Lietuvos jaunučių krepšinio rinktinė Europos čempionate nusileido serbams

Lietuvoje ir Latvijoje vykstančio Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato antrojo turo rungtynėse C grupėje penktadienį Lietuvos rinktinė 64:70 (19:12, 15:22, 14:21, 16:15) pralaimėjo Serbijos krepšininkams ir patyrė pirmąją nesėkmę.

Po pirmųjų 10 žaidimo minučių lietuviai pirmavo 19:12, o antrojo ketvirčio pradžioje įgijo dviženklį pranašumą 24:14. 14-ąją min. komandas skyrė 11 taškų 26:15, bet serbai laimėjo atkarpą 9:0 ir priartėjo 24:26. Prieš ilgąją pertrauką rezultatas buvo lygus 34:34.

Trečiajame kėlinyje Serbijos krepšininkai atitrūko ir susikrovė 10 taškų persvarą 48:38. Prieš lemiamą ketvirtį lietuviai šiek tiek sumažino atsilikimą (48:55), o 36-ąją min. priartėjo iki dviejų taškų 57:59. Prasidėjus priešpaskutinei rungtynių minutei, serbai padidino skirtumą iki septynių taškų 68:61 ir išsaugojo pergalingą pranašumą.

Mūsų šalies rinktinei, vadovaujamai trenerio Gintaro Razučio, 11 taškų pelnė Deividas Žemgulis, 9 - Domantas Sabonis (13 atk. kam.), po 8 - Mantas Šerkšnas ir Domantas Pavlovskis, 7 - Antanas Krimelis.

Pirmąją pergalę iškovojusioje Serbijos ekipoje pasižymėjo Jovanas Starinčevičius. Jis surinko 28 taškus.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 42-36, tačiau klydo beveik dvigubai dažniau nei varžovai (19 ir 10 klaidų).

A ir B grupių komandos žaidžia Ventspilyje, o C ir D - Panevėžyje, "Cido" arenoje. Lietuvos rinktinė šeštadienį 18.10 val. susitiks su dvi pergales turinčiais Vokietijos krepšininkais. Serbai šeštadienį kovos su slovėnais.

Į kitą etapą iš kiekvienos grupės pateks po tris komandas.

Čempionatas baigsis liepos 29 dieną. Lemiamos kovos vyks Vilniuje.