Legionierių viražai - nuo NBA iki Kinijos

Legionierių viražai - nuo NBA iki Kinijos

Praėjusį sezoną Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) jėgas išbandė beveik keturios dešimtys užsieniečių. Kai kurie iš jų liko mūsų šalyje, tačiau dauguma patraukė ieškoti kitų darbo vietų. „Sporto žmonės“ pasidomėjo, kur dabar žaidžia buvę LKL legionieriai. Jų pėdsakų galima atrasti Portugalijoje, Bulgarijoje, Libane, Kinijoje ir netgi Čilėje.

Laimingas bilietas

Daugelis užsieniečių, ypač amerikiečių, iš LKL klubų neprašo solidaus atlyginimo. Juos traukia galimybė pasižymėti krepšinio šalyje ir pritraukti turtingesnių komandų dėmesį. Kai kuriems iš tiesų pavyksta įgyvendinti svajonę. Užpernai Palangoje buvo trumpam pasirodęs vidurio puolėjas Lukas Zeleris (Luke Zeller). Amerikietis nepasižymėjo net LKL autsaiderių gretose, bet šiemet jis žaidžia NBA, klube „Phoenix Suns“. L.Zelerio statistika kukli (2,2 tšk., 0,8 atk. kam.), tačiau vargu ar aukštaūgis skundžiasi likimu.

Yra ir priešingų pavyzdžių. Net žaidimas stipriausiuose LKL klubuose ne visada padeda padaryti įspūdingą karjerą. Vilniaus „Lietuvos ryte“ rungtyniavęs Džeksonas Vromanas (Jackson Wroman) vėliau išmaišė visą Aziją. Puolėjas žaidė Kinijoje, Pietų Korėjoje, Filipinuose, kol gavo Libano pilietybę ir užsivilko šios šalies rinktinės marškinėlius.

Minėti legionieriai Lietuvoje žaidė anksčiau, o šiame straipsnyje apžvelgsime praėjusio sezono LKL užsieniečių kelius. 11 iš jų liko mūsų šalyje, o kiti ieško laimės svetur.

Aukščiausias lygis

Amerikietis Tajus Losonas (Ty Lawson) pernai savo žaidimu nenudžiugino „Žalgirio“ gerbėjų. Buvo aišku, kad Kaunas jam yra tik laikina stotelė laukiant NBA lokauto pabaigos. 180 cm ūgio įžaidėjas į stipriausią pasaulio lygą grįžo labai sėkmingai. Jis buvo vienas iš „Denver Nuggets“ lyderių praėjusį sezoną, toks išlieka ir iki šiol. T.Losono vidurkiai - maždaug 14 tšk. ir 7 rezultatyvūs perdavimai. Pagal perdavimus jis užima septintąją vietą visoje lygoje.

Kitas buvęs žalgirietis Sonis Vymsas (Sonny Weems) spindi Eurolygoje. Maskvos CSKA (Rusija) puolėjas po devynių turų turnyre buvo antras pagal rezultatyvumą (16,9 tšk.) ir šeštas pagal naudingumą (16,3 balo). Stipriausioje Europos lygoje žaidžia buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas Aleksandras Rašičius, tačiau jis nedažnai pakyla nuo Sienos ekipos „Montepaschi“ (Italija) atsarginių suolelio. Serbas sužaidė tik penkis mačus ir vidutiniškai pelnė 3,2 tšk.

Antras ešelonas

Nedaug trūko, kad Eurolygoje atsidurtų buvęs šiaulietis Kameronas Longas (Cameron Long). Amerikietis su Le Mano komanda „Sarthe Basket“ dalyvavo atrankoje ir nužygiavo iki finalo. Tik jame Prancūzijos klubas nusileido Kantu ekipai „Mapooro“. Dabar K.Longas sėkmingai rungtyniauja Europos taurės turnyre. Gynėjo taškų vidurkis - 9,4 tšk. Le Mane apskritai susiformavo buvusių LKL legionierių kolonija. Ten žaidžia amerikietis Chalidas El Aminas (Khalid El-Amin) ir brazilas Žoao Paulas Batista (Joao Paulo Batista), kuriuos turbūt puikiai prisimena Vilniaus krepšinio gerbėjai.

Iš „Žalgirio“ į Ispanijos komandą „Bilbao Basket“ persikėlė vidurio puolėjas Milovanas Rakovičius. Europos taurės turnyre serbas visas rungtynes pradėjo ant atsarginių suolelio, bet puikiai išnaudojo jam skirtą laiką. M.Rakovičius vidutiniškai pelno 8 tšk. ir atkovoja 5,8 kamuolio.

Du krepšininkai iš LKL išvyko į Ispanijos čempionatą. Australas Bredas Njūlis (Brad Newley) tai padarė jau praėjusio sezono įkarštyje. Parungtyniavęs „Valencia“ ekipoje, jis šį rudenį persikėlė į Las Palmo „Gran Canaria“. Australui sekasi gerai, tai patvirtina 12,6 tšk. vidurkis. Vis dėlto „Gran Canaria“ šiemet nežaidžia Europos turnyruose. Las Palme kurį laiką rungtyniavo buvęs Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ aukštaūgis Paulas Prestesas. Brazilo vidurkiai buvo kuklūs ir prieš porą savaičių ispanai jį atleido.

Šiltos vietelės

Keli LKL legionieriai persikėlė į ne pačius stipriausius klubus, bet garantavo sau neblogas pajamas. Vilniuje žaidę amerikiečiai Tairisas Raisas (Tyrese Rice) ir Lorensas Robertsas (Lawrence Roberts) tapo Miuncheno klubo „Bayern“ nariais. Ši komanda turi solidžią sudėtį, bet nežaidžia Europos turnyruose, o Vokietijos čempionate užima tik septintąją vietą. Lygis žemesnis nei Vilniaus „Lietuvos ryte“, tačiau pinigai didesni.

Nemažai pakeliavo vidurio puolėjas Denzelis Boulsas (Denzel Bowles). Praėjusio sezono viduryje palikęs „Šiaulius“, amerikietis persikėlė į Filipinus ir tapo šios šalies čempionu. Lemiamose rungtynėse dėl titulo D.Boulsas pelnė 39 tšk. ir atkovojo 21 kamuolį. Po sezono aukštaūgis atstovavo „New Orleans Hornets“ klubui NBA vasaros lygoje ir pasirodė sėkmingai, bet kontrakto negavo. Rudenį D.Bolsas pasirašė sutartį su „Zhejiang Chouzhou Bank“, o Kinijos lyga taip pat yra nebloga vieta užsidirbti.

Bilalas Benas (Bilal Benn) irgi paliko LKL sezono viduryje. Iš Palangos jis persikraustė į Nes Siono „Ironi“ ir tebežaidžia ten. Komanda rungtyniauja tik antrame Izraelio divizione, bet yra jo lyderė, o B.Benas vidutiniškai renka 18 tšk.

NBDL prieglobstis

Praėjusį sezoną „Žalgiryje“ trumpai žaidė amerikietis Ryvsas Nelsonas (Reeves Nelson). Aikštingu charakteriu pasižyminčio puolėjo karjera vėliau klostėsi įdomiai, bet nesėkmingai. Rugsėjo pradžioje R.Nelsonas pasirašė sutartį su „Los Angeles Lakers“, tačiau dar neprasidėjus sezonui buvo atleistas. Vėliau jis sužaidė porą rungtynių NBA antrinės lygos NBDL klube „Rio Grande Valley Vipers“. Tuo pačiu metu komandoje rungtyniavo Donatas Motiejūnas. Lietuvis NBDL rungtynėse buvo tikras lyderis, o R.Nelsonas niekuo neišsiskyrė. Lapkritį jis patyrė traumą ir sutartis buvo nutraukta.

Savo laimę NBDL ekipose išbandė du buvę Klaipėdos „Neptūno“ vidurio puolėjai. Lukas Boneris (Luke Bonner) sausio mėnesį prisidėjo prie klubo „Austin Toros“, bet patyrė traumą. Šiuo metu jis yra laisvasis agentas. Daug geriau NBDL lygoje sekasi Arinzui Onuaku (Arinze Onuaku). Jis žaidžia klube „Canton Charge“ ir vidutiniškai renka 11,3 tšk. bei atkovoja 9,3 kamuolio.

Sugrįžę namo

Kai kurie krepšininkai iš LKL grįžo į savo gimtąsias šalis. Ukrainietis Romanas Gumeniukas praėjusį sezoną žaidė „Šiauliuose“ ir Utenos „Juventus“, o dabar rungtyniauja Nikolajevo MBK klube. Ten R.Gumeniukas yra atsarginis.

Buvęs „Neptūno“ puolėjas latvis Arturas Bruninis rungtyniauja Rygos ekipoje „Barons Kvartals“. Netoli keliavo ir „Šiauliuose“ žaidęs latvis Raitis Grafas. Vidurio puolėjas negrįžo į gimtinę, o persikėlė į Estiją ir rungtyniauja klube „Valga“. Jei kalbėsime apie sporto pasiekimus, abu latviai nieko nelaimėjo. Tiek „Barons Kvartals“, tiek „Valga“ Baltijos krepšinio lygoje yra tarp autsaiderių ir Lietuvos klubams dažniausiai pralaimi.

Krepšinio paribiai

Dalies buvusių LKL legionierių keliai yra nežinomi. Neaišku, kur rungtyniauja juodkalnietis Goranas Jeretinas (žaidė „Lietuvos ryte“), amerikiečiai Silvesteris Morganas (Sylvester Morgan, žaidė Pasvalyje) ir Enrikas Piketas (Enrico Pickett, žaidė Palangoje). Lerojus Noblesas (Leroy Nobles) iš „Pieno žvaigždžių“ persikėlė į Meksiką, tačiau ten sužaidė vos trejas rungtynes.

Pažįstamas pavardes galima atrasti kelių Europos šalių komandose. Krisas Lovas (Chris Lowe, „Neptūnas“, „Nevėžis“) žaidžia Slovakijoje, Krisas Barnsas (Chris Barnes, „Nevėžis, „Palanga“) - Portugalijoje, o serbas Urošas Petrovičius („Baltai“) - Bulgarijoje.

Deinas Džonsonas (Dane Johnson) praėjusį sezoną buvo vienas iš „Palangos“ lyderių, o šį rudenį susirado darbą Libane. Ši šalis garsėja meile krepšiniui, todėl D.Džonsono kelio negalima vadinti egzotiškiausiu. Tačiau tikrai egzotiškas yra kito buvusio „Palangos“ aukštaūgio Polo Deiviso (Paul Davis) pasirinkimas. Amerikietis žaidžia aukštu lygiu tikrai nepasižyminčiame Čilės čempionate.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder