Ispanija apgynė Europos čempionų titulą

Lenkijoje ir Ukrainoje vykusio 14-ojo Europos futbolo čempionato ("Euro-2012") nugalėtoja tapo Ispanijos rinktinė. Ji finale sekmadienį 4:0 (2:0) nugalėjo Italijos futbolininkus.

Ispanija tapo pirmąja komanda, kuriai pavyko apginti Senojo žemyno čempionės titulą bei pirmąja ekipa, kuri finalą laimėjo keturių įvarčių skirtumu. Ispanai Europos pirmenybėse triumfavo trečiąjį kartą. Prieš tai jie šias varžybas laimėjo 1964 ir 2008 metais.

Ispanai į priekį išsiveržė jau 14-ąją min. Po Sesko Fabrego (Cesc Fabregas) perdavimo iš dešiniojo vartininko aikštelės kampo kamuolį galva į vartus pasiuntė Davidas Silva. Pirmojo kėlinio pabaigoje puikų Chavio Ernandeso (Xavi Hernandez) perdavimą gavęs Chordis Alba (Jordi Alba) išbėgo vienas prieš Italijos rinktinės vartininką Džanluidžį Bufoną (Gianluigi Buffon) ir padvigubino rezultatą.

Susitikimui artėjant prie pabaigos ispanai ėmė triuškinti varžovus. 84-ąją min. trečiąjį įvartį Europos čempionams pelnė 75-ąją min. aikštėje pasirodęs Fernandas Toresas (Fernando Torres), o 88-ąją min. galutinį tašką padėjo vos prieš minutę į žaidimą nuo atsarginių suolo įsijungęs Chuanas Mata (Juan Mata).

Rungtynės vyko Kijeve (Ukraina).

Italai Europos pirmenybių finale žaidė trečiąjį, o ispanai - ketvirtąjį kartą. Italijos komanda Senojo žemyno čempione yra tapusi 1968.

Statistika.

ISPANIJA - ITALIJA 4:0 (2:0). Įvarčiai: David Silva (14), Jordi Alba (41), Fernando Torres (84), Juan Mata (88). Geltonos kortelės: Gerard Pique (25); Andrea Barzagli (45).

Kijevo Olimpinis stadionas. Teisėjas - Pedro Proenca (Portugalija).

Ispanija: Iker Casillas, Gerard Pique, Sergio Ramos, Alvaro Arbeloa, Jordi Alba, Andres Iniesta (Juan Mata, 87), Xavi Hernandez, Xabi Alonso, David Silva (Pedro Rodriguez, 59), Sergio Busquets, Cesc Fabregas (Fernando Torres, 75).

Italija: Gianluigi Buffon, Ignazio Abate, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini (Federico Balzaretti, 21), Claudio Marchisio, Daniele De Rossi, Andrea Pirlo, Riccardo Montolivo (Thiago Motta, 57), Mario Balotelli, Antonio Cassano (Antonio Di Natale, 46).