Kazimiero Budrio idėja šviečia ryškiomis spalvomis

Kazimiero Budrio idėja šviečia ryškiomis spalvomis

Šių metų vasario mėnesį anapilin iškeliavusio Kazimiero Budrio šeimų krepšinio turnyrų tradicija neužgeso - turnyro organizavimą perėmęs klaipėdietis Algirdas Vaicekauskas puikiai susidorojo su visais iššūkiais: 43-iajame Kazimiero Budrio taurės šeimų krepšinio turnyro finale buvo daug atkaklių ir įsimintinų kovų bei gražių emocijų.

"Dažną kartą pagalvoju, gal tikrai gyvenimas laikosi ant "bepročių" ir savo srities fanatikų. Net šiuo atveju nesvarbu, kultūra tai ar sportas... Bet jie užpildo vakuumą, jie nori gražiau, geriau, įdomiau atlikti užduotis ar darbus. Olimpinė diena, 43-iasis tarptautinis K. Budrio šeimų krepšinio turnyras - viskas suspėta padaryti ir ne pačia blogiausia nata. Vadinasi, dar gyvensim, dar kursim, dar svajosim", - po turnyro savo "Facebook" paskyroje rašė A. Vaicekauskas.

GERIAUSI. 43-iojo Kazimiero Budrio taurės šeimų krepšinio turnyro nugalėtojais tapo nė vieno pralaimėjimo nepatyrę Ruškiai iš Veiviržėnų.

Triumfavo Ruškiai

Tris dienas vykusiame finaliniame etape triumfavo nė vieno pralaimėjimo nepatyrę Ruškiai iš Veiviržėnų. Jie finale rezultatu 60:56 nugalėjo Tautvaišius iš Panevėžio.

VICEČEMPIONAI. Tautvaišiai iš Panevėžio kaip reikiant kibo į atlapus čempionams Ruškiams, tačiau galiausiai tenkinosi antrąja vieta.

Trečiąją vietą iškovojo Šliogeriai iš Kauno, kurie mažajame finale rezultatu 60:39 nugalėjo ukrainiečių Jemets komandą iš Kijevo.

Iš viso turnyre varžėsi aštuonios šeimynos.

Turnyras prasidėjo tylos minute, skirta pagerbti vasarį šį pasaulį palikusiam K. Budriui. Būrelis dalyvių nuvyko į Lėbartus ir padėjo gėlių ant šeimų krepšinio sumanytojo kapo.

Įteikė Angelų trofėjų

Šeimų krepšinio turnyro organizavimo naštą ant savo pečių perėmęs A. Vaicekauskas susigraudino, kai sulaukė padėkos ir atminimo dovanos - angelų Kazimiero ir Algirdo bareljefo iš Vilniaus Aušros vartų, kurį jam įteikė sporto žurnalistas, "Krepšinio pasaulyje" laidų vedėjas ir kūrėjas Vidas Mačiulis.

"Jeigu kiekvienas žmogus turi savo Angelą Sargą, tai keturiasdešimt trejus metus Klaipėdoje rengiamas šeimų krepšinio turnyras turėjo du globėjus. Po sunkios, bet trumpos ligos šiemet mirus unikalaus pasaulyje renginio iniciatoriui Kazimierui Budriui, liko tik Algirdas Vaicekauskas. Sumanus ir išradingas Klaipėdos sportininkų namų vadovas A. Vaicekauskas vienas puikiai suorganizavo varžybas, gražiai pagerbė nugalėtojus ir prizininkus. Ačiū, Algirdai Vaicekauskai, Klaipėdos sporto švytury", - gražius žodžius bėrė V. Mačiulis.

Rengs Europos čempionatą?

A. Vaicekauskas užsiminė, kad neatmeta galimybės įgyvendinti K. Budrio svajonės - surengti Europos ar pasaulio šeimų krepšinio čempionatą.

"Kazimiero idėja, kad Klaipėdoje vyktų Europos ar pasaulio šeimų krepšinio čempionatai, gyva! Jau skambina iš Kroatijos, sukruto Latvija, 45-ajame turnyre dalyvaus estai, kurie daro pertrauką. Baltarusijos federacija atsiuntė laišką su pritarimu dalyvauti. Tai "veža", tai azartas", - sakė A. Vaicekauskas.

Jis dėkojo ir V. Mačiuliui, kad visada noriai reportažais įamžina šį turnyrą.

"Vidai Mačiuli, Lietuvos krepšinio metraštininke, Tau reikia statyt paminklą, kol gyvas, kad matytumei, kaip Tave gerbia krepšinio bendruomenė... Ne struktūros, o būtent miesteliuose ir rajonuose, iš kurių Tu, it ta darbšti bitė, renki krepšinio nektarą. Sveikatos ir sėkmės Tau, Vidai", - komplimentais vienas kitam feisbuke dalijosi A. Vaicekauskas ir V. Mačiulis.

Kazimieras Budrys - šeimų vienytojas

Šeimų krepšinio turnyrų puoselėtojas, Klaipėdos miesto garbės pilietis Kazimieras Budrys anapilin, pralaimėjęs kovą su klastinga liga, iškeliavo 2019 metų vasario 19 dieną. Jis ėjo 83-iuosius gyvenimo metus.

K. Budrys buvo išties iškili asmenybė, savo trofėjų kolekcijoje sukaupęs daugybę laurų: dar jaunystėje kartu su Klaipėdos "Maisto" komanda tapo Lietuvos krepšinio čempionu, o pastaraisiais metais kartu su veteranais tapo pasaulio vicečempionu, Europos čempionu ir prizininku, apdovanotas KKSD Sporto garbės komandoro ženklu, Sporto garbės kryžiumi, LTOK olimpine žvaigžde ir ordinu už nuopelnus Lietuvai.

K. Budrys taip pat žinomas kaip vienintelio pasaulyje šeimų krepšinio turnyro rengėjas.

"Šeima yra pats brangiausias turtas ir didžiausia vertybė, ją privalo puoselėti kiekvienas. Juk kuo daugiau darnių ir sveikų šeimų gyvens valstybėje, tuo ji bus stipresnė. Viso to galima pasiekti krepšiniu, kuris Lietuvoje taip pat yra vertybė. Jį žaisdamos šeimos tvirtėja, auga jų kolektyviškumas ir pagaliau didėja gimstamumas, ko mums Lietuvoje trūksta. Smagu žiūrėti, kaip mažiausi vaikai krepšinio aikštelėje laksto kartu su vyresniais broliais, seserimis, tėvais, dėdėmis ir net seneliais. O juk įprastai mūsų šeimos dažniausiai susiburia tik per laidotuves", - dar prieš kurį laiką K. Budrys aiškino, kodėl kilo mintis rengti būtent šeimų varžybas.

2010 metais jis kartu su bendraminčiais įkūrė Lietuvos šeimų krepšinio lygą ir turėjo vilčių Klaipėdoje surengti Europos šeimų krepšinio čempionatą.

K. Budrio šeimų krepšinio turnyras rengiamas nuo 1977 metų ir seniai išaugo iki tarptautinio lygio. Jame yra dalyvavusios šeimų komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Suomijos, Vokietijos.

Ypatingo dėmesio sulaukė 2011 metais vykęs 35-asis turnyras, kuriame pirmą kartą dalyvavo ryškiausios Lietuvos krepšinio žvaigždės - Arvydo Sabonio šeimos komanda.

MEDALIAI. Štai tie gražuoliai medaliai, kurie buvo kaldinami Vilniuje, buvo įteikti 43-ojo tarptautinio Kazimiero Budrio taurės šeimų krepšinio turnyro nugalėtojams ir prizininkams.

Nešė olimpinį deglą

K. Budrys 2012 metų vasarą buvo išrinktas dalyvauti Londono olimpinės ugnies nešimo estafetėje.

Klaipėdietis deglą kelias minutes nešė Pietryčių Anglijos miesto Ashfordo gatvėmis, palei kurias buvo nusidriekusios minios žmonių.

"Klaipėdoje aš praleidau visą gyvenimą: mačiau ir prieškarį, ir karo etapą, vėliau teko matyti ir griuvėsius. Klaipėda - mano širdies miestas. Su šiuo miestu susiję gražiausi prisiminimai", - "Vakarų ekspresui" yra atviravęs K. Budrys.

Dar prieš mirtį K. Budrys su ašaromis akyse prisiminė olimpinės ugnies nešimo misiją.

"Tai buvo tarsi padėka už visą mano sportinį kelią. Kai bėgau su deglu rankose, tiesiog virpėjo širdis. Aplink buvo daugybė žmonių, visi plojo ir džiaugėsi. To apsakyti žodžiais neįmanoma, kūnu bėgiojo malonūs šiurpuliukai", - su "Vakarų ekspresu" prisiminimais dalijosi K. Budrys.

Klaipėdoje gimęs ir augęs K. Budrys žaidė rankinį, ledo ritulį, futbolą, daugiausiai - krepšinį, nemažai metų skyrė lengvajai atletikai, jį kasmet buvo galima išvysti ir tradicinėse "Gintarinės jūrmylės" bėgimo varžybose.

Baigęs Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą, K. Budrys įsidarbino "Lietuvos jūrų laivininkystėje" sporto metodininku, ten įkūrė "Meridiano" sporto klubą. Vėliau beveik dešimt metų, dirbdamas pirmuoju kapitono padėjėju prekybiniame laive, kurio įgula - 26-28 žmonės, rengdavo tikras sporto žaidynes.

Triume buvo įrengęs tinklinio, mažojo futbolo, net ir krepšinio aikštelę.

Jo iniciatyva įkurtas krepšinio veteranų klubas "Neptūniečiai" nuolat rengia Lietuvos miestų veteranų turnyrus ir dalyvauja Lietuvos, Europos ir pasaulio veteranų čempionatuose.

Sukūrė filmą

2018 metų spalio mėnesį Klaipėdos "Forum Cinemas" kino teatre klaipėdiečiams buvo nemokamai parodytas legendinio krepšinio žurnalisto Vido Mačiulio filmas apie K. Budrį "Jūreivio keliai krepšinio uoste". Filmą žiūrėjo būrys garbių svečių, o labiausiai prie filmo ir krepšinio puoselėjimo prisidėję atstovai buvo apdovanoti specialiais ordinais, tarp jų ir K. Budrys. "Medžiagos labai daug: tūkstančiai valandų, o viską reikėjo sutalpinti vos į vieną valandą. Tai milžiniškas ir alinantis darbas. Dėl šio filmo buvo paaukota labai daug laiko", - sakė V. Mačiulis. "Vakarų ekspresui" V. Mačiulis sakė, kad džiaugiasi, spėjęs sukurti filmą apie K. Budrį. "Kazimieras buvo labai laimingas, kadangi jo iškilūs darbai išliks ne tik atmintyje, bet ir vaizdinėje medžiagoje", - teigė V. Mačiulis.

Šeima yra pats brangiausias turtas ir didžiausia vertybė, ją privalo puoselėti kiekvienas. Juk kuo daugiau darnių ir sveikų šeimų gyvens valstybėje, tuo ji bus stipresnė. Viso to galima pasiekti per krepšinį, kuris Lietuvoje taip pat yra vertybė. Jį žaisdamos šeimos tvirtėja, auga jų kolektyviškumas ir pagaliau didėja gimstamumas, ko mums Lietuvoje trūksta.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder