Klaipėdos lengvaatlečiams - trylika medalių

Palangoje dvi dienas vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate per apdovanojimų ceremoniją skambėjo ir klaipėdiečių pavardės - iškovota krūva medalių.

Tarp 400 m barjerinio bėgimo atstovų geriausia buvo Eglė Staišiūnaitė, nuotolį įveikusi per 58,01 sek., tačiau to nepakako, kad ji iškovotų kelialapį į pasaulio čempionatą.

Sportininkė gerokai atsiliko nuo šį sezoną pasiekto asmeninio rekordo - 56,36 sek. Normatyvas į pasaulio čempionatą bei Rio de Žaneiro olimpines žaidynes yra 56,20 sek.

"Jau prieš startą jaučiau, jog normatyvo nebus, keista savijauta. Sąlygos buvo geros, tačiau bėgimo pradžioje jautėsi labai stiprus vėjas, išeikvojau daug jėgų, - portalui lengvoji.lt sakė E. Staišiūnaitė. - Pirmame sezono starte, kada nesitikėjau gero rezultato, pasiekiau asmeninį rekordą. Tada bėgau atsipalaidavusi, o po to save prispaudžiau psichologiškai."

E. Staišiūnaitė vis dar turi galimybių patekti į pasaulio čempionatą, nors ir neįvykdė normatyvo. Minimalus dalyvių skaičius 400 m barjerinio bėgimo rungtyje turi būti 40 sportininkių, tad jei tokiam skaičiui bėgikių nepavyks įvykdyti normatyvo, kitos dalyvės bus atrinktos pagal geriausių sezono rezultatų reitingą.

"Labai norėčiau patekti į pasaulio čempionatą, dar nesu jame dalyvavusi. Manau, jog ten būtų kita energija, kitas pasiruošimas. Reikia išanalizuoti savo pasiruošimą, dar būtų galima sustiprėti per likusias dvi savaites", - sakė E. Staišiūnaitė.

Normatyvas nepakluso ir Europos čempionato prizininkei sprinterei Linai Grinčikaitei-Samuolei, kuri triumfavo 100 m rungtyje - 11,61 sek.

"Sąlygos siekti normatyvų nebuvo palankios - priešinis vėjas. Norėjosi sąlygų pagalbos, jog tikrai realizuotum visas galimybes. Gaila savo darbo, tačiau svarbiausia buvo pergalė. Smagu apginti čempionės titulą. Dar laukia vienas startas Suomijoje, turėtų viskas būti gerai", - optimistiškai kalbėjo L. Grinčikaitė.

Ji Lietuvos čempione tapo devintą kartą.

Rutulio stūmimo varžybose lygių neturėjo Šarūnas Banevičius, įrankį nustūmęs 19,18 m (geriausias Lietuvos sezono rezultatas, nuo 2012 metų pakaitom dalinasi auksą ir sidabrą su kitu klaipėdiečiu Rimantu Martišausku). Šįkart Rimantas liko antras - 18,11 m.

Tarp vyrų 400 m barjerinio bėgimo varžybose antras liko Artūras Janauskas (55,84 sek.)

Šuolio su kartimi rungtyje nenugalimas buvo klaipėdietis Osvaldas Gedrimas (4,60 m, geriausias Lietuvos sezono rezultatas, asmeninis rekordas, pirmasis medalis Lietuvos čempionatuose), antras liko Benas Kentra (Klaipėda, 4,50 m).

Kūjo metimo varžybose antrąją vietą iškovojo Sandra Mišeikytė (47,32 m), 800 m bėgimo rungtyje trečia liko Banga Balnaitė (2 min. 10,88 sek.).

400 m bėgimo varžybose antrąją vietą iškovojo Erika Krūminaitė (54,69 sek.), 3000 m bėgimo varžybose antra liko Violeta Kuldaitė (12 min. 17,30 sek.). 400 m bėgimo varžybose trečiąją vietą iškovojo Benediktas Mickus (48,59 sek.). 110 m barjerinio bėgimo varžybose vicečempionu tapo Tomas Malakauskas (14,66 sek., praėjusių metų čempionas titulo neapgynė).

Klaipėdos komanda, surinkusi 25874 taškus, antroje miestų grupėje užėmė pirmąją vietą.