Lietuvos raiteliai triumfavo konkūrų turnyre Latvijoje

Geriausi Lietuvos raiteliai dominavo Latvijoje, greta Rygos, vykusiose tarptautinėse "Baltic Riders Tour" CSI1* varžybose. Lietuviai triumfavo užimdami pirmąsias vietas net 7-iuose iš 12-kos surengtų konkūrų.

Geriausiai sekėsi vilniečiui raiteliui Stasiui Jasui, kuris ant prizininkų pakylos kopė net šešis kartus. Turnyre dalyvavo aštuoni raiteliai iš Lietuvos, iš viso – 72 duetai iš mūsų šalies, Latvijos, Estijos ir Lenkijos.

Prieš mėnesį Lietuvos konkūrų čempionate trečiąją vietą iškovojęs 44 m. raitelis S. Jasas savo nuolatinius varžovus šį kartą paliko už nugaros. Net keturiuose iš dvylikos konkūrų S. Jasas, kartu su savo žirgais Grenobliu ir Grantu, pelnė pirmąją vietą. Dar dvejuose konkūruose raitelis užėmė antrąją vietą.

"Mus, lietuvius, šį kartą lydėjo ir sėkmė. Nors teko atlaikyti pragarišką karštį – termometro stulpelis dienomis rodė net 34 laipsnius. Tikiuosi, kad per ateinančias kelias savaites žirgai spės atgauti jėgas – tokios kelionės juos gerokai išvargina", – sakė S. Jasas.

Po tris medalius skirtingose rungtyse Latvijoje iškovojo ir šiųmetis Lietuvos konkūrų čempionas kaunietis Rimantas Babrauskas (su žirgu La Pass ir Le-Carola pelnė 1-ąją, 2-ąją ir 3-ąją vietas) bei vilnietis raitelis Andrius Petrovas (su žirgais Richard, Rico Dono ir Lector pelnė 1-ąją bei dvi 2-ąsias vietas).

Jaunimo (iki 21 m.) grupėje sėkmingai pasirodė vilnietis raitelis Dominykas Malinauskas su žirgu Comandor, iškovojęs 1-ąją ir 3-ąją vietas. Ant antrojo pakylos laiptelio suaugusiųjų grupėje taip pat užlipo šiaulietis Aleksas Seilius.

Didžiausio dėmesio sulaukusiame finaliniame 12-ame konkūre, kuriame kliūčių aukštis siekė 140 cm., triumfavo estas Andresas Treve su žirgu Sandokan. Tačiau lietuviai užėmė likusias vietas ant pjedestalo – antrąją vietą persirungiant iškovojo R. Babrauskas (su žirgu La-Pass), nuo lyderio atsilikęs vos 2 s., o trečiąją – A. Petrovas (su žirgu Lector).

"Mūsų raiteliai pastaruoju metu demonstruoja puikią sportinę formą. Jau greitai laukia svarbios tarptautinės varžybos Lietuvoje, čia irgi tikimės aukštų rezultatų", – sakė Lietuvos žirginio sporto sąjungos prezidentas Sigitas Paulauskas.

Po dviejų savaičių Vazgaikiemyje (Prienų raj.) vyks Pasaulio taurės CSI2* varžybos, o rugpjūčio 27-29 d. ten pat įvyks trečiasis "Baltic Riders Tour" konkūrų etapas.