Klaipėdietis dviratininkas Gediminas Bagdonas daugiakovėje pakilo į 12-ąją vietą

Pruškove (Lenkija) vykstančio pirmojo Europos dviračių treko čempionato vyrų daugiakovės varžybų antrojoje rungtyje - 30 km (120 ratų) grupinėse lenktynėse su 12 tarpinių finišų - šeštadienį 24 metų Lietuvos atstovas Gediminas Bagdonas užėmė ketvirtąją vietą ir bendrojoje įskaitoje iš 17-osios pozicijos pakilo į 12-ąją.

Grupines lenktynes laimėjo graikas Joanis Tamuridis (Ioannis Tamouridis), surinkęs 105 taškus. G. Bagdonas pelnė 47 taškus.

Po dviejų rungčių pirmauja lenkas Rafalas Rataičikas (Rafal Ratajczyk), turintis 7 baudos taškus. G. Bagdono sąskaitoje - 21 baudos taškas.

"Kol kas nuotaika nebloga. Pirmojoje rungtyje tikėjausi geresnio rezultato, o pasirodymu antrojoje rungtyje esu patenkintas. Grupinėse lenktynėse atidaviau daug jėgų, bet kažkiek lydėjo ir sėkmė, - sakė G. Bagdonas. - Šiame čempionate norėčiau patekti į pirmąjį dešimtuką ir pelnyti kuo daugiau taškų Londono olimpinių žaidynių atrankos įskaitai. Labai noriu patekti į olimpines žaidynes".

21 daugiakovės varžybų dalyvis dar dalyvaus atkrintamosiose, 4 km persekiojimo, skrečo ir 1 km atskiro starto lenktynėse.

Šį sezoną Belgijos mėgėjų komandai atstovavęs G. Bagdonas daugiakovės varžybose dalyvauja tik antrą kartą. Pirmą kartą daugiakovėje jis jėgas išbandė neseniai Panevėžyje įvykusiame Lietuvos čempionate - klaipėdietis tapo čempionu.

Pruškove G. Bagdoną labai audringai palaiko išskirtiniais marškinėliais pasipuošę jo draugai iš Klaipėdos.

Ateinantį sezoną G. Bagdonas kartu su kitu lietuviu - Darijumi Džervumi atstovaus Belgijos profesionalų komandai "An Post".