 4 taškus (dvitaškiai 2/5) ir atkovojo 5 kamuolius.

Rungtynių pradžioje Kauno komanda pirmavo 5:2, 7:6, 9:7, tačiau aikštės šeimininkės laimėjo atkarpą 11:0 ir įgijo devynių taškų pranašumą 18:9. Iki pirmojo kėlinio pabaigos "Viči-Aistės" sumažino atsilikimą iki šešių taškų 12:18.

Antrajame ketvirtyje šeimininkės padidino skirtumą iki dešimties taškų 22:12. Viešnios priartėjo 18:22, 20:24, bet "Gespe Bigorre" krepšininkės sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 34:25.

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui, Tarbo komanda įgijo 14 taškų pranašumą 49:35. "Viči-Aistės" pelnė devynis taškus be atsako ir sumažino deficitą iki penkių taškų 44:49, tačiau kėlinio pabaigoje vėl leido šeimininkėms atitrūkti 44:53.

Ketvirtąjį kėlinį Kauno krepšininkės pradėjo dviem taikliais tolimais metimais ir skirtumas sumažėjo iki trijų taškų 50:53. Likus žaisti 1 min. 17 sek., "Viči-Aistės" atsiliko tik dviem taškais 57:59, tačiau Tarbo komanda pelnė keturis taškus iš eilės (63:57) ir išsaugojo pergalingą pranašumą iki finalo sirenos.

Kitas Eurolygos rungtynes "Viči-Aistės" žais gruodžio 1 dieną vėl svečiuose su nugalėtojos titulą ginančia Maskvos srities "Sparta&K" (Rusija) ekipa.

Statistika.

Tarbo "Gespe Bigorre" (Prancūzija) - Kauno "Viči-Aistės" 63:59 (18:12, 16:13, 19:19, 10:15).

"Gespe Bigorre" komandai taškus pelnė: Jelena Dubljevič 22, Erin Thorn 15, Ana Cata-Chitiga 8, Florence Lepron 6, Pauline Jannault 5, Vaida Sipavičiūtė 4, Naura El Gargati 2, Marija Erič 1 (Darline Nsoki).

"Viči-Aistėms": Marina Solopova 15, Giedrė Paugaitė 12, Aušra Bimbaitė 10, Rima Valentienė 8, Vita Kuktienė 7, Milda Sauliūtė 4, Lina Pikčiūtė 3 (Courtnay Pilypaitis, Amanda Kemežys, Indrė Dudėnaitė).

Taiklumas: dvitaškiai - 19/43 (44,1 proc.) ir 17/40 (42,5), tritaškiai - 3/3 (100) ir 6/21 (28,5), baudos - 16/23 (69,5) ir 7/16 (43,7).

Atkovoti kamuoliai - 44 ir 27, rezultatyvūs perdavimai - 13 ir 12, perimti kamuoliai - 5 ir 13, klaidos - 24 ir 13.