"Lietuvos ryto" krepšininkai iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos penktojo turo rungtynėse C grupėje trečiadienį Lietuvos čempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" namuose 90:62 (23:12, 15:17, 23:9, 29:24) nugalėjo Zagrebo "Cibona" (Kroatija) ekipą.

Pirmąją pergalę iškovojusiam "Lietuvos rytui" Chalidas el Aminas (Khalid El-Amin) pelnė 19 taškų, Martynas Gecevičius - 17, Jonas Valančiūnas - 15, Bredas Njūlis (Brad Newley) - 12.

Penktąją nesėkmę patyrusioje Zagrebo ekipoje Bojanas Bogdanovičius surinko 19 taškų, Goranas Vrbancas - 15, Rokas Stipčevičius - 10.

Rungtynių pradžioje vyko lygi kova ir 7-ąją min. aikštės šeimininkai turėjo minimalų pranašumą 10:9. Po dviejų iš eilės M. Gecevičiaus tritaškių "Lietuvos ryto" persvara padidėjo iki penkių taškų 16:11, o po 10 žaidimo minučių vilniečiai pirmavo 23:12.

Antrąjį kėlinį taikliu tolimu metimu pradėjo Milkas Bjelica (Milko Bjelica) ir skirtumas šoktelėjo 14 taškų 26:12. Svečiai ėmė po truputį artėti ir, likus šiek tiek daugiau nei 2 min. iki ilgosios pertraukos, komandas skyrė jau tik penki taškai 27:32. Iki ketvirčio pabaigos "Lietuvos rytas" padidino savo pranašumą iki devynių taškų 38:29.

Trečiąjį kėlinį vilniečiai pradėjo spurtu 8:0 ir padidino skirtumą iki 17 taškų 46:29. 24-ąją min. šeimininkų pranašumas padidėjo iki 19 taškų 50:31, o ketvirčio pabaigoje skirtumas jau siekė 25 taškus 61:36.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje "Lietuvos rytas" pelnė 12 taškų be atsako ir šeimininkų pranašumas padidėjo net iki 35 taškų 73:38, o, įpusėjus ketvirčiui, siekė 37 taškus 79:42. Per likusį laiką svečiams pavyko tik šiek tiek sumažinti skirtumą.

Antradienį prie Vilniaus komandos prisijungęs Šarūnas Jasikevičius į aikštę išbėgo įpusėjus ketvirtajam kėliniui. Po 11 metų pertraukos į "Lietuvos rytą" sugrįžęs įžaidėjas per beveik 6 min. taškų nepelnė (dvitaškiai 0/1, tritaškiai 0/1), atliko rezultatyvų perdavimą ir kartą suklydo.

"Lietuvos rytas" pataikė 11 tritaškių iš 26 (42 proc.), laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių net 41-21, tačiau klydo dažniau už varžovus (17 ir 13).

Kitas Eurolygos rungtynes "Lietuvos rytas" žais lapkričio 24 dieną vėl namuose su Stambulo "Fenerbahce Ulker" (Turkija) komanda, kuriai atstovauja Darjušas Lavrinovičius.

Statistika.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Zagrebo "Cibona" (Kroatija) 90:62 (23:12, 15:17, 23:9, 29:24).

Teisėjai - Jose Martin (Ispanija), Antonio Conde (Ispanija), Marius Ciulin (Rumunija).

"Lietuvos rytui" taškus pelnė: Khalid El-Amin 19, Martynas Gecevičius 17, Jonas Valančiūnas 15, Brad Newley 12, Milko Bjelica 8, Artūras Jomantas 8, Cemal Nalga 8, Steponas Babrauskas 3 (Arvydas Šikšnius, Igor Miloševič, Kenan Bajramovič, Šarūnas Jasikevičius).

"Cibona" komandai: Bojan Bogdanovič 19, Goran Vrbanc 15, Rok Stipčevič 10, Leon Radoševič 8, Drago Pasalič 6, Mario Delaš 3, Tomislav Zubčič 1 (Toni Brnas, Karlo Vragovič).

Taiklumas: dvitaškiai - 36/35 (74 proc.) ir 22/41 (53), tritaškiai - 11/26 (42) ir 3/17 (17), baudos - 5/9 (55) ir 9/15 (60).

Atkovoti kamuoliai - 41 ir 21, rezultatyvūs perdavimai - 21 ir 9, perimti kamuoliai - 5 ir 8, klaidos - 17 ir 13.