Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinė Europos čempionate nusileido italams

Slovėnijoje vykstančio Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionato antrojo turo rungtynėse D grupėje penktadienį Lietuvos rinktinė 82:89 (24:15, 15:23, 19:29, 24:22) pralaimėjo Italijos krepšininkams.

9-ąją min. lietuviai buvo įgiję dviženklį pranašumą 22:9, o po 10 žaidimo minučių pirmavo 24:15. 13-ąją min. komandas skyrė 10 taškų 29:19, bet italai ėmė artėti. 18-ąją min. jie išlygino rezultatą 33:33, o netrukus išsiveržė į priekį 36:35. Prieš ilgąją pertrauką mūsiškiams pavyko susigrąžinti minimalią persvarą 39:38.

23-iąją min. rezultatas buvo lygus 44:44, bet Italijos krepšininkai laimėjo atkarpą 11:1 ir nutolo 55:45, o ketvirtojo kėlinio pradžioje jų pranašumas pasiekė 20 taškų ribą 78:58. Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, lietuviai sumažino atsilikimą iki penkių taškų 82:87, tačiau pakeisti susitikimo baigties jiems nebepavyko.

Kazio Maksvyčio treniruojamai mūsų šalies komandai 23 taškus pelnė Edgaras Ulanovas, 15 - Vytenis Čižauskas (8 klaidos), po 13 - Žygimantas Skučas ir Arnas Butkevičius, 11 - Dovydas Redikas.

Italijos ekipoje Markas Čeronas (Marco Ceron) surinko 29 taškus.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 40-37, bet suklydo 23 kartus.

Lietuvos rinktinė šeštadienį žais su slovėnais.

Europos čempionate dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į keturias grupes. 1-3 vietas grupėse užimsiančios ekipos pateks į antrąjį etapą.