Klaipėdos tvirtarankiai - tarp šalies lyderių

Klaipėdos tvirtarankiai dar kartą įrodė, kad yra tarp šalies lyderių - Šiauliuose vykusiame šalies rankų lenkimo čempionate iškovojo devynis medalius ir tarp 13 ekipų įsitvirtino trejetuke. Net septyni klaipėdiečiai iškovojo kelialapius į gegužės 31 - birželio 8 dienomis Maskvoje (Rusija) vyksiantį Europos rankų lenkimo čempionatą.

Teisę atstovauti šaliai Senojo žemyno pirmenybėse gali Lietuvos čempionate prizines vietas iškovoję atletai. Nors net septyni klaipėdiečiai turi tokią galimybę, tačiau dėl menko rankų lenkimo sporto finansavimo gali būti net taip, kad jose nedalyvaus nė vienas pajūrio atstovas.

Lietuvos pirmenybėse pavyzdį jaunimui parodė laikinai Lietuvos rankų lenkimo federacijos prezidento pareigas einantis Vladas Kuizinas. Šiemet 50-metį švęsiantis tvirtarankis svorio iki 100 kg grupėje pranoko 16 varžovų ir jau šešioliktąjį kartą tapo Lietuvos čempionu. Jis dešinės rankos varžybų finale pranoko kitą klaipėdietį Donatą Gricių.

Dar iš klaipėdiečių ant pirmojo prizininkų pakylos laiptelio kopė Ingrida Šidlauskienė. Ji buvo neįveikiama dešinės ir kairės rankos svorio iki 60 kg varžybose.

Du sidabro medalius, varžydamasis dešine ir kaire rankomis, svorio iki 90 kg grupėje iškovojo Mantas Česnakas.

[BANERIS]Tarp lengvesnių atletų (iki 75 kg) atitinkamai antrąją ir trečiąją vietas iškovojo Artūras Atkočaitis ir Paulius Rimgaila. Bronzos medalis sušvito ir ant Mariaus Toleikio (iki 85 kg) krūtinės.

Pasiteiravus, kodėl rankų lenkimo varžybos jau daug metų rengiamos kituose šalies miestuose, o pajūris, nors ir klaipėdiečiai rodo gerus rezultatus, yra užmirštas, V. Kuizinas atsakė: "Pats esu klaipėdietis ir su didžiausiu malonumu norėčiau rengti aukščiausio lygio čempionatus būtent Klaipėdoje, tačiau viską stabdo keistas mūsų valdžios požiūris į sportą. Klaipėdoje negauname finansavimo, o Šiauliai pasirūpino viskuo: ir pinigais ir kai kuriais prizais, - kalbėjo rankų lenkimo specialistas.

- Buvo gražu žiūrėti, kaip saulės miesto vadovas rūpinosi sporto klausimais. Kol Klaipėdoje ir toliau dirbs tokie sporto funkcionieriai, tol mieste sportas tik merdės. Norėčiau, kad tai būti tik košmariškas sapnas, tačiau, kaip bebūtų apmaudu, tokia yra realybė", - neslėpdamas širdyje skaudulio pabrėžė V. Kuizinas.