Lietuviai be gailesčio sudorojo islandus

Lietuvos rinktinė šį vakarą sužaidė paskutines draugiškas rungtynes šią vasarą. Paskutiniame kontroliniame mače prieš olimpines žaidynes Kęstučio Kemzūros auklėtiniai rezultatu 101:51 sutriuškino islandus.

Lietuva: Antanas Kavaliauskas 16, Darius Songaila 8, Rimantas Kaukėnas 7, Martynas Pocius 7, Renaldas Seibutis 7.

Islandija: Jonas Stefanssonas 9, Hlynuras Baerigssonas 9.

Prieš susitikimo pradžią buvo pagerbtas karjerą baigęs Ramūnas Šiškauskas.

Mačas:

Pirmuosius susitikimo taškus pelnė svečiai, tačiau netrukus Renaldas Seibutis realizavo dvitaškį su pražanga ir persvėrė rezultatą. R.Seibutis netrukus smeigė ir tritaškį (6:2). Martynas Pocius prametė abu baudos metimus, tačiau pats atkovojęs kamuolį realizavo dvitaškį. Islandai toliau strigo, o lietuviai susikrovė dviženklį pranašumą (13:2). Islandai varžėsi asmeniškai su Antanu Kavaliausku, "centras" per dvi atakas pelnė 5 taškus, tą patį padarė ir jo varžovai. Šarūnas Jasikevičius iššovė iš tolimos distancijos (22:7). Islandų atakos buvo bevaisės, o šeimininkai nemažino apsukų. Po pirmojo ketvirčio - 30:10.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos mainėsi rezultatyviomis atakomis. Islandijos rinktinė sugebėjo sumažinti skirtumą iki 16 taškų (34:18). Lietuviams ir toliau nekrito, to pasekoje skirtumas dar labiau sumažėjo. Taškų badą nutraukė pačioje atakai skirto laiko pabaigoje iš toli pasižymėjęs Linas Kleiza (39:25). Įsibėgėjęs Lietuvos puolimo traukinys rinko taškus, tačiau kėlinys buvo pralaimėtas. Į ilgąją pertrauką ekipos išėjo esant 16 taškų skirtumui (47:31).

Pirmųjų taškų autoriumi antrojoje mačo dalyje tapo Rimantas Kaukėnas. Simas Jasaitis pasižymėjo iš aikštės krašto (52:31). Dvi atakas sėkmingai užbaigė Jonas Valančiūnas, o varžovai ir toliau strigo. Pirmąjį tašką islandai pelnė kėlinyje sužaidus daugiau nei 5 minutes... (60:32). Lietuviai laimėjo atkarpą 10:0. Prieš paskutinį ketvirtį komandas skyrė net 40 taškų (75:35).

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas. Jame vyko gan apylygis žaidimas, tačiau taip pat dominavo lietuviai.