"Lietuvos rytas" pralaimėjo "Top-16" rungtynes Atėnų "Panathinaikos"

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos varžybų antrojo etapo - "Top-16" varžybų - pirmojo turo rungtynėse E grupėje trečiadienį Lietuvos čempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" namuose 59:80 (21:18, 12:11, 8:24, 18:27) pralaimėjo Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) krepšininkams.

"Lietuvos rytui" Milkas Bjelica (Milko Bjelica) pelnė 11 taškų, Chalidas el Aminas (Khalid El-Amin) ir Kenanas Bairamovičius (Kenan Bajramovič) pridėjo po 10 taškų.

"Panathinaikos" gretose rezultatyviausiai žaidė Maikas Batistas (Mike Batiste). Jo sąskaitoje - 26 taškai. Kostas Kaimakoglu (Kostas Kaimakoglou) surinko 16 taškų, Kostas Carcaris (Kostas Tsartsaris) - 12, Driu Nikolas (Drew Nicholas) - 10.

Rungtynių pradžioje svečiai išsiveržė į priekį 6:0, tačiau vilniečiai pasivijo varžovus (6:6), o netrukus persvėrė rezultatą savo naudai 9:8. Per likusį pirmojo ketvirčio laiką kova vyko taškas į tašką ir tik taiklus tolimas M. Bjelicos tolimas metimas leido "Lietuvos rytui" po pirmųjų 10 žaidimo minučių įgyti trijų taškų pranašumą 21:18.

Antrajame kėlinyje "Lietuvos ryto" pranašumas padidėjo iki septynių taškų 27:20, 31:24. Iki ilgosios pertraukos "Panathinaikos" sumažino atsilikimą iki keturių taškų 29:33.

Trečiąjį ketvirtį svečiai pradėjo spurtu 6:0 ir išsiveržė į priekį 35:33. Įpusėjus kėliniui, "Panathinaikos" padidino skirtumą iki šešių taškų 43:37, bet "Lietuvos rytas" pelnė keturis taškus iš eilės ir priartėjo 41:43. Tada Graikijos čempionai spurtavo 10:0 ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo 12 taškų pranašumą 53:41.

Ketvirtojo kėlinio viduryje svečiai padidino atotrūkį iki 19 taškų 66:47, o paskutinę susitikimo minutę skirtumas padidėjo net iki 24 taškų 79:55.

Vilniaus komanda laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 35-30, tačiau prarado net 18 kamuolių ("Panathinaikos" - 7).

Kitas Eurolygos rungtynes "Lietuvos rytas" žais sausio 26 dieną svečiuose su Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) komanda.

Statistika.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) 59:80 (21:18, 12:11, 8:24, 18:27).

Teisėjai - Luigi Lamonica (Italija), Saša Pukl (Slovėnija), Tolga Sahin (Italija).

"Lietuvos rytui" taškus pelnė: Milko Bjelica 11, Khalid El-Amin 10, Kenan Bajramovič 10, Martynas Gecevičius 8, Simas Jasaitis 7, Jonas Valančiūnas 6, Cemal Nalga 4, Steponas Babrauskas 3 (Simas Buterlevičius, Brad Newley, Artūras Jomantas).

"Panathinaikos" komandai: Mike Batiste 26, Kostas Kaimakoglou 16, Kostas Tsartsaris 12, Drew Nicholas 10, Antonis Fotsis 6, Dimitris Diamantidis 6, Stratos Perperoglou 2, Nick Calathes 2 (Milenko Tepič, Ian Vougioukas).

Taiklumas: dvitaškiai - 15/33 (45 proc.) ir 26/42 (61), tritaškiai - 6/23 (36) ir 6/18 (33), baudos - 11/14 (78) ir 10/15 (66).

Atkovoti kamuoliai - 35 ir 30, rezultatyvūs perdavimai - 12 ir 20, perimti kamuoliai - 4 ir 8, klaidos - 18 ir 7.