Klaipėdos lengvaatlečiai - Lietuvos čempionai

Palangoje vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate per apdovanojimų ceremoniją skambėjo ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos (KLAM) auklėtinių pavardės. Šiose pirmenybėse klaipėdiečiai iškovojo aštuonis įvairių spalvų medalius, tarp jų - net keturis aukso.

Tradiciškai Klaipėdos garbę puikiai gynė mūsų rutulio stūmikai - Šarūnas Banevičius, rutulį nustūmęs 19,35 m, iškovojo pirmąją vietą, o kitas klaipėdietis Rimantas Martišauskas (18,60 m) užėmė antrąją vietą.

Abu jie - Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos trenerio Valerijaus Murašovo auklėtiniai.

Š. Banevičius pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Jis čempionu tapo ketvirtą kartą iš eilės ir penktą kartą per visą savo karjerą. Įdomu, kad tarp šalies prizininkų Š. Banevičius yra nuo 2012 metų.

Įspūdingais pasiekimais gali pasigirti ir R. Martišauskas - tai jau dešimtasis jo medalis Lietuvos čempionatuose.

"Džiaugiuosi, kad pavyko pasiekti geriausią sezono rezultatą. Vėl su manimi varžosi stiprus konkurentas - Rimantas Martišauskas. Konkurencija - geras dalykas. Tai verčia pasitempti ir judėti į priekį", - "Vakarų ekspresui" sakė Š. Banevičius.

Puikiai klaipėdiečiams sekėsi ir šuolio su kartimi rungtyje - Osvaldas Gedrimas (treneris Justinas Martinkus) įveikė 4,60 m aukštį, iškovojo Lietuvos čempiono titulą ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Jis pakartojo asmeninį varžybų stadionuose rekordą. Tai yra trečias O. Gedrimo aukso medalis Lietuvos čempionatuose.

GREIČIAUSIAS. Benediktas Mickus (priekyje) aukso medalį iškovojo 800 m bėgimo varžybose. Šis trenerio Mindaugo Krakio auklėtinis Lietuvos čempionu tapo jau trečią kartą.

Antras šuolio su kartimi rungtyje liko Egidijus Zaniauskas (treneriai J. Martinkus, Vladas Zaniauskas) įveikęs 4,20 m aukštį.

800 m bėgimo varžybose lygių neturėjo Benediktas Mickus (treneris Mindaugas Krakys), atkarpą įveikęs per 1 min. 50,46 sek. Jis Lietuvos čempionu tapo trečius metus iš eilės.

400 m barjerinio bėgimo čempionas - pastaruosius metus Vilniuje gyvenantis klaipėdietis Artūras Janauskas (52,10 sek., trenerė Lina Grinčikaitė). Tai - asmeninis Artūro rekordas ir devintas rezultatas Lietuvoje per visą laiką bei geriausias šįmet. A. Janauskas Lietuvos čempionatuose septintus metus iš eilės užima pirmąją arba antrąją vietas.

400 m barjerinio bėgimo varžybų vicečempione tapo Erika Krūminaitė (trenerė Vita Baronienė), nuotolį įveikusi per 1 min. 0,014 sek. (asmeninis rekordas).

110 m su barjerais rungtyje trečias liko Martynas Vrašinskas (Kaunas / Klaipėda, treneris Donatas Senkus), atkarpą įveikęs per 14,61 sek. (prizininkas penktą kartą iš eilės).

Lietuvos čempionato organizatoriai skelbė, kad 2018 metų Lietuvos lengvosios atletikos čempionato prizinį fondą sudarė net 17 tūkst. eurų. Sportininkams buvo įteikti rėmėjų čekiai ir individualūs piniginiai prizai.

Lietuvos lengvosios atletikos federacija artimiausiu metu ketina paskelbti galutinę Lietuvos rinktinę, kuri rugpjūčio 6-12 dienomis Berlyne (Vokietija) dalyvaus Europos lengvosios atletikos čempionate.