Klaipėdiečiai akyse regi olimpiados vaizdus

Klaipėdiečiai akyse regi olimpiados vaizdus

Nors nuo Londono olimpinių žaidynių uždarymo praėjo dvi savaitės, tačiau klaipėdiečiai, iš arti stebėję šią didingą šventę stadionuose ir sporto tribūnose, akyse dar regi neblėstančius vaizdus ir kaitinančias sporto emocijas. "Atmosfera sporto arenose kaitino kūną, tiesiog bėgiojo šiurpuliukai. Tai tarsi maloni pasaka, kurios negalime pamiršti", - įspūdžiais dalijosi Londone olimpines žaidynes stebėję klaipėdiečiai.

Klaipėdos vicemeras Vytautas Čepas, savaitę atostogas leidęs Londone, olimpiadoje grožėjosi paplūdimio tinklinio, lengvosios atletikos, krepšinio ir šiuolaikinės penkiakovės varžybomis, iš arti regėjo Lauros Asadauskaitės auksines triumfo akimirkas ir įspūdingą Londono olimpinių žaidynių uždarymo ceremoniją.

Kita klaipėdietė - Rugilė Cibauskaitė, kurios tėtis Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas ir Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidentas Rimantas Cibauskas, mėgavosi krepšinio dvikovomis, kuriose tarpusavyje varžėsi lietuviai ir vadinamoji svajonių komanda - JAV, bei Lietuvos ir Argentinos varžybomis.

"Kuomet olimpiada vyko, galima sakyti, antroje lietuvių tėvynėje - Londone, nenuvykti į ją būtų buvę tiesiog nuodėmė. Geriau vieną kartą tokio lygio šventę pamatyti realiai, nei girdėti milijonus atsiliepimų. Olimpiadą stebėti per televiziją, o ne iš sporto tribūnų - lyg laižyti medų per stiklą", - lyg susitarę kalbėjo klaipėdiečiai.

Jiems itin malonų įspūdį paliko Londono olimpiniame parke ir mieste tvyrojusi atmosfera.

SIRGALIAI. Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas Rimantas Cibauskas kartu su dukra Rugile Cibauskaite stengiasi nepraleisti aukščiausio lygio krepšinio dvikovų, kuriose rungtyniauja Lietuvos rinktinė.

"Įvairiausia spalvota atributika, perukais bei kaukėmis pasipuošę vaikšto žmonės, be perstojo dainuoja dainas, sveikinasi vieni su kitais ir šypsosi. Po varžybų vieni verkia, kiti - džiūgauja, tačiau jokios agresijos, pykčių ar muštynių. Tik gera nuotaika ir mėgavimasis šia neeiline švente. Iki šiol dar akyse šmėkščioja olimpinių žaidynių vaizdai, o galva prikrauta neišdildomų įspūdžių. Manome, kad įspūdžiai išliks visam gyvenimui", - švytinčiais iš laimės veidais kalbėjo pašnekovai.

Prilygo 357 futbolo aikštėms

Olimpinis parkas, kuriame ir vyko daugiausiai veiksmo, klaipėdiečiams priminė tarsi atskirą respubliką, kurioje pilna pramogų.

Nenuostabu, kadangi pagal teritoriją olimpinis parkas prilygsta 357 futbolo aikštėms. Netoliese įrengti naktiniai klubai, prekybos centrai.

"Tai tarsi atostogų miestelis, kuriame puiki nuotaika ir nuostabi atmosfera. Tarsi bendrumo, vieno kvėpavimo jausmas", - įspūdžiais dalijosi R. Cibauskaitė.

Stratfordo rajone, kuriame įsikūręs ir olimpinis parkas, ir olimpinis miestelis, stūkso didžiausias Europoje prekybos centras "Westfield Stratford City", kurio plotas tarsi 30-ties futbolo aikščių, o statybų kaina siekė net 1,7 milijardo svarų. Šiame pastate yra įrengta net 300 parduotuvių, 70 restoranų, boulingo klubas ir kazino.

Į šią prekybos ir pramogų sostinę užsukdavo ir olimpiečiai, kadangi jie, išėję iš olimpinio miestelio, atsidurdavo šalia šio gigantiško pastato laiptų. Nenuostabu, kad aplink akis panarinę lūkuriuodavo ir sportininkų gerbėjai, autografų prašytojai.

Įdomu pastebėti, kad per Londono olimpines žaidynes olimpiniame kaimelyje buvo apgyvendinta apie 17 tūkst. atletų ir juos lydinčių asmenų.

LONDONE. Rugilė Cibauskaitė stovi prie išskirtinio olimpinio parko statinio "Arcelor Mittal Orbit". Tai 115 m aukščio konstrukcija-skulptūra, kuri buvo sukurta specialiai šioms žaidynėms. Lankytojai gali liftu užkilti į šio statinio viršų ir stebėti atsiveriančią Londono panoramą. Leistis žemyn siūloma patiems, įveikiant 445 laiptelius.

"Londonas puikiai pasiruošė olimpiadai: iškilo puikūs sporto kompleksai, nutiestos naujos metro linijos, nebuvo didelių spūsčių ar nepatogumų. Viskas puikiai buvo apmąstyta", - pasakojo jau kurį laiką Londone gyvenanti ir čia prestižiniuose "Armani" šou rūmuose praktiką atliekanti R. Cibauskaitė.

Arenos - iš pastolių

V. Čepui didžiulį įspūdį paliko sporto objektai, arenos.

Teigiama, kad iš 34 Londono olimpinių objektų tik 8 buvo pastatyti olimpiadai, iš jų 7 - laikini. Tai didžiausias skaičius laikinų arenų ir stadionų per visą olimpinių žaidynių istoriją. Po parolimpinių žaidynių, kurios baigsis rugsėjo 9 dieną (prasidės rugpjūčio 29 d.), net 257 tūkst. iš 745 tūkst. vietų olimpiniuose pastatuose bus išmontuota.

"Iš pradžių pamačius laikinas arenas buvo šiek tiek keista, kadangi konstrukcijos priminė Lietuvoje renovuojamų daugiabučių pastolius. Vėliau man pasakė, kad galiu būti ramus, kadangi šie pastoliai patikrinti ir išlaiko dešimtis tūkstančių žiūrovų. Visi trypė, šokinėjo, šaukė, bet jokių pavojų neįžvelgiau. Įdėmiai stebėjau visas arenos, žiūrėjau ką būtų galima pritaikyti Klaipėdai. Londone malonų įspūdį paliko ir tai, kad arenose buvo pilna tualetų, neregėjau jokių eilių. Savanoriai, kurių olimpiados metu dirbo net 17 tūkstančių, nuolat parodydavo kelią. Tiesiog nebuvo įmanoma pasiklysti", - džiaugėsi V. Čepas.

Anot jo ir R. Cibauskaitės, savanoriai, pamatę žalias lietuvių aprangas, nuolat gatvėse skanduodavo: "Lietuva, Lietuva". Tai itin paglostydavo lietuvaičių širdis.

LIETUVOS AMBASADORĖ. Klaipėdiečiai, Londone varžybas stebėję iš arti, vienbalsiai pripažįsta, kad didžiausią Lietuvai reklamą padarė 15-metė Rūta Meilutytė.

"Lietuvių sirgaliai apranga ir savo gausa išsiskyrė iš minios. Kur tik pasisuksi - pilna lietuvių. Bare laužyta anglų kalba bandžiau paklausti, koks alus skaniausias, o barmenas ėmė ir atsakė lietuviškai: "Gerk šitą, tas skaniausias". Panašiai buvo ir viešbutyje, kuomet pasiteiravau vyr. administratoriaus kambario numerio. Atsakymo sulaukiau lietuvių kalba. Maloniai pradžiugino, kad lietuviai Londone užima ir itin aukštas pereigas, nėra vien juodadarbiai", - pasakojo Klaipėdos vicemeras.

Apsauga - griežta

Klaipėdiečiai sakė, kad norint patekti į sporto tribūnas, arenas, reikėjo praeiti pro griežtą, tačiau kultūringą apsaugą.

"Nebuvo galima įsinešti jokių stiklinių ar metalinių daiktų. Tikrino su metalo detektoriais. Net reikėjo nusiimti kelnių diržą", - pabrėžė V. Čepas.

Tačiau, anot jo, nors apsaugininkai labai kruopščiai ir atsakingai tikrino, tačiau labai draugiškai bendravo, šypsosi ir tikrai nuotaikos nesugadino.

Net garsiausios žvaigždės buvo akylai tikrinamos, ir niekas neprieštaravo, nesipyko. Nebuvo net nieko panašaus.

PALAIKYMAS. Lietuvos ir JAV dvikova Londono olimpinėse žaidynėse sulaukė daug dėmesio. Po šių rungtynių, nors ir lietuviai pralaimėjo, tačiau tautiečiai atsistoję skandavo: "Ačiū, ačiū". "Po rungtynių JAV buvo nustebę, jog jie laimėjo, tačiau ovacijų daug daugiau sulaukė lietuviai", - pasakojo klaipėdietė R. Cibauskaitė.

R. Cibauskaitei užkliuvo tai, kad per krepšinio varžybas lietuvių sirgaliams nebuvo leista iš visos širdies palaikyti saviškių.

"Kažkodėl lietuvių sirgaliai buvo slopinami. Susidarė toks įspūdis, kad anglai specialiai pasiruošė, kad lietuvių sirgaliai būtų išmėtyti po skirtingus sektorius, o kartu susiburti neleido. Viena lietuvių mergina per krepšinio varžybas atsistojo paploti ir tai iškart priėjo apsauga ir liepė ramintis. Ji tikrai nieko nedarė. Be to, buvo akimirkų, kai per varžybas apsauga prieidavo ir paprašydavo lietuvių parodyti bilietą, tikrino, ar neva nepersėdo į ne savo vietą. Sirgaliams neleido grupuotis. Anglai neleido sirgti už saviškius, tiesiog prislopino lietuvių sirgalius. Galbūt tai buvo daroma specialiai, kadangi lietuviai žaidė Stratforde - rajone, kuriame pilna lietuvių. Kiti sirgaliai net apsauginiams sakė, juk čia ne tenisas ar golfas, kad sėdėtume tyliai lyg per mišias. Juk krepšinis tam ir yra, kad skleistume emocijas, audringai palaikytume saviškius", - mintimis dalijosi R. Cibauskaitė, kuri daugelį metų stebi krepšinio varžybas Europos ir pasaulio čempionatuose ir iki šiol nieko panašaus nebuvo įžvelgusi.

Apie R. Meilutytę - milijonas kalbų

Klaipėdiečių akimis, R. Meilutytės aukso medalis būtent ir įžiebė anglų pavydą.

"Londone plaukimo varžybos - itin populiarios. Arenos tiesiog lūžta nuo žiūrovų gausos. R. Meilutytės finalą stebėjo net 17,5 tūkstančio sirgalių. Anglai norėjo, kad laimėtų jų atstovė, kadangi ten plaukimo sportas taip vertinamas lyg pas mus krepšinis. O štai laimėjo vos 15-os metų lietuvaitė. Jiems tai buvo nesuvokiama", - pabrėžė pašnekovai.

Pasak R. Cibauskaitės, po šios pergalės ją sveikino net draugai iš Filipinų ir kitų tolimų šalių.

"Tai buvo didžiausia Lietuvai reklama. Visi laikraščiai tik apie Rūtą Meilutytę ir terašė, Lietuvos vardas skambėjo per televiziją bei radiją. R. Meilutytė iškovojo medalį Lietuvai, kuomet dar tokio medalio neturėjo net olimpiados šeimininkai - anglai. R. Meilutytės auksinis medalis ir Europos plaukimo čempionato rekordas buvo pasiektas olimpiados pradžioje, o penkiakovininkės Lauros Asadauskaitės aukso medalis ir olimpinis rekordas - paskutinę olimpiados dieną. Tai tarsi simboliška. Paskutinę dieną vėl su trenksmu buvo priminta apie Lietuvą", - džiaugėsi R. Cibauskaitė.

Anot jos, daug teigiamo atgarsio sulaukė ir Lietuvos krepšininkai, kuomet kaip reikiant pasipriešino JAV rinktinei. Tai buvo lyg dar vienas primenantis signalas, kad lietuvių krepšinis - aukšto lygio. Deja, šįkart mums nepasisekė ketvirtfinalyje", - kalbėjo R. Cibauskaitė.

Londone - parolimpinės žaidynės

Jau artimiausiomis dienomis Londono sporto arenose vėl gali skambėti Lietuvos vardas ir sužibti medaliai - rugpjūčio 29-rugsėjo 9 dienomis vyks Londono parolimpinės žaidynės.

Mūsų šaliai atstovaus 11 sportininkų.

Žaidynėse, kuriose dalyvauja atletai su fizine ir regėjimo negalia, Lietuvai atstovaus plaukikas Kęstutis Skučas (50 m laisvuoju stiliumi, 50 m nugara), keturi lengvaatlečiai - klaipėdietė Ramunė Adomaitienė (šuolis į tolį), Irena Perminienė (rutulys), Mindaugas Bilius (rutulys, diskas) bei Rolandas Urbonas (rutulys) ir šeši golbolo (aklųjų riedulio) žaidėjai - Arvydas Juchna, Saulius Leonavičius, Nerijus Montvydas, Genrikas Pavliukianecas, Mantas Panovas ir Marius Zibolis.

Lietuvos parolimpiečių palydėtuvės pirmą kartą buvo surengtos Prezidentūros rūmuose. Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį Lietuvos delegacijos vėliavnešiui R. Urbonui iškilmingai įteikė valstybės vėliavą.

Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) prezidentas Vytautas Kvietkauskas mano, kad Lietuvos sportininkai yra pajėgūs iškovoti 2-3 medalius.

"Mūsų parolimpinėje rinktinėje yra nusipelniusių ir galinčių laimėti sportininkų. Golbolo rinktinė ir šuolininkė į tolį Ramunė Adomaitienė - pasaulio čempionai, o M. Bilius šiemet tapo Europos disko metimo ir rutulio stūmimo čempionu. Kaip jiems pavyks pasirodyti Londone, sunku pasakyti, bet iš parolimpinės rinktinės tikimės 2-3 medalių", - teigė V. Kvietkauskas.

Penktą kartą parolimpinėse žaidynėse dalyvausiantis R. Urbonas Lietuvos vėliavą per žaidynių atidarymo ceremoniją neš taip pat penktą kartą.

Kaunietis Atlantos parolimpinėse žaidynėse rutulio stūmimo varžybose pelnė bronzą, o Sidnėjuje ir Atėnuose vykusiose žaidynėse jis dalyvavo disko metimo varžybose ir iškovojo atitinkamai sidabro ir bronzos medalius.

Lietuvos golbolininkai Sidnėjaus ir Pekino parolimpinėse žaidynėse iškovojo sidabro medalius. Lietuvos golbolo rinktinės vyriausiasis treneris Karolis Levickis mano, kad šios parolimpinės žaidynės mūsų golbolininkams bus bene sunkiausios.

"Bendras komandų meistriškumo lygis gerokai išaugęs. Jos tapo profesionalesnės, daugiau laiko skiria treniruotėms. Tad šios parolimpinės žaidynės mums bus turbūt pačios sunkiausios", - teigė K. Levickis. Trenerio nuomone, pagrindiniai Lietuvos rinktinės varžovai kovoje dėl aukštų vietų bus kinai, iraniečiai, švedai ir suomiai. K. Levickis sakė, kad "tamsiuoju arkliuku" gali tapti Turkijos komanda.

Lietuvos rinktinės varžovėmis A grupėje bus Didžiosios Britanijos, Suomijos, Brazilijos, Turkijos ir Švedijos komandos. Iš viso žaidynėse dalyvaus 12 rinktinių.

Iš viso per penkerias parolimpines žaidynes Lietuvos sportininkai yra iškovoję 30 medalių - 4 aukso, 11 sidabro ir 15 bronzos (Barselonoje - 7, Atlantoje - 11, Sidnėjuje - 3, Atėnuose - 7, Pekine - 2).

Pekino parolimpinėse žaidynėse prieš ketverius metus dalyvavo rekordinis Lietuvos sportininkų skaičius - 26. Kinijoje golbolo rinktinė ir rutulio stūmikė Aldona Grigaliūnienė iškovojo sidabro medalius.

Londono parolimpinės žaidynėse dalyvaus apie 4200 neįgaliųjų sportininkų iš 166 šalių.

 

 

 

 

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder