Klaipėdiečiai tapo Europos čempionais

Užvakar vykusiame Europos karatė kiokušin suaugusiųjų čempionato kumitė varžybose aukso medalius iškovojo klaipėdiečiai Lukas Kubilius ir Diana Mačiūtė.

Belgijoje vykusio čempionato metu Lietuvos atstovai iškovojo aštuonis medalius - penkis aukso, du sidabro bei vieną bronzos ir komandų įskaitoje užėmė pirmąją vietą.

L. Kubilius (svorio kategorija per 90 kg) Europos čempionu tapo finale nugalėjęs daną Brianą Jacobseną, o D. Mačiūtė (iki 55 kg) kovoje dėl aukso privertė pasiduoti kitą lietuvę Rūtą Brazdžionytę.

Senojo žemyno čempionų titulus taip pat iškovojo lietuviai Orestas Procas (iki 80 kg), Margarita Čiuplytė (per 65 kg), Inga Mikštaitė (iki 65 kg), sidabro medaliu pasipuošė Edgaras Sečinskis (iki 90 kg), bronzos - Diana Balsytė (per 65 kg).

Visi finaluose kovoję Lietuvos sportininkai pelnė kelialapius į 2013 metais Vilniuje vyksiantį pasaulio čempionatą pagal svorio kategorijas.

Karatistų pasiekimai pro akis neprasprūdo Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri pasveikino Europos čempionate sėkmingai pasirodžiusius mūsiškius. Žinia, D. Grybauskaitė pati yra kultivavusi šią sporto šaką ir netgi turi karatė 1 dano juodąjį diržą.