Jauniai sutriuškino graikus ir pateko į pusfinalį

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio rinktinė pratęsė pergalingą žygį Vilniuje vykstančiame Europos jaunių čempionate - lietuviai ketvirtfinalyje penktadienį 84:51 (19:16, 23:10, 25:16, 17:9) nugalėjo Graikijos krepšininkus ir iškopė į pusfinalį.

Trenerio Kazio Maksvyčio auklėtiniai Senojo žemyno pirmenybėse iškovojo septintąją pergalę iš eilės.

Mūsų šalies komandoje rezultatyviausiai žaidė Dovydas Redikas. Jis pelnė 19 taškų. Deividas Pukis surinko 15 taškų, Žygimantas Skučas - 12, Edgaras Ulanovas - 11, Jonas Valančiūnas (17 atk. kam.) - 10, Vytenis Čižauskas (9 rez. perd.) - 5, Rolandas Jakštas - 4, Renaldas Simanavičius, Evaldas Aniulis, Tadas Maželis ir Tautvydas Sabonis - po 2.

Graikijos ekipoje pasižymėjo Linas Chrisikopulas (Linos Chrysikopoulos). Jo sąskaitoje - 21 taškas ir 8 atkovoti kamuoliai.

Pirmajame kėlinyje vyko lygi kova ir po 10 žaidimo minučių mūsiškiai pirmavo tik trimis taškais 19:16. Antrajame ketvirtyje Lietuvos rinktinė ėmė tolti ir prieš ilgąją pertrauką įgijo 16 taškų pranašumą.

Po pertraukos lietuviai pratęsė sėkmingą pasirodymą ir trečiojo kėlinio pabaigoje padidino savo turimą persvarą iki 27 taškų 67:40. Paskutinėmis sekundėmis graikai dviem taškais sumažino skirtumą 67:42. Paskutiniame ketvirtyje mūsiškiai dar labiau padidino savo pranašumą ir šventė užtikrintą pergalę.

Lietuviai pusfinalyje šeštadienį žais su Serbijos ir Lenkijos poros nugalėtoja.

Kitame pusfinalyje kovos Rusijos ir Latvijos rinktinės. Rusijos komanda, kurios vyriausiojo trenerio asistentu dirba lietuvis Rolandas Radvila, ketvirtfinalyje po pratęsimo 73:68 (12:12, 14:18, 12:12, 21:17; 14:9) įveikė Prancūzijos ekipą, o Latvijos rinktinė 78:56 (23:17, 24:15, 13:9, 18:15).

Europos čempionatas, kuris vyksta "Siemens" ir "Lietuvos ryto" arenose, baigsis sekmadienį.