JAV ledo ritulininkai kovos dėl išlikimo Elito divizione

Vokietijoje vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato trečiojo turo rungtynėse D grupėje trečiadienį olimpinė vicečempionė JAV rinktinė 2:3 (1:0, 0:1, 1:2) nusileido Vankuverio olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojai Suomijos komandai ir kovos dėl išlikimo aukščiausiajame divizione.

Pergalingu tapo Suomijos rinktinės kapitono Samio Kapaneno įvartis 58-ąją min.

Suomijos ledo ritulininkai (6 tšk.) tapo D grupės nugalėtojais, o visus tris mačus pralaimėję amerikiečiai (2 tšk.) grupėje liko paskutiniai - ketvirti.

Kitame grupės mače čempionato šeimininkė Vokietija 3:1 (1:1, 2:0, 0:0) nugalėjo Daniją.

Abi komandos surinko po 5 taškus ir tęs kovą antrajame varžybų etape.

B grupėje pirmąją nesėkmę patyrė olimpinė čempionė ir pasaulio vicečempionė Kanados komanda. Ji trečiajame ture 1:4 (1:2, 0:1, 0:1) nusileido Šveicarijos ledo ritulininkams.

[BANERIS]

Šveicarai kanadiečius nugalėjo pirmąjį kartą per 76 metų pasaulio čempionatų gyvavimo istoriją.

Latvijos rinktinė 5:2 (1:1, 1:0, 3:1) nugalėjo Italijos ekipą ir iškovojo pirmąją pergalę.

B grupėje pirmąją vietą užėmė tris pergales iš tiek pat galimų iškovoję šveicarai (9 tšk.), antrąją vietą užėmė kanadiečiai (6 tšk.), trečiąją - latviai (3 tšk.). Italai taškų nepelnė ir kovos dėl išlikimo Elito divizione.

Pasaulio ledo ritulio čempionate dalyvauja 16 komandų, suskirstytų į keturias grupes. Į antrąjį etapą patenka po tris geriausias grupių ekipas.

Trečiadienio rungtynių rezultatai.

B grupė.

Latvija - Italija 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Šveicarija - Kanada 4:1 (2:1, 1:0, 1:0).

Lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai).

1. Šveicarija 3 3 0 0 0 10-2 9

2. Kanada 3 2 0 0 1 12-6 6

3. Latvija 3 1 0 0 2 7-11 3

4. Italija 3 0 0 0 3 3-13 0.