"Lietuvos ryto" krepšininkams - Vieningosios lygos bronza

Vilniaus "Siemens" arenoje vykstančio VTB Vieningosios krepšinio lygos finalo ketverto turnyro rungtynėse dėl trečiosios vietos ketvirtadienį Lietuvos vicečempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" 91:83 (29:26, 18:10, 20:11, 24:36) įveikė Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" (Rusija) krepšininkus.

"Lietuvos rytui" 15 taškų pelnė Jonas Valančiūnas, 13 - Steponas Babrauskas, 12 - Renaldas Seibutis, po 11 - Vilmantas Dilys ir Predragas Samardžiskis, 10 - Artūras Jomantas.

Vilniečiai kovą dėl kamuolių po krepšiais laimėjo 36-22, o iš 16 tritaškių pataikė 10 (62,5 proc.).

Krasnodaro ekipai Džeremis Meisis (Jeremiah Massey) pelnė 22 (tritaškiai - 4/5), Nikita Šabalkinas - 19, Ali Traorė (Ali Traore) - 11, o Maksimas Šelekto - 10 taškų.

Rungtynių pradžioje svečiai pirmavo 5:2. Po to vilniečiai laimėjo atkarpą 7:0. 4-ąją min. "Lietuvos rytas" pirmavo 12:8, bet netrukus Krasnodaro krepšininkai persvėrė rezultatą 13:12. Vėliau pirmavo tai viena, tai kita komanda. Pirmąjį kėlinį 29:23 laimėjo Vilniaus ekipa. Įpusėjus antrajam kėliniui rezultatas buvo lygus 36:36. Bet po to "Lietuvos rytas" spurtavo 11:0 ir išėjo ilsėtis esant rezultatui 47:36.

23-iąją min. vilniečiai pirmavo 51:40, o 29-ąją min. aikštelės šeimininkai padidino savo persvarą iki 22 taškų (67:45). Po trijų kėlinių komandas skyrė 20 taškų (67:47). 34-ąją min. Krasnodaro komanda sumažino skirtumą iki devynių taškų (64:73). Likus žaisti mažiau nei tris minutes "Lietuvos rytas" pirmavo 85:70.

Finale 21.00 val. susitiks dvi Rusijos komandos - Maskvos CSKA ir Kazanės "Uniks". CSKA ekipą treniruoja Jonas Kazlauskas, o joje žaidžia Darjušas Lavrinovičius bei Ramūnas Šiškauskas.