Karaliaus Mindaugo taurę iškovojo vilniečiai

ekmadienį Vilniaus "Siemens" arenoje pasibaigusiame "Karaliaus Mindaugo taurės" turnyre triumfavo Vilniaus "Lietuvos ryto" klubas.

Turnyro finale vilniečiai 67:57 (20:17, 9:6, 18:16, 20:18) nugalėjo trofėjaus neapgynusį Lietuvos čempioną Kauno "Žalgirį".

Vilniečiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmajame kėlinyje pirmavo 17:11. "Žalgiris" tuomet pelnė šešis taškus iš eilės ir išlygino rezultatą 17:17. Mindaugo Lukauskio tritaškis leido po pirmųjų 10 min. "Lietuvos rytui" pirmauti 20:17.

Pratęsęs spurtą iki 10:0, "Lietuvos rytas" antrajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą (27:17). Po nerezultatyvaus ketvirčio vilniečių persvara siekė 6 taškus (29:23).

Trečiojo kėlinuko viduryje Vilniaus klubas padidino pranašumą iki 12 taškų (40:28), bet žalgiriečiai sugebėjo per pusę sumažinti atsilikimą (39:45). 10 taškų iš eilės pelnę vilniečiai ketvirtojo kėlinio pradžioje nutolo 55:39. Vėliau kauniečiams nepavyko pakeisti rungtynių baigties ir "Lietuvos rytas" po ilgos pertraukos iškovojo trofėjų.

Sostinės ekipai 20 taškų pelnė Antanas Kavaliauskas, 11 - Mindaugas Lukauskis, 8 - Denišas Lukašovas, 7 - Artūras Gudaitis, 6 - Kendrikas Braunas (Kendrick Brown), po 5 - Deividas Gailius, Gediminas Orelikas (8 atk. kam.) ir Adamas Lapeta.

"Žalgirio" komandoje 13 taškų surinko Martynas Pocius, 12 - Paulius Jankūnas, po 8 - Brokas Motamas (Brock Motum) ir Renaldas Seibutis, 6 - Edgaras Ulanovas, po 4 - Janas Vujukas (Ian Vougioukas) bei Olivjė Anlanas (Olivier Hanlan), 2 - Lukas Lekavičius.

Kovą dėl atšokusių kamuolių vilniečiai laimėjo net 47-22.

Paskutinį kartą "Lietuvos rytas" taurę buvo iškovojęs 2010 metais.

Už triumfą turnyre Vilniaus klubui atiteko 40 tūkst. eurų premija. "Žalgiris" turėjo tenkintis 25 tūkst. eurų čekiu.