Iš viso varžėsi 42 dalyviai, gimę 2003 metais ir vėliau.
Geriausiai sekėsi antros kategorijos mūsų miesto dalyviams - klaipėdiečiai užpildė visą apdovanojimų pakylą: pirmąją vietą iškovojo Artemijus Ageičenkovas (gimęs 2005 m.), antras liko Augustas Dunauskas (2005 m.), trečias - Ilja Emelianovas (2004 m.). Per plauką nuo medalio - ketvirtas liko - taip pat klaipėdietis Tauras Kemundris (2006 m.).
Tarp jaunesnių dalyvių antras liko Ilja Kožuchar (2009 m.), o tarp trečios kategorijos dalyvių trečiąją vietą iškovojo Nikas Kvasys (2006 m.).
Klaipėdos komandą varžyboms ruošė Jelena ir Sergejus Jemeljanovai.
Įrangai - daugiau nei 30 metų
Klaipėdos sportinės gimnastikos vaikai treniruojasi specializuotoje sporto salėje, esančioje A. Rubliovo pagrindinėje mokykloje, tačiau ten treniruočių sąlygos nėra geros.
"Kilimams ir kitai įrangai - daugiau nei 30 metų. Mes, tėveliai, patys renkame pinigus, kad būtų galima įsigyti naują akrobatikos taką. Norime, kad klaipėdiečiai galėtų labiau konkuruoti su kitų miestų atstovais. Jei atsirastų gerų žmonių, kurie galėtų pagerinti vaikų sąlygas - būtų puiku. Norėtųsi didesnio miesto indėlio, juk vaikai atstovauja ne Vilniui ar Kaunui, o Klaipėdai", - "Vakarų ekspresui" sakė vieno iš prizininkų tėvelis Mindaugas Kvasys.
UŽSISPYRĘ. Jaunieji klaipėdiečiai, nepaisydami vargingų treniruočių sąlygų, kasdien pluša iš peties ir stengiasi garbingai reprezentuoti Klaipėdos vardą. Eimanto CHACHLOVO nuotr.
Pasak "Viesulo" sporto centro, kuriam ir priklauso sportinė gimnastika, direktoriaus Edmundo Klimo, gerai tai, kad nuo 2014 metų vasaros gimnastams nebereikia dalintis sporto salės su A. Rubliovo mokyklos moksleiviais.
"Šią sporto salę perdavė į "Viesulo" rankas ir treneriams kaskart nebereikia tampyti gimnastikos įrenginių. Anksčiau buvo daug daugiau problemų. Mes šią salę ir taip jau apsitvarkėme: nusidažėme sienas, įrengėme rūbines, šiek tiek suremontavome stogą, pasidarėme atskirą įėjimą ir vis geriname sąlygas. Džiaugiuosi, kad per daugelį metų yra susibūrusi puiki sportinės gimnastikos bendruomenė. Sportuojančių vaikų tėveliai puikiai tarpusavyje bendrauja, yra labai aktyvūs ir daro viską, kad Klaipėdoje sportinė gimnastika tik populiarėtų. Tai džiugina", - pabrėžė E. Klimas.
Didelė traumų tikimybė
Klaipėdoje sportinės gimnastikos treniruotes lanko maždaug 100 vaikų ir paauglių nuo 5 iki 19 metų.
Pasak Klaipėdos sportinės gimnastikos trenerės Jelenos Jemeljanovos, jų treniruočių įranga jau neatitinka šiuolaikinių standartų.
"Kilimas yra toks senas, kad jame net susidarė duobės. Vaikams yra didelė tikimybė patirti traumas. Svečiai, atvykę į Klaipėdoje rengiamas varžybas, gūžčioja pečiais. Net neatlieka kai kurių pratimų, kad nesusižeistų. Be to, Klaipėdoje dėl to negalime rengti ir aukščiausio lygio turnyrų. Jei turėtume naują akrobatikos taką, daug problemų išsispręstų. Tarkime, prieš 6-7 metus įsigijome naują atraminio šuolio stalą ir nuo to laiko klaipėdiečiai šioje rungtyje nuolat yra tarp geriausiųjų", - sakė trenerė.
J. Jemeljanova priminė, kad sportinė gimnastika susideda iš šešių atskirų veiksmų: žiedo, skersinio, lygiagrečių, arklio, atraminio šuolio ir laisvosios programos.
"Jei blogai pasirodoma nors vienoje rungtyje, tai atsiliepia bendram rezultatui. Dėl to yra sunku konkuruoti su kauniečiais ir vilniečiais, kurių treniruočių sąlygos - kur kas geresnės. Tarkime, pas mūsų kaimynus latvius tokiame mažame miestelyje - Ventspilyje - sportinės gimnastikos salė atitinka Europos ir pasaulinio lygio standartus. Mes, atvykę pas kaimynus, į jų treniruočių sąlygas žvelgiame su pavydu", - aiškino Klaipėdos sportinės gimnastikos trenerė.
Rašyti komentarą