Jean'as Claude'as Edorh'as : „Sveikas žmogus yra pozityvus žmogus“

Jean'as Claude'as Edorh'as : „Sveikas žmogus yra pozityvus žmogus“

Jean‘as Claude‘as Edorh‘as – profesionalus treneris, Lietuvoje gyvenantis jau pusšeštų metų. Kilęs iš Afrikos, Dramblio Kaulo Kranto, Jean‘as daugiau nei 23 metus gyveno Vokietijoje. Ten sutiko savo buvusią mylimąją, įkvėpusią jį atvykti į Lietuvą.

Jean‘as Vilniaus senamiestyje įkūrė savo sporto studiją „JC Sport“. Kaip pats pasakoja, jo darbas yra padėti žmonėms „susigrąžinti savo formas“. Jo studijoje galima atrasti įvairių programų - Tae Bo (iš Holivudo paplitusi aerobikos ir kovos menų treniruotė), „Mamytė ir aš“ (kartu atsivedusios į sporto salę savo vaikučius mamos sportuoja) bei Super Press (treniruotė, skirta pilvo raumenims stiprinti). „Kuo daugiau sportuoji, tuo paprasčiau viskas tampa“, teigia Jean‘as, pridurdamas, jog sportas padeda ir kokybiškiau atlikti kasdienius darbus.

Sportas – visą gyvenimą

Jo gyvenimą nuolat lydėjo sportas. „Afrikoje sportas buvo visur – mes, maži vaikai, nuolat lauke spardydavome futbolo kamuolį, joks lietus mums būdavo nebaisus. Judėdavome nuo saulės patekėjimo iki nusileidimo... Mokykloje taip pat užsiėmiau įvairiu sportu. Būdamas 14-os, susidomėjau lengvąja atletika. Atvykęs į Vokietiją pradėjau sportuoti profesionaliai. Tuomet pakeičiau savo mitybą, požiūrį į daugelį gyvenimo dalykų. Suvokiau, jog, norėdamas būti geriausias, privalau gyventi kitaip – dėti į tai daugiau pastangų, sveikai maitintis. Visa tai padėjo man daug pasiekti. Dalyvavau Olimpinėse žaidynėse, Europos čempionate ir t.t. Vokietijoje pasiekiau pripažinimą. Suvokiau, jog kuo didesnį autoritetą turi, tuo labiau žmonės yra linkę tavęs klausyti. Kuo daugiau turi pasakyti, tuo daugiau žmonių tavęs klauso. Ir visa tai dėka sprendimų, kuriuos priimi savo gyvenime“.

Ar Lietuvoje sportas tampa mada? Tikriausiai, svarsto Jean‘as. Tačiau, anot jo, tai yra labai gera mada! Juk sportu negali užsiimti per prievartą, turi pats to panorėti. Užsiminus apie vyraujantį stereotipą, jog jauni žmonės šiandien menkai užsiima sportu, Jean‘as paprieštaravo ir pakvietė mane ateiti į kitą dieną vykusią Tae Bo treniruotę. Kaip pati įsitikinau, didžiąją dalį sportuojančiųjų sudarė jauni žmonės! Atmosfera ten buvo jauki ir draugiška, o nuo Jean‘o sklido meilė savo darbui ir klubo nariams.

Sveikata priklauso nuo mitybos

Svarbią dalį Jean‘o gyvenime užima ir sveika mityba. Jis geria daug vandens (sportuojantiems tai ypač svarbu), valgo daug šviežių vaisių ir daržovių. Tiesa, ne fanatiškai – kartais leidžia sau pasimėgauti ir pica. „Nesu vegetaras. Mėsa man reikalinga, juk aš afrikietis".

Jean‘as yra įsitikinęs, jog tam, kad nesusirgtume, turėtume valgyti kuo daugiau natūralaus maisto. Jei tai daržovės ir vaisiai, svarbu žinoti, kaip jie yra užauginti. Jei tai yra mėsa, svarbu, ką tie gyvūnai valgo. Pats Jean‘as maistą (ypač medų, kurį nepaprastai mėgsta) dažnai perka vietiniuose turguose.

Puikus sveiko gyvenimo pavyzdys vyrui yra jo prosenelė, kuri mirė būdama 114 metų! Ji augo natūralioje aplinkoje, maitinosi tuo, ką pati užaugino. Kai pritrūkdavo aliejaus, išeidavo į lauką, nusiskindavo kelis kokoso riešutus ir tuomet pati jo išsispausdavo! „Norint gaminti tikrus afrikietiškus patiekalus, reikia daug laiko, mat tai ilgas procesas. Tačiau labai įdomus. Įdomu yra ir tai, jog besilankydamas gimtinėje ir valgydamas gan riebų vietinį maistą, aš numetu kelis kilogramus! Įsivaizduokite, kas nutiktų Lietuvoje valgant nacionalinius patiekalus – efektas būtų tikrai priešingas!

Sportuojantys žmonės serga daug rečiau. Pats Jean’as pasakoja, jog, kol gyveno Afrikoje (apie 10 metų), jis sirgo tik du kartus! Tačiau atvykęs į Vokietiją, ėmė sirgti daug dažniau. „Visa tai dėl pasikeitusios mitybos. Daugelis maisto produktų yra „pripumpuoti“ chemikalų arba hormonų, skatinančių augimą. Pavyzdžiui, vos kelių mėnesių vištos kojos yra nenormaliai didelės, kai tuo tarpu Afrikos vištų kojos yra plonos ir nepaprastai raumeningos – juk jos nuolat laksto... Netinkama, nenatūrali mityba ir viena priežasčių, kodėl žmonės serga.“numetu kelis kilogramus! Įsivaizduokite, kas nutiktų Lietuvoje valgant nacionalinius patiekalus – efektas būtų tikrai priešingas!

Lietuvoje jaučiuosi puikiai. Nors ir nesu didelis sniego gerbėjas, negaliu įsivaizduoti Kalėdų be sniego. Žinoma, sausį saulė ir karšti orai galėtų sugrįžti“, šypsodamasis priduria.

Apie ligas ir mąstymą

„Vyrauja stereotipas, jog lietuviai yra pesimistai. Mano manymu, tai yra glaudžiai susiję su Lietuvos istorine praeitimi. Bet per tą laiką, kol gyvenu Lietuvoje, matau pokyčius. Vis daugiau užsieniečių atvykdami į mūsų šalį atsiveža ir savo gyvenimo būdą, kurį čia pritaiko. Net vesdamas treniruotę parke matau vis daugiau ir daugiau sportuojančių žmonių. Tai džiugina".

Jean‘as nekenčia vaistų tikrąja to žodžio prasme. „Pasisakau už natūralią mediciną. Tiesą pasakius, bijau vaistų, net paprasto aspirino! Manau, jog vaistai turi ir priešingą efektą – jais galima išsigydyti vieną ligą, tačiau tuo pačiu jie gali pažeisti kitą organizmo dalį. Farmacija yra galingas verslas. Taip pat kaip ir žmonių gydymas – gydytojai ne visuomet gali būti suinteresuoti išties išgydyti žmogų, nes juk jie taip pat turi išgyventi, užsidirbti pinigų. Juk kuo daugiau žmonių serga, tuo daugiau darbo turi gydytojai“.

Taip pat gyvenime svarbus yra ir mąstymas (juk negatyvios mintys sukelia ligas). Iš savo ilgaamžės prosenelės Jean’as išmoko, jog, kad ir į kokią gyvenimo situaciją patektų, jis jos nepakeis. Todėl ką jis gali padaryti – tai šypsotis! Sunkiomis akimirkomis tai padeda nusiraminti.

“Yra priežastis, kodėl mūsų gyvenimai susiklostė būtent taip. Yra priežastis, kodėl gyvename šiame pasaulyje – turime mums skirtą užduotį. Priėję kryžkelę, mes privalome pasirinkti. Pasukę į dešinę ar į kairę parašysime visiškai skirtingas savo gyvenimo istorijas… Sprendimai kuria mūsų gyvenimus. Bet kuriuo atveju kelio pabaigoje mes vis tiek privalėsime įvykdyti tai, kas mums buvo skirta”, teigia Jean’as.

Kokios mintys - toks ir pasaulis

Pagrindinis vyro mokytojas yra gyvenimas, jį gyvendami įgyjame daugiausia patirties. Taip pat jį įkvepia ir ypatingų žmonių - Mahatmos Gandžio, Viljamo Sidnėjaus Portjė, Alberto Einšteino, Dalai Lamos, Nelsono Mandelos - biografijos. “Juk tai, ką skaitome, daro mūsų asmenybei didelę įtaką”, - šypsodamasis priduria.

Jean‘as pastebėjo, jog sportuojantys žmonės yra džiaugsmingesni, sveikesni, pozityvesni, labiau pasitikintys savimi. “Taip pat sveikas žmogus yra pozityvus žmogus. Minčių galia mes galime nuveikti didžius dalykus. Jei mąstysime negatyviai, aplinkinis pasaulis taip ir atrodys. Jei manysime, jog kažką padaryti yra sunku, taip ir bus! Sportuojant švarus protas ir teigiamas nusiteikimas yra labai svarbūs. Štai kodėl amerikiečiai yra pasiekę tiek daug sporte – jie nepaprastai pozityvūs! Juk jei dirbame nuoširdžiai, kažkurią dieną mums tikrai bus atlyginta.“

Pabaigai – Jean‘o mintis: „Jei nusprendei gyventi būtent tokį gyvenimo būdą, gyvenk. Nesvarbu, ką kiti sako. Nes tik būdamas savimi įgysi pagarbą. Neklausyk kitų žmonių, besistengiančių įtikinti tave keisti gyvenimo kelią, kryptį. Net jei ir darai klaidas, nesvarbu. Klaidos ir formuoja tavo charakterį bei asmenybę!”

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder