Ledo ritulio treneris Algis Poškis: "Klaipėda pribrendo naujai arenai"

Ledo ritulio treneris Algis Poškis: "Klaipėda pribrendo naujai arenai"

Visiems pažįstama frazė, jog mažiausia ir svarbiausia valstybės ląstelė - šeima. Jei bandytume perkelti šią mintį į sportą, bet kurios sporto šakos svarbiausia dalimi turėtų tapti treneris. Asmuo, kuris sudomina, pritraukia ir augina mažuosius kiekvienos sporto šakos talentus, kurie vėliau džiugina ne tik svarbiausią valstybės ląstelę, talentą išugdžiusį trenerį, tačiau ir visą valstybę.

Klaipėdos ledo ritulio bendruomenė pagrįstai gali didžiuotis savo treneriais, o ypač vienu jų - sporto šakos entuziastu, aktyviu visuomenininku 61-erių Algiu Poškiu.

Lankosi darželiuose

Šis HC "Klaipėda" ledo ritulio klubo treneris ant kojų pastato ir tolimesniam tobulėjimui ruošia komandos naujokus. Negana to, treneris daugiausia pats juos ir pritraukia į komandą, kiekvieną savaitę aplankydamas uostamiesčio darželius.

A. Poškis ledo ritulyje atsirado atsitiktinai, o kartu ir ne. Aktyvaus gyvenimo būdo vyras dar Sovietų Sąjungos laikais išbandė savo gebėjimus burdamas tuo metu itin populiarios breiko šokio krypties būrelį lankančius vaikus, kurių turėjo kelis šimtus, ir vienu metu buvo vienas geriausių klubų visoje tuometinėje Sąjungoje.

Tiksliai net nepamenu, kada atsidūriau ant ledo su lazda ir pačiūžomis. Apie 2005 metus buvo populiaru čiuožti Šernuose buvusioje ledo arenoje, kur rinkdavosi pažaisti senosios Klaipėdos komandos žaidėjai, kiti ledo ritulį mėgstantys vyrai. Taip po truputį įsitraukiau į sporto šakos gerbėjų gretas.

Mes, pradedantieji, įkūrėme mėgėjų ledo ritulio komandą, kuri šiais metais švenčia oficialaus įkūrimo dešimtmetį. Taip pradėjau domėtis ledo rituliu",- pradžią prisiminė ledo ritulyje dabar jau gerai žinomas A. Poškis.

Po mėgėjiškų treniruočių būsimas vaikų treneris ėmėsi pats treniruoti suaugusiuosius, su kuriais nesiskiria iki šiol. Šios mėgėjų komandos branduolys toliau kantriai klauso trenerio nurodymų ir tobulina čiuožimo bei ritulio valdymo įgūdžius. A. Poškio talentą mokyti netrukus pastebėjo vaikų klubų treneriai, kadangi sparčiai pradėjo augti sporto šaka ir katastrofiškai trūko trenerių.

"Mane į savo gretas pakvietė vaikų klubas, kuriame gana neblogai sekėsi suburti tiek vaikus, tiek jų tėvus vienam tikslui. Netrukus su bičiuliais priėjome prie išvados, kad mieste turi būti vienas stiprus vaikų klubas ir pasiūlėme HC "Klaipėdos" pavadinimą - sujungti "Skato" ir "Baltijos" komandas. Taip atsirado HC "Klaipėda" ledo ritulio klubas, kuriame dirbu iki šiol", - sako A. Poškis.

EMOCIJOS. Algis Poškis vaikams treniruotes veda ne tik ant ledo, bet ir sporto salėse. Vaikams tokios treniruotės kelia daug teigiamų emocijų.

Asmeninio archyvo nuotr.

Verslą iškeitė į sportą

Treneris per visus tuos metus praleido valandų valandas internete, prie knygų ir prie televizoriaus. Intensyvios treniruočių metodikų paieškos, literatūros, vaizdo medžiagos užsakymas ir gabenimas į Lietuvą tapo aktyvaus klaipėdiečio kasdienybe. Į naują sritį pasinėręs treneris netrukus ėmė tolti nuo sėkmingo šeimos verslo, didžiąją dalį jo perleidęs sėkmingai besitvarkančiai žmonai Silvijai, kuri iki šiol šiltai ir su šypsena sako nesuprantanti vyro begalinės meilės ledo rituliui.

Kompaktiniai diskai, geriausi Kanados čiuožimo meistrai televizoriaus ekrane, šūsnys literatūros iš Rusijos po truputį kaupėsi trenerio galvoje ir sporto šakos subtilybės ėmė vis labiau ir labiau traukti.

"Ledo ritulys - sudėtinga sporto šaka, kurioje kitaip nei kitose komandinėse sporto šakose reikia labai gero kompleksinio pasiruošimo. Jei į futbolą, rankinį, krepšinį vaikai jau ateina mokėdami stovėti ant kojų, eiti, bėgti, tai ledo ritulyje vaikus reikia išmokyti eiti ir bėgti iš naujo, nes pačiūžos "nubraukia" visus vaiko gebėjimus. Ledo ritulys - labai dinamiška, atraktyvi sporto šaka, joje itin įdomu stebėti ir vaikų varžybas, o norint tinkamai pasiruošti varžyboms, reikia suderinti nemažai gebėjimų",- tvirtina A. Poškis.

HC "Klaipėdos" klube A. Poškis ruošia pačius mažiausius vaikus (nuo ketverių metų) ledo ritulio batalijoms. Ledo rituliu susižavėję vaikai dažnai nusivilia pirma pažintimi su ledu, kadangi ant jo užlipus nesiseka net išsilaikyti ant kojų. Būtent padrąsinimas, paskatinimas, vidinė šiluma ir energija padeda treneriui rasti kontaktą su vaiku, užkrėsti jį ledo malonumais ir kartu išmokti ne tik čiuožti, bet ir lazda valdyti ritulį.

O vaikai pas Algį į treniruotes plūsta nepaisant nemažo mokesčio už ledo ritulio treniruotes. A. Poškis neapsiriboja treniruotėmis ant ledo. Vaikus jis kviečiasi į treniruotes salėje, jiems veda riedučių treniruotes, kuriose ant riedučių stojasi ir vienas kitas tėvelis. O vaikus į HC "Klaipėda" treniruotes strategas pritraukia kas savaitę važiuodamas į Klaipėdos darželius ir vesdamas edukacines grindų riedulio arba "florbolo", kuris itin giminingas su ledo rituliu, pamokėles darželių auklėtiniams.

"Sunku tiksliai apibūdinti, kas man labiausiai patinka ledo ritulyje. Aš myliu vaikus ir jie man atsidėkoja tuo pačiu", - sakė treneris.

"Bendraujant su vaikais, reikia nusileisti iki jų lygio, kalbėtis su jais pritūpus ar prisėdus ir jiems suprantama kalba. Yra kažkoks neapčiuopiamas vidinis jausmas, traukiantis prie šios veiklos, kai matai laimingą vaiką, kuris po pavykusio veiksmo su džiaugsmu apsikabina trenerį, ir tai atperka visus vargus", - tvirtina A. Poškis.

Vokiečio vizitas

Treneris nereikalauja atlyginimo, pripažinimo ar garbės. Tačiau tai jau po truputį grįžta su kaupu. Visai neseniai suaugusiųjų treniruotėje viešėjo buvęs Lietuvos nacionalinės vyrų ledo ritulio rinktinės vyriausiasis treneris vokietis Berndas Haake. Jis yra paskirtas Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės vyriausiuoju treneriu ir stebi kandidates į moterų rinktinę. Klaipėdos "Kirų" komandoje su vyrais treniruojasi dvi kandidatės į šalies rinktinę - klaipėdietės Julija Melnikova ir Karina Lukina. Jas "ant pačiūžų" pastatė būtent A. Poškis.

"Tai, ką pamačiau, mane maloniai nustebino, o matęs per savo gyvenimą esu tikrai daug. Klaipėdoje vyksta aukšto lygio čiuožimo treniruotės, kurias reikėtų rengti visos Lietuvos vaikams", - sakė darbo patirties JAV, Vokietijos nacionalinėse ledo ritulio rinktinėse turintis 73-ejų strategas iš Vokietijos B. Haake.

Nei asmeniniame, nei visuomeniniame gyvenime niekuo nesiskundžiantis ledo ritulio treneris A. Poškis surimtėja, kai kalba pasisuka apie ledo ritulio perspektyvas Klaipėdoje.

"Vienintelė ledo aikštelė Klaipėdoje pergrūsta vaikų, suaugusiųjų ir masinio čiuožimo lankytojų. Suaugusieji į treniruotes renkasi septintą valandą ryto. Pats keliuosi prieš penkias, kad galėtume mėgautis ledo malonumais. Mes nežinome, kas yra normali treniruotė šeštą, septintą valandą vakaro, nes tuo metu visą ledą atiduodame daugiau nei 250 ledo ritulį žaidžiančių vaikų. Klaipėda pribrendo ledo ritulio plėtrai ir jai reikia šiuolaikiškos ledo arenos", - padėtį uostamiestyje apibūdino ant ledo septynias dienas per savaitę praleidžiantis treneris A. Poškis.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder