Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinė Europos čempionate nusileido vokiečiams

Lietuvoje ir Latvijoje vykstančio Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato trečiajame ture C grupėje šeštadienį Lietuvos rinktinė po atkaklios kovos 65:66 (21:8. 16:25, 13:18, 15:15) pralaimėjo Vokietijos krepšininkams.

Po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo 37:33, o po trijų atsiliko 50:51. Likus žaisti mažiau nei tris minutes, Lietuvos komanda pirmavo 65:59, tačiau po to pralaimėjo atkarpą 0:7. Pergalingus tris taškus, likus žaisti 6,4 sek., Vokietijos rinktinei pelnė Janas Vimbergas (Jan Wimberg). Manto Šerkšno tritaškis pačioje rungtynių pabaigoje buvo netaiklus.

Lietuvos komandai, vadovaujamai trenerio Gintaro Razučio, 24 taškus pelnė Tautvydas Paliukėnas, 10 - Dominykas Zupkauskas (9 rez. perd.), po 9 - M. Šerkšnas ir Domantas Sabonis (16 atk. kam., 4 bl.).

Vokietijos rinktinei J. Vimbergas pelnė 18, o Sebastianas Šmitas (Sebastian Schmitt).

Kitose C grupės rungtynėse šeštadienį serbai 71:64 įveikė slovėnus.

Lietuvos rinktinė, iškovojusi vieną pergalę iš trijų galimų, C grupėje užėmė trečiąją vietą ir pateko į antrąjį etapą. Pirmąją vietą užėmė visas trejas rungtynes laimėję vokiečiai, antrąją - dvejas rungtynes laimėję serbai, o visas trejas rungtynes pralaimėję slovėnai liko paskutiniai, ketvirti,

Vokietijos, Serbijos ir Lietuvos rinktinės antrajame etape žais F grupėje su Prancūzijos, Graikijos ir Lenkijos krepšininkais. Lietuviai įskaitinių pergalių neturi.

Čempionatas baigsis liepos 29 dieną. Lemiamos kovos vyks Vilniuje.