Lietuvos krepšininkai pasaulio jaunių čempionate įveikė korėjiečius

Pirmąją pergalę Kauno "Žalgirio" arenoje vykstančiame antrajame pasaulio jaunių (iki 17 metų) vaikinų krepšinio čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė. Trenerio Pauliaus Juodžio auklėtiniai antrojo turo rungtynėse B grupėje šeštadienį po pratęsimo 119:108 (22:26, 31:31, 23:21, 24:22; 19:8) įveikė Pietų Korėjos krepšininkus.

Po dviejų kėlinių lietuviai atsiliko 53:57, o po trijų - 76:78. Ketvirtajame kėlinyje lietuviai buvo įgiję keturių taškų pranašumą 82:78, tačiau korėjiečiai netrukus jį panaikino ir išsiveržė į priekį. Likus žaisti 2 min. 10 sek., Pietų Korėjos komanda pirmavo septyniais taškais 100:93, bet tritaškį pataikė Edvinas Šeškus, po du taškus pelnė Ernestas Serkevičius bei Gediminas Žalalis ir lietuviai išplėšė pratęsimą.

Pratęsime likus žaisti 3 min., rezultatas buvo lygus 106:106, tačiau mūsiškiai spurtavo 13:2 ir iškovojo pirmąją pergalę.

Lietuvos rinktinei G. Žalalis (13 atk. kam., 5 blokai) pelnė 27 taškus, E. Šeškus (15 atk. kam.) - 25, E. Serkevičius - 16, Lukas Grabauskas - 14, Haroldas Saprykinas - 13, Lukas Motiejūnas ir Karolis Ražukas - po 11.

Pietų Korėjos komandoje nesulaikomi buvo Heo Hunas (Heo Hoon) ir An Joungzdunas (An Youngjun). Jie pelnė atitinkamai 37 ir 30 taškų.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių net 67-22, tačiau suklydo 24 kartus. Korėjiečiai prarado tik 8 kamuolius.

Lietuvos rinktinė sekmadienį 18.10 val. žais su Ispanijos krepšininkais.

Pasaulio čempionate, kuris baigsis liepos 8 dieną, dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks 1-4 vietas grupėse užimsiančios ekipos.