Klaipėdoje - krepšinio drama iki paskutinių sekundžių

Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon–NKL) rungtynėse namuose neatsilaikė prieš „Jonavos“ ekipą, kurioje šįkart solidžiai rungtyniavo ne tik aikštelėje, bet ir pastaruoju metu už jos ribų pagarsėjęs Dovydas Redikas. Klaipėdiečiai šią dvikovą pralaimėjo po įtemptos kovos rezultatu 77:81 (21:18, 21:17, 12:22, 23:24).

Pirmus du kėlinius laimėjo klaipėdiečiai ir į didžiąją pertrauką iškeliavo pirmaudami 7 taškais - 42:35.

Beveik pusę trečiojo kėlinio klaipėdiečiai turėjo 9 taškų pranašumą (47:38). Martyno Pacevičiaus dvitaškio su pražanga užvesta „Jonava“ vos per keturias minutes išlygino rezultatą (52:52). Negana to, ketvirtį taikliu labai tolimu tritaškiu užbaigęs D. Redikas leido prieš lemiamą kėlinį „Jonavai“ pirmauti (57:54).

Per kiek daugiau nei penkias ketvirtojo kėlinio minutes tris tritaškius pataikiusi ir gerai gynyboje dirbusi „Jonava“ pirmavo 4 taškais (66:62). Brytono Hobbso ir Martyno Pacevičiaus metimai kėlinio atomazgoje stiprino jonaviečių pozicijas (71:64).

Likus žaisti mažiau nei dvi minutes „Jonava“ jau turėjo 9 taškų pranašumą (75:66). Klaipėdiečius bandė patraukti Džiugas Slavinskas (75:70). Paskutinę rungtynių minutę

„Neptūnas-Akvaservis“ bandė gelbėtis tolimais metimais bei buvo priartėję iki pavojingo atstumo 79:77. Tada klaipėdiečiai ėmė spausti svečius ir beveik jau buvo perėmę kamuolį, tačau teisėjai po Klaipėdos sirgalių aidringų reakcijų visgi atiteko jonaviečiams. Po šios akimirkos klaipėdiečiai pakreipti įvykių savo naudai per likusias kelias sekundes nebespėjo.

Tiesa, Klaipėdos ekipos sirgaliai rungtynių pabaigoje ne kartą rėžė pastabas teisėjams, svarbiais momentais pabijojusiems skirti pražangas svečių ekipos žaidėjams.

„Jonava“: Brytonas Hobbsas - 18 taškų, Dovydas Redikas - 17 (8 atk. kam., 9 rez. perd., 7 per. kam.), Antanas Montrimavičius - 14 (10 atk. kam.), Martynas Pacevičius - 13 (4 blokai), Lukas Grabauskas 9 - (9 atk. kam., 9 rez. perd.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Valdas Vasylius - 19 taškų (13 atk. kam.), Jonas Dumašius - 14, Artūnas Mikalauskas (14 atk. kam.) ir Deividas Anužis - po 11, Džiugas Slavinskas - 10, Mindaugas Stašys - 5, Ignas Ramašauskas - 4, Aidas Einikis - 3 (1/7 trit.). Mantas Šerkšnas nerungtyniavo dėl kojos traumos.

Tai buvo pirmoji šio sezono „Jonavos“ pergalė prieš klaipėdiečius po patirtų dviejų pralaimėjimų pirmuose dvejose NKL reguliariojo sezono ratuose.

Po šio praalimėjimo „Neptūnas-Akvaservis“ (20 pergalė, 11 pralaimėjimų) iš trečiosios NKL turnyro lentelės nukrito laipteliu žemiau - į ketvirtąją poziciją, o "Jonavos" (17 pergalių, 14 pralaimėjimų) krepšininkai iš šeštosios vietos pakilo į penktąją vietą.

Klaipėdiečiai rytoj išvykos rungtynėse susitiks su aštuntoje vietoje esančia Molėtų "Ežerūno" (15 pergalių, 15 pralaimėjimų) ekipa.

Artimiausias rungtynes Klaipėdos sporto rūmuose (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10) „Neptūnas-Akvaservis“ žais vasario 10 dieną (šeštadienį) 16 val. su Kauno KTU.