"Lietuvos rytas" įveikė Berlyno "Alba" krepšininkus

Vyrų krepšinio klubų Europos taurės turnyro antrojo etapo trečiojo turo rungtynėse L grupėje antradienį Lietuvos vicečempionas Vilniaus "Lietuvos rytas" namuose 86:75 (20:16, 20:22, 19:25, 27:12) įveikė Berlyno "Alba" (Vokietija) krepšininkus.

Antrąją pergalę iškovojusiam "Lietuvos rytui" Aleksandras Rašičius pelnė 16 taškų (tritaškiai 4/6), Mindaugas Katelynas - 13, Jonas Valančiūnas (9 atk. kam.) - 12, Renaldas Seibutis ir Predragas Samardžiskis - po 11, Tairyzas Raisas (Tyrese Rice) - 8, Steponas Babrauskas - 7, Lorensas Robertsas (Lawrence Roberts) ir Artūras Jomantas - po 4.

Trečiąją nesėkmę patyrusioje "Alba" ekipoje 16 taškų surinko Derikas Alenas (Derrick Allen), 14 - Dešonas Vudas (Dashaun Wood), 12 - Heikas Šafarcikas (Heiko Schaffartzik), 10 - Kailas Vyveris (Kyle Weaver).

Sėkmingai rungtynes pradėję vilniečiai priešpaskutinę pirmojo kėlinio minutę įgijo septynių taškų pranašumą (18:11), o po 10 žaidimo minučių pirmavo keturiais taškais 20:16. Antrojo ketvirčio pradžioje šeimininkai vėl šiek tiek atitrūko (24:17), bet "Alba" komanda 18-ąją min. sumažino skirtumą iki minimumo (35-36), o prieš ilgąją pertrauką atsiliko 38:40.

Įpusėjus trečiajam kėliniui, "Lietuvos rytas" pirmavo 53:47, o 28-ąją min. - 58:53, tačiau svečiai laimėjo atkarpą 10:1 ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo keturių taškų persvarą 63:59.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus beveik minutę, "Alba" pranašumas siekė penkis taškus 65:60, bet "Lietuvos rytas" pelnė 10 taškų be atsako ir atitrūko 70:65. Likus žaisti 2 min. 25 sek., šeimininkai padidino persvarą iki dešimties taškų (80:70) ir nebepaliko Berlyno klubui vilčių iškovoti pergalę.

"Lietuvos rytas" laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 38-19.

Vasario 7 dieną "Lietuvos rytas" su "Alba" komanda susitiks Berlyne.