Lietuvos sporto žurnalistai geriausiais išrinko Rūtą Meilutytę ir Jevgenijų Šukliną

Geriausiais 2012 metų šalies sportininkais Lietuvos sporto žurnalistai išrinko plaukikę Rūtą Meilutytę ir kanojininką Jevgenijų Šukliną.

Aštuntąjį kartą surengtoje Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) narių apklausoje R. Meilutytė gavo 73,7 proc. balsų. 15-metė plaukikė, kurią treniruoja britas Džonas Radas (Jon Rudd), Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį 100 m plaukimo krūtine varžybose. Jaunoji sportininkė sekmadienį Turkijoje pasibaigusiame 11-ajame pasaulio plaukimo trumpajame baseine (25 m) čempionate savo kolekciją papildė dviem aukso ir vienu sidabro apdovanojimu. Rūta triumfavo 50 m ir 100 m krūtine varžybose bei užėmė antrąją vietą 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje.

Antrąją vietą geriausios sportininkės rinkimuose užėmė praėjusių metų laureatė šiuolaikinės penkiakovės atstovė Laura Asadauskaitė. Olimpinė bei Europos čempionė ir šių metų pasaulio taurės laimėtoja surinko 21,1 proc. balsų.

Trečioji vieta atiteko dviratininkei Simonai Krupeckaitei (3,5 proc.), kuri šių metų pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalį sprinto lenktynėse, o Europos pirmenybėse pelnė du aukso (komandų sprintas, kairinas) ir viena bronzos (sprintas) apdovanojimą.

Geriausio sportininko rinkimuose Londono olimpinių žaidynių vicečempionui 27-erių metų J. Šuklinui atiteko 60,3 proc. balsų.

Antrąją ir trečiąją vietas užėmė taip pat Londono olimpiados prizininkai - bronzos medalius iškovoję boksininkas Evaldas Petrauskas (25,9 proc.) ir imtynininkas Aleksandras Kazakevičius (6,9 proc.).

Geriausios komandos titulas atiteko Europos čempionei Lietuvos vaikinų (iki 20 metų) krepšinio rinktinei (42,6 proc.), o jos treneris Kazys Maksvytis geriausių trenerių rinkimuose užėmė trečiąją vietą.

Geriausių komandų rinkimuose antroji pozicija atiteko pasaulio jaunių (iki 19 metų) paplūdimio tinklinio čempionėms Ievai Dumbauskaitei ir Monikai Povilaitytei (22,2 proc.), o trečioji - Lietuvos krepšinio čempionei Kauno "Žalgirio" komandai (20,4 proc.).

Geriausiu metų treneriu išrinktas R. Meilutytės treneris britas Dž. Radas (32,7 proc.), antras liko boksininką E. Petrauską ant olimpinių žaidynių prizininkų pakylos nuvedęs Vladimiras Bajevas (19,2 proc.).

"Olimpiniai 2012-ieji Lietuvos sportui buvo tikrai įspūdingi. Londone iškovoti penki medaliai - geriausias mūsų šalies sportininkų pasirodymas per visą istoriją, todėl rinktis buvo iš ko. Tačiau tokios įspūdingos pergalės sukūrė ir sunkumų renkant laureatus, nes susiklostė ankstesniais metais neįtikėtina situacija, kad olimpinis auksas negarantavo titulo mūsų rinkimuose. Dėl to turbūt labai apmaudu pernykštei laureatei L. Asadauskaitei, bet sutikime, kad R. Meilutytės pasiekti rezultatai yra tikrai fantastiški. Smagu, kad komandų rinkimuose vėl triumfavo jaunųjų krepšininkų rinktinė, o antros liko jaunosios tinklininkės. Vadinasi, galime tikėtis šių sporto šakų ateities. Trenerių rinkimuose pirmąkart triumfavo ne lietuvis, bet ar kas nors gali abejoti dėl Dž. Rado indėlio į Rūtos laimėjimus?", - sakė LSŽF prezidentė ir Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) viceprezidentė Laima Janušonytė.

Kartu su sportininkais bus pasveikinti ir 2012-ųjų Lietuvos sporto žurnalistikos laureatai, kuriems bus įteiktos šviesios atminties kolegų Romos Grinbergienės ir Aleksandro Krukausko premijos. LSŽF prezidiumo sprendimu, R. Grinbergienės premija, kurią įsteigė loterijų firma "Olifėja", už ryškiausius metų darbus paskirta ilgametei Lietuvos televizijos žurnalistei Gintarei Grikštaitei, o A. Krukausko premija, kurią įsteigė Lietuvos sporto draugija "Žalgiris", už gyvenimą, pašvęstą sporto žurnalistikai, skirta šiemet 80-metį švenčiančiam Kaziui Kilčiauskui.

Laureatai bus pagerbti pirmadienį 16 val. Vilniuje rengiamose apdovanojimų iškilmėse.

Metų laureatus Lietuvos sporto žurnalistai renka nuo 2005-ųjų.