Klaipėdiečiai - Europos jaunučių laureatai

Klaipėdos karatė kiokušin "Shodan" mokyklos auklėtiniai iškovojo septynis medalius Lenkijoje vykusiame Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionate. Klaipėdiečių pavardės skambėjo tarp 300 dalyvių iš 15 Europos valstybių.

Mūsų miesto atstovai iš Lenkijos parsivežė po du aukso ir bronzos bei tris sidabro medalius.

Kata (kova su šešėliu) varžybose tarp 14 dalyvių klaipėdietė Rima Barusaitė iškovojo antrąją vietą.

Jai vicečempionės laurai atiteko ir kovų varžybose.

Dvikovų rungtyje ant pirmojo prizininkų pakylos laiptelio kopė Skaistė Venckutė (iki 60 kg), kuri pirmoje kovojo nugalėjo lenkę, vėliau po dviejų pratęsimų patiesė ukrainietę ir finale nugalėjo lietuvaitę Akvilę Janavičiūtę.

Svorio iki 65 kg grupėje čempionės laurus iškovojo Aušrinė Mažulytė.

"Savaitę prieš čempionatą, Aušrinė treniruočių metu pasitempė riešo raiščius ir gydytojai jai buvo uždraudę sportuoti tris savaites. Apie dalyvavimą varžybose jau net nebuvo minčių, tačiau Aušrinė veržėsi kovoti, pademonstravo tikrą kovotojo dvasią ir kovodama, galima sakyti, viena ranka sugebėjo tapti Europos čempione", - džiaugėsi "Shodan" klubo prezidentas Lukas Kubilius.

Tiek A. Mažulytė, tiek S. Venckutė pernai analogiškame čempionate pelnė sidabro medalius, o šiemet pakilo laipteliu aukščiau.

Lenkijoje antras svorio iki 60 kg grupės varžybose liko Ugnius Puplesis.

Bronzos medaliais pasipuošė Ugnė Daukšaitė (iki 50 kg) ir Olegas Zemlianskis (iki 50 kg).

Europos U-16 jaunučių čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo daugiausiai apdovanojimų komandinėje įskaitoje ir reikia pasidžiaugti, kad daugiausiai apdovanojimų Lietuvai iškovojo būtent Klaipėdos "Shodan" kovotojai.

Naujus Europos čempionato prizininkus užauginę ir paruošę karatė mokytojai Lukas Kubilius ir Viktorija Kubilienė, bei instruktoriai-asistentai Tautvydas Šniaukas ir Aivaras Baltmiškis, džiaugiasi tokiais puikiais rezultatais, kurie įrodo, kad Klaipėdos karatė mokykla - viena geriausių Europoje.