Kauno "Žalgiris" iškovojo ketvirtąją pergalę Eurolygoje

Vyrų krepšinio klubų Eurolygos varžybų penktojo turo rungtynėse A grupėje ketvirtadienį Lietuvos vicečempionas Kauno "Žalgiris" namuose 73:65 (22:19, 16:14, 16:21, 19:11) įveikė Maskvos srities "Chimki" (Rusija) komandą ir iškovojo ketvirtąją pergalę.

"Žalgiriui" Dainius Šalenga pelnė 11 taškų, Tomas Delininkaitis - 10, Mirza Begičius - 9.

Trečiąją nesėkmę patyrusioje "Chimki" ekipoje Zoranas Planiničius surinko 14 taškų, Keitas Lengfordas (Keith Langford) ir Krešimiras Lončaras pridėjo po 10 taškų.

Rungtynių pradžioje svečiai išsiveržė į priekį 9:2, tačiau žalgiriečiai laimėjo atkarpą 10:2 ir 7-ąją min. persvėrė rezultatą savo naudai 12:11. Netrukus po T. Delininkaičio tritaškio su "bauda" šeimininkai įgijo trijų taškų pranašumą 18:15. Tokiu pačiu skirtumu "Žalgiris" pirmavo ir po pirmųjų 10 žaidimo minučių 22:19.

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai nutolo 30:23, bet "Chimki" komanda, įpusėjus ketvirčiui, sumažino atsilikimą iki minimumo 30:29. Sėkmingiau sužaista kėlinio pabaiga leido Kauno klubui prieš ilgąją pertrauką įgyti penkių taškų persvarą 38:33.

Trečiąjį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo spurtu 8:2 ir skirtumas padidėjo iki 11 taškų 46:35, tačiau svečiai ėmė po truputį artėti ir priešpaskutinę kėlinio minutę persvėrė rezultatą savo naudai 52:51. Kėlinį taikliu tolimu metimu užbaigė Mantas Kalnietis ir komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant lygiam 54:54.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje kova vyko taškas į tašką. 33-iąją min. aikštės šeimininkai turėjo minimalų pranašumą 61:60, tačiau po tritaškį pataikė Artūras Milaknis bei D. Šalenga ir skirtumas padidėjo iki septynių taškų 67:60. Per likusį laiką žalgiriečiams pavyko išsaugoti pergalingą pranašumą.

Kitas Eurolygos rungtynes "Žalgiris" žais lapkričio 25 dieną svečiuose su Belgrado "Partizan" (Serbija) komanda.

Kauno "Žalgiris" - Maskvos srities "Chimki" (Rusija) 73:65 (22:19, 16:14, 16:21, 19:11).

Teisėjai - Juan Carlos Arteaga (Ispanija), Robert Lottermoser (Vokietija), Radomir Vojinovič (Juodkalnija).

"Žalgiriui" taškus pelnė: Dainius Šalenga 11, Tomas Delininkaitis 10, Mirza Begič 9, Mantas Kalnietis 8, Paulius Jankūnas 8, DeJuan Collins 8, Travis Watson 7, Artūras Milaknis 6, Martynas Pocius 4, Mindaugas Kuzminskas 2 (Tadas Klimavičius).

"Chimki" komandai: Zoran Planinič 14, Keith Langford 10, Krešimir Lončar 10, Vitali Fridzon 8, Benjamin Eze 8, Raul Lopez 7, Aleksei Savrasenko 6, Sergei Monia 2 (Fiodor Dmitrijev, Vadim Panin).

Taiklumas: dvitaškiai - 18/35 (51 proc.) ir 22/45 (48), tritaškiai - 7/20 (35) ir 2/40 (20), baudos - 16/18 (88) ir 9/17 (52).

Atkovoti kamuoliai - 39 ir 31, rezultatyvūs perdavimai - 15 ir 12, perimti kamuoliai - 3 ir 11, klaidos - 17 ir 8.