Majamio "Heat" krepšininkai iškovojo NBA čempionų titulą

Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato nugalėtojais tapo "Miami Heat" krepšininkai. Rytų konferencijos čempionai finalo penktosiose rungtynėse ketvirtadienį namuose 121:106 (31:26, 28:23, 36:22, 26:35) įveikė Vakarų konferencijos nugalėtoją "Oklahoma City Thunder" ekipą ir laimėjo seriją 4-1.

Po dviejų kėlinių "Heat" pirmavo 59:49, o po trijų - 95:71.

Nugalėtojų gretose labiausiai pasižymėjo Lebronas Džeimsas (LeBron James). Jis pelnė 26 taškus, atliko 13 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 11 kamuolių. 27-erių metų 203 cm ūgio "Heat" puolėjas buvo išrinktas naudingiausiu finalo serijos žaidėju. Krisas Bošas (Chris Bosh) surinko 24, Maikas Mileris (Mike Miller) - 23 (tritaškiai - 7/8), o Dveinas Veidas (Dwyane Wade) - 20 taškų.

Majamio krepšininkai iš 26 tritaškių pataikė 14 (53,8 proc.).

"Thunder" ekipai 32 taškus pelnė Kevinas Diurantas (Kevin Durant, 11 atk. kam.), po 19 - Raselas Vestbrukas (Russell Westbrook) ir Džeimsas Hardenas (James Harden).

"Heat" komanda NBA čempione tapo antrą kartą. Pirmą kartą ji aukso žiedus iškovojo 2006 metais. Pernai Majamio komanda su Žydrūnu Ilgausku finale 2-4 nusileido "Dallas Mavericks" ekipai.